Zauważyłem 14.07, że pracownicy Zakładu Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach demontują elementy drewniane ławek.

Nie dziwiłbym się, gdyby miało to miejsce poza sezonem turystycznym. Jednak takie prace wykonywane w „piku” sezonu to drwina wobec osób wybierających Międzyzdroje jako miejsce wymarzonego odpoczynku.

Aktualizacja: 15 lipca godz. 12:07

Mocno mi się wydaje, że ta „ascetyczna” wersja ławek jest tym, co ostatecznie przygotowano dla wczasowiczów. Niezaprzeczalnym plusem „takich” ławek jest możliwość ich łatwego utrzymania w czystości (ileż resztek pokarmu, opakowań, petów, itp. widać było między drewnianymi szczebelkami- ciężko było to wybrać 😉

Czytelnik

Twarze publicznych pracowników ukryła redakcja, gdyż wykonują tylko obowiązki z zakresu pracy zlecone przez swoich przełożonych.Dodaj komentarz

 1. Napisze w kontrze do goscia(14,17) , ktory mowi : nigdy ……..

  Otoz , nigdy tak zwanych…… cwaniaczkow z Platformy Obywatelskiej
  i PSL-u , ktorzy doprowadzili do zapasci gospodarki polskiej i rolnictwa
  oraz roztrwonienia majatku polskiego . PAMIETAMY O TYM !.

  Konsolidacja jak i odnowienie wielu BRANZ GOSPODARKI POLSKIEJ
  wymaga czasu i zrozumienia od spoleczenstwa polskiego
  – REFORM PRAWA I SPRAWIEDLIWOSCI , ktore sa konieczne dla POLSKI.

  Apeluje o „gietki” umysl dla betonowych Miedzyzdrojan .

  Apeluje o strefe dla ZIELONEJ PROMENADY MIEDZYZDROJSKIEJ .

  Apeluje o madry wybor PRZYSZLEGO BURMISTRZA MIEDZYZDROJOW .

  Zdrowia i Wesolych Wakacji w Miedzyzdrojach .

 2. Nigdy PiSowca. Międzyzdroje są na dobrym, prorozwojowym kursie. Jak pokazuje świeży artykuł tutaj na portalu – to jedna z najbogatszych gmin w Polsce!

 3. Nic nie mam przeciwko renowacji czy zabezpieczeniu drewna lawek .

  Problemem jest OKRES WAKACYJNY na tego typu prace .
  To otwarta krytyka do ……….”decydentow gminnych”
  , ktorzy tkwia jeszcze w systemie komuchowym .

  Dlatego jestesmy ….. za szybka i dobra zmiana , ktora kreuje PIS.

  Wybiezmy nowego dobrego GOSPODARZA MIEDZYZDFROJOW ! .

 4. UWAGA !!! Drewniane elementy ławek zostały zdemontowane przez w celu rutynowego odnowiena(renowacji).Warstwa LAKIERU po kilku sezonach intensywnego użytkowania stracił blask,pojawiły się jego ubytki i zarysowania.Gwarancja tego nie obejmuje.Samo drewno jest klejonką twardego gatunku-nic mu nie dolega,jest zdrowe i nie wypacza się.Tyle informacji ze żródła – „Kto pyta,nie błądzi”.Problemem nie jest renowacja,tylko jej termin w szczycie sezonu.
  Jeżeli ktoś wypisuje bajki i przerzuca odpowiedzialność na producenta ławek ,to niech lepiej poświęci czas na coś pożyteczniejszego.

   • Informacja ze „źródła” dotyczy ZDEMONTOWANYCH drewnianych elementów ławek,bo ONE są tematem tego postu(czytaj ze zrozumieniem !).Drewno jest zdrowe,nieuszkodzone,niewypaczone i bez wad – zostanie poddane renowacji powierzchni zewnętrznej(zabezpieczenie lakierem).

    • Źródłem jest co? Twoja glowa pelna urojeń na temat osób które notorycznie obrażasz i pomawiasz? Renowacja jest starych ławek. Nasadzi sie je na druty i żadnych drutów nie bedzie. Wystaja bo są zdjete drewniane elementy, kazdy chyba widzi, ze lawek nie ma, wiec siadac nie mozna. Pare dni, bedzie gotowe.

 5. Wiadomość dla „GOŚCI” siejących dezinformację o rzekomej winie leżącej po stronie wykonawcy ławek-zasięnąłem informacji u żródła – ławki po demontażu ulegną odświeżeniu.TAK ma się sprawa ławek,koniec bicia piany i urabiania opinii publicznej….

  • I nie wyklucza to wersji o ktorej piaano, że trwa proces dochodxenia odp od wykonawcy. Najwiekszym dezinformstorem jestes na ttm portalu akurat a ty a twoje pseudo zasieganie informacji to jedynie anonimowe i kłamliwe wpisy o wiarygodnosci na poziomie kociej kuwety

 6. Bardzo dobrze, że Zaklad na polecenie urzędu wymienia. Niech teraz urząd skutecznie z wykonawca się upora, a w następnym kroku zamontuje poprawione i właściwe elementy

  • Anonimom sie nic nie pokazuje. Wszystko mozna zobaczyc w ramach dostepu do informacji publicznej. Nie wprowadzaj ludzi w błąd pieniaczu

 7. Czekamy na pociągnięcie do odpowiedzialności wykonawcy i szybka wymianę. Urząd zareagował i ok, trzeba poczekać i nie bić piany.

 8. Dyskusje na portalu aż ugina się od argumentów ad personam,a Ty wyjeżdzasz z teorią.Nie bądź naiwny 😉 A propos – napisałeś coś o jakimś kierowniku(o którym ja nic nie wspomniałem) – czy to Twój znajomy ? Pozdrawiam.

  • Ugina się przez twoje notoryczne pomawianie i nietrafione oceny. W dodatku anonimowe. Jesteś plastikowy cwaniak i tyle. Kierownik To facet, którego notorycznie pomawiasz, a ja biorę go w obronę dla czystej sprawiedliwości i obiektywności.

   • Stań w prawdzie-proszę o przywołanie choć 1 cytatu ,w którym miałbym pomawiać Pana Kierownika o cokolwiek.No,bierz się do roboty,bo wyjdziesz na oszczercę;)

    • Jak będą wyroki i będziesz przepraszać za swoje obelgi to sie posmiejemy razem. Tym czasem upajaj się swoim anonimowym kozactwem. W szkole na bank zabierali ci kanapki i został kompleks tchórza. I zaden ze mnie gienek

     • O wyroku radnej zdaje się też już pisałeś i co ? Szkoda , że nie ma komentarzy, bo bym ci przytoczył. Dobry humor na koniec dnia tylko ty potrafisz do łez rozśmieszyc

      • Niestety po twoich wpisach lecą łzy rozpaczy i żenady, że tak mizerny poziom jeszcze na tym świecie istnieje. Idź do książek, zajmij się czymś, na dobre ci wyjdzie.

       • Jak zwykle „aturytet” sie wypowiada.
        Geniuniu ty i twoje rady zachowaj sobie i wsadz w wystrugany piornik i odpal namaszczonemu on sie zgodzi z toba.

        • Proszę Pana…..nie trzeba już. Rzecznikowi prasowemu Urzędu Miasta i ZOŚ też należy się też odpoczynek. To nie ma sensu. Proszę…

         • Wyobrażam sobie wrzesień i październik rzecznik 24 o to będzie za mało… na dobę same superlatywy…. ochy, achy i wszystko naj, naj….

 9. Na portalu daje się zauważyć dużą akcję dezinformacyjną -zauważa się „wysyp” komentarzy atakujących „ad personam” osoby wyrażające swoje krytyczne stanowisko wobec faktu demontażu ławek w pełni sezonu wakacyjnego.Kilka tysięcy lat temu klasyk słusznie rzekł : „Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę”.Czy w Międzyzdrojach decydenci nie chcą skorzystać z tej sprawdzonej mądrości ???

  • Pisanie o atakach ad personam w stosunku do anonimowych osób jest błędnym użyciem pojęcia. Proponuje rozumieć wyrażenia w języku łacińskim a potem się nimi umiejętnie chwalić. Kolejnym pojęciem użytym przez ciebie jest „akcja dezinformacyjna” a to juz wszyscy doskonale znamy jako podręczny argument Antoniego Macierewicza. Idąc tym wzorcem na pewno – jako kanapowe zrzeszenie zapiekłych pomawiaczy kierownika – zbudujecie wielki front😂 ja rownież – oczywiście w cieniu twojego geniuszu pisarskiego – posłużę się klasykiem… „Psy szczekają a karawana jedzie dalej”

      • Juz nie długo bedziesz wiedział wedlug tego co mowiła redakcja ze twoj guru zainteresował kancelarie.
       Tylko co mnie to obchodzi ludzie prawde pisza a ty nie mozesz tego przezyc ze taki jest bałagan na promenadzie i ktos jest za to odpowiedzialny.😂😂.

       • Poziom twojej wypowiedzi jest tak „wysoki” jak poziom składki i logika twojego wpisu. Gorzej niż poziom podstawowy. Wstyd.

        • Poziom to zdaje sie ty reprezentujesz na tym i innym portalu. Wnieboglosy nie pomogą. My mieszkańcy już wiemy że takiego przyszłego gospodarza nie chcemy i twoje zachwyt nie pomogą.

         • Ile liczy to twoje „my mieszkańcy”? Mieścicie się na kanapie czy w windzie? 😂 Masz ewidentny problem z rzeczową dyskusją na poważne argumenty i uciekasz się do tanich chwytów retorycznych rodem z kreskówki dla dzieci. Najgorsze jest to, że wciąż szkalujesz przyzwoitego człowieka. Na całe szczęście prawdziwi mieszkańcy szanują jego prace o to jakim jest czlowiekiem.

          • My mieszkancy Miedzyzdrojow nie damy sie nabrac na chwalebne słowka geniunia .
           Doskonale widzimy jaka bedzie katastrofa jak zostanie Burmistrzem majac za plecami niedorajde zyciowa z zaburzeniami.
           Pilnuj swojej -mamusinej budy i tam sie wykazuj.

          • Jest nas trochę palców jednej ręki x naście ci nie wystarczy, ale o tym drobnym szczegółu w pazdzierniku

 10. Jeżeli były jakieś wady konstrukcyjne to dobrze, że trwa wymiana i Ew. dochodzenie odpowiedzialności od wykonawcy zamówienia. Panowie z Zakładu uwijają się jak mogą i należy docenić prace w takich upałach

 11. Na tych ławkach dziki się parzyły, było im źle bo jak wiadomo na lakierze ślizgają się racice. Panowie włodarze doszli do wniosku że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Stąd decyzja taka nie inna. Pozdrawiam serdecznie, życzę końca sezonu i szybkiego powrotu do zdrowia naszym urokliwie nam panującym.A nam płacącym podatki właściwych wyborów.

 12. Co się czepiacie tych ławek. Bez desek prezentują się lepiej. Ładny szary kolor beton nie gnije tylko te śruby obciąć by nie kusiło na nie siadać

 13. Panie Tomku przecież Urząd Miasta ma Rzecznika Prasowego ma Burmistrza są to osoby które zabierają głos nawet w błahych sprawach to może by się wypowiedzieli o przyczynach takiej sytuacji w sezonie i kto zawinił?.

 14. Jeżeli kilka ławek zostało wadliwie wykonanych w produkcji to dobrze, ze zakład je wymienia. Trzeba szybko wymienić i pociągnąć do odpowiedzialności producenta/zleceniobiorcę zamówienia.

  • Argument naciągany i mocno nietrafiony !!! Gdyby tak było(wadliwie wykonane ławki),to w ramach gwarancji byłyby wymienione już przed kilku laty(przy założeniu,że osoba odpowiedzialna kieruje się logiką i troską o powierzone jej mienie,za co jest odpowiednio opłacana).

   • Nietrafione, bo przed kilku laty nie było żadnego problemu, więc po co mieliby wtedy dochodzić odpowiedzialności od wykonawcy? Minął czas eksploatacji i ławki zostały wymienione niedawno, skoro istnieje jakaś wada produkcyjna to trwa właśnie proces wymiany i dochodzenia roszczeń.

    • Żadna wymiana! Deski idą do konserwacji! A dlaczego teraz bo wykonawca ma czas teraz! Czy wiecie co dzieje się teraz z wykonawcami? Ceny i terminy odlotowe!!!

     • No coz odlotowo to teraz wyglada promenada mało tego drzewo egzotyczne nie wytrzymało.😂😂.
      No i oczywiscie gieniunniu wie wszystko naj bo rozmawiał z kierownictwem.😂😂

     • Od wczoraj się wiadomo co dzieje z wykonawcami. Od wczoraj wiadomo że ławki do konserwacji. Od wczoraj wiadomo że będzie sezon w lipcu. Nawet odechciewa się ironizować.

      • tylko co poradzisz gdy wykonawca schodzi z placu budowy lub zrywa kontrakt w trakcie prac? nie musisz ironizować wystarczy, że pomyślisz

       • Szkoda czasu na tłumaczenie anonimowi realiów dzisiejszego procesu inwestycyjnego i zachowania firm na publicznych kontraktach.

 15. To już nie jest śmieszne ! PROSZĘ ODPOWIEDZIALNE INSTYTUCJE o zajęcie się sprawą wystających prętów z ławek! TO JEST BARDZO NIEBEZPIECZNE!!!

  • Apeluje pani do odpowiedzialnych instytucji za pośrednictwem anonimowego komentarza na portalu? Wie pani jak kabaretowo to wyglada. Mniej ciśnienia a więcej racjonalności.

 16. W tym wszystkim to bardzo współczuję pracownikom ZOŚ, którzy w czasie swojej pracy przy remoncie ławek, muszą nasłuchać się uwag. Ich bezpośredni i pośredni mocodawcy mają wszystko i wszystkich w głębokim poważaniu.

 17. PO RAZ KOLEJNY CZYTAM ARTYKUŁ KTÓRY BEZPOŚREDNIO DOTYCZY KIEROWNIKA ZOŚ .CZY CI WSZYSCY LUDZIE CO PISZĄ NIE MAJĄ RACJI? CZY MOŻE PAN KIEROWNIK POWINIEN NA SWOICH WSPANIAŁYCH DOMKACH ZACZĄĆ REMONT W LIPCU.TO CO SIĘ DZIEJE JEST NIE DOPUSZCZALNE I GODZI W DOBRE IMIĘ NASZEGO MIASTA! Prywatkawygrała nad obowiązkami!! Smutne to ale prawdziwe.

  • To jest bardzo ciekawe, że z tylu obszarów zarządzania w mieście nie ma tygodnia bez „głosu czytelnika” odnośnie dzialki zakładu, tak jakby nic innego się nie działo. Dodać do tego należy nieustanne kopanie kierownika w anonimowych komentarzach i wychodzi dość oczywisty wniosek… Proponuję uważną analizę i wyciąganie wniosków, szczególnie we wrześniu i październiku. Osobiście szanuję kierownika i ciężką pracę zakładu.

   • No coz czy to jest kopanie ?.
    -Czym mamy zachecic turystow -zasyfiała promenada brudnymi ławkam oraz ich brakiem itd.
    -kiedy miasto ma zarabiac ? w listopadzie .
    -a moze powołamy kolejna spolke ktora bedzie odpowiedzialna za promenade a co gmine stac.
    -A za co jest płacona pensja pracownikom zosiu.??(nie wspomne o obiecanej podwyzsz dla pracownikow)
    -a moze w koncu ktos popedzi kierownictwo do PRACY.
    Moje zdanie jest takie za wczesnie ktos wbił w głowe jegomosciowi ze jest najlepszy a sezon bardzo szybko to skorygował.

    • Turysci są a tendencja jest rosnąca. Przyjeżdżają bo najwyraźniej uznają, że warto. I guzik ich obchodzi nienawiść anonimowa do kogokolwiek w tym mieście. Fakty a nie emocje

 18. Gosc napisał(a):
  15 czerwca 2018 o 12:37
  Bardzo dobra informacja, te ławki zdecydowanie potrzebowały wymiany i widać, że harmonogram prac przygotowany przez ZOŚ jest krok po kroku realizowany.

  Gosc napisał(a):
  15 czerwca 2018 o 22:12
  Mądry rozwój, stanilna polityka i profesjonalna realizacja dalszych zmian. Wszystko inne to bicie piany.

  Gosc napisał(a):
  15 czerwca 2018 o 18:07
  Celiński odpowiada za zadania w zakładzie i wzorowo je realizuje. Mówienie o innych sprawach których nie ma w konpetencjach jest albo wynikiem braku wiedzy albo manipulacji. Wstydź się. Celiński będzie dobrym burmistrzem

  Gosc napisał(a):
  15 czerwca 2018 o 12:39
  Można se gadać i bić piane ale ten Celiński to sprawny facet. Miasto jest czyste i schludne a reszta prac również jest konsekwetnie wykonywana. Nowe ławki to nowy i lepszy wizerunek naszego miasta 🙂

  Gosc napisał(a):
  15 czerwca 2018 o 13:42
  Super, kolejny plus dla Celinskiego. Bardzo podoba mi się jak ten gość zarządza ZOŚem, mam nadzieje ze zostanie Burmistrzem i będzie kontynuował dobra politykę obecnych władz. Trzymam za to kciuki.

  • Moim zdanie to jest polityka anty 500 +, ławki zabieramy i bidota siada na wypalonej trawie OD TAKA DODATKOWA ATRAKCJA PROMENADA BEZ ŁAWEK A CO.

 19. To są jakieś jaja, pewnego roku poprostu turystów będzie u nas tak mało że żadne ławki nie będą potrzebne. Pracujemy na to bardzo wytrwale, a wiadomo że gdy pracuje się sumiennie i konsekwentnie to efekty przyjdą same, tylko nie wiadomo kiedy..
  Nie mam tu namysli tylko ławek ale całokształt tego co się dzieje w naszym miasteczku..

 20. Po przejściu promenadą w Świnoujściu stwierdzam że w Międzyzdrojach jest coś nie tak…. tam nie ma ogródków balonów kukurydzy i innych cudów… Te slalomu są naprawdę nie na miejscu …