Biznes ważniejszy od ludzkiego życia. Ktoś musiał na to wydać zgodę- chyba że bez zgody? Wiem sam jak karetka rok temu się przebija do potrzebującego, kiedy są tłumy to cenne sekundy!!!

Czytelnik- e-mail fan pageDodaj komentarz

 1. Z tyłu amfiteatru, to się zrobił regularny parking. Kiedyś były tam tereny zielone, teraz niestety sam piasek i kamienie.
  Uszkodzeniu uległa też siatka ( po lewej stronie ). Panowie, chyba za potrzebą, wędrują w kierunku drzew i krzewów. Zawsze to można zaoszczędzić 2 zł na wc.

  • Dołożyć 2zl to nikt nie chce, np pracownikowi ale do kasowania wszyscy pierwsi. Pozniej sie dziwia że ludzie nieczujacy bezpieczeństwa finansowego różnie się potrafili zachowywać. Na zachodzie finanse to podstawa, później się wymaga. Niektorzy też przepijaja,etc ale to już marginalne zjawisko.

   • Żal wydać 2 zł na toaletę, lepiej pozostawiać swoje ślady w krzaczkach???
    Już i tak w mieście pozbawiono nas mieszkańców dwóch toalet. Jedna przy Biedronce musiała ustąpić budowie apartamentowca, druga przy Światowida została „wchłonięta” przez „ciekawy” zewnętrzny wystrój punktów gastronomicznych.
    A tak nas solennie zapewniano, że toaleta w tym miejscu będzie ogólnie dostępna.

 2. W końcu ktoś.pomyślał i postawił.słupki. Do tego czasu na tym odcinku promenady zrobił się regularny ruch samochodowy, najczęściej jeździli tędy miedzyzdrojscy taksiarze, na pęłnej prędkości….gnali deptakiem jak nienormalni, gdzie spacerują rodziny z dziećmi. Aż strach pomyśleć co mogłoby się stać. Obsługę karetek wystarczyło powiadomić o blokadach, dać klucze i po sprawie….ale wjazd na promenadę notorycznie blokują parkujące tam auta. Więc czy stoi słupek, czy też samochód- wjazdu nie ma…

  • Tylko w nocy jeździli więc po czym masz takie odloty że takie głupoty gadasz żeby tylko zmanipulować. W nocy niema ludzi. Było dobrze. Jak wybiorą odpowiednio to jeszcze będzie.

    • Taksówki w dzień? Ciekawe pomowienie. Taka konfitura pierwsza by leciała robić pamiątki swym kalkulatorem wiec dawaj. Nie jezdze przewozem osób wiec kolejne urojenie aby tylko manipulowac.

 3. Do Goscia z godz.17,55 mnie nie interesuje gdzie maja parkowac samochody z apartamentowca z Grosickim z tym udaj sie do Burmistrza to jego budowa.

 4. Gdzie jest straz miejska za co biora pieniadze,zamiast siedziec w kantorku nich posiedza w MDK nie bedzie wjazdow i taranowania slupkow ,a kto wyrywa slupki przy placu neptuna chyba ci ktorzy maja w tym interes.Niedziela straz miejska zaklada blokady na kola przy ulicy Jana Pawla, a co z pojazdami przy domu kultury przeciez stoi tam znak Strefa Ruchu cos ten znak okresla, czyzby pod latarnia bylo najciemniej.Sobota w godz.13,00 -14,00 pojazd strazy miejskiej na wlaczonych sygnalach swietlnych stal przy aptece rog ul.1000 lecia Panstwa Polskiego a Krasickiego po lewej stronie jezdni,a dwaj straznicy miejscy nie bedacy w umundurowaniu pobierali oplaty targowe,nastepnie wsiedli do samochodu i podjechali pod siedzibe strazy miejskiej by sie przebrac w swoje uniformy.Jakto jest Panie Burmistrzu ze Panscy podwladni dostaja pobory za prace w straz miejskiej i jeszcze w godzinach sluzbowych wykonuja inne czynnosci nie zwiazane z praca w strazy miejskiej.Moze tak by sie zainteresowali dzikim parkingiem za muszla koncertowa czyzby to sa kolesie ktorych nie mozna ruszac.Jedzie sie na koniec MIedzyzdrojow tam zakladaja blokady, a pod nosem udaja ze nie widac.

 5. Takie słupki dla auta są łatwe do pokonania! Stało się tak koło domu kultury, kiedy to zostały staranowane !!! Jeśli miało by to służyć do zabezpieczenia powinny stać betonowe klocki! Przejazd dla służb powinien być priorytetem!!! GŁUPOTA I TYLE !!!

 6. Przed wstawieniem słupków na tym odcinku odbywał się regularny ruch samochodów pomimo faktu iż nie jest to ulica uważam że bardzo dobrze że je wstawiono. Służby ratownicze powinny otrzymać klucze od kłódek, i przejazd będzie możliwy o ile droga dojazdowa nie będzie zastawiona samochodami z pod Aurory. Nie wyobrażam sobie aby tą ulicą w lecie przejechał wóz straży karetka też się ledwo mieści, kierowcy cały ten odcinek traktują jak parking

 7. Na monciaku w Sopocie tez bylo spokojnie az nacpany wariat wjechal w tlum ludzi,a do tej pory wszystko tez bylo w porzadku,lepiej dmuchac na zimno niz ma byc za pozno.

 8. Jakby wjechał psychol w ludzi jak na monciaku w Sopocie to sami byście za swoje te słupki stawiali. Bezpieczeństwo najpierw, każdy taki plan uwzględnia drogę awaryjną dla karetek i służb

 9. „Las słupków” przy ul.Kampingowej do Promenady Gwiazd przy bazie rybackiej to mistrzostwo świata.Komu i czemu to ma służyć? W środeczku tego „lasu” proponuję zrobić trawnik,kwietnik a na środku postawić pomnik.

 10. Taki znak drogowy]zakaz ruchu wszlkim pojazdom[ stoi przy MDK i kto to przetrzega jezdza jak chca i o ktorej chca, a jako turysta na promenadzie chce sie czuc bezpiecznie juz mialem sytacje gdzie za moimi plecami jechal pojazd uzywa sygnalu by go przepuscic,a byla to po godz.16,10.

 11. jak chce to wjedzie od mdk a poza tym przy aurorze biznesmen zastawil miejska/swoja droge za free samochodzikami i itak by nie przejachala a straz miejska tematu nie tyka bo nie wolno

 12. Poroniony pomysł poczekamy aż do kogoś naprawdę pomoc nie dojedzie osobiście słabo widzę wjazd tam jak i na Światowida straży pożarnej

 13. promenada nie jest do jeżdżenia samochodami , popieram postawienie tych słupków ze względów bezpieczeństwa żeby nie doszło do takiej sytuacji jak na monciaku w Sopocie

  • Jeden przypadek na sopockim Monciaku nie jest wystarczającą przesłanką do „zamykania” ulicy.Aby auta nie wjeżdzały na Promenadę,wystarczy odpowiedni znak drogowy.Swoją drogą-zdesperowany „typ” jest w stanie zrobić rzeź od strony morza,wjeżdzając skuterem wodnym między kąpiących się.

   • Zgadza sie! Wjazd służb ratunkowych musi być!!!. Ciekaw jestem czy maja opracowaną procedurę w mieście? Bo oszołomy postawili również słupki przy samym domu kultury. SZOK

  • Karetka jest pojazdem uprzywilejowanym. Nie zrozumie ten, kto nie był w potrzebie. To są sekundy. Byłam świadkiem kiedy karetka nie mogła podjechać pod same molo kiedy trzeba było szybko zabrać do szpitala człowieka wyciągniętego z wody!

   • Obrońcy słupków, łańcuchów z dziesięcioma kłódkami, oby wam ani waszym bliskim nie była pomoc karetki pogotowia.
    Tam dalej na placu nawet helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie ma gdzie awaryjnie wylądować, tylko gdzieś na śmietniku a jak transportować chorego, na noszach i ratownicy mają pierw ratować , reanimować a później dygać z noszami 100-200-500 m?

    Ten problem wymaga rozpatrzenia!
    Obyś nie potrzebował jutro pomocy jak dziś żarliwie bronisz dostępu dla służb.

 14. Parkujące w niedozwolonym miejscu samochody to nie przeszkadzają, a słupki to i owszem?
  Gdyby nie było tych słupków to byśmy znowu widzieli wjeżdżające na promenadę samochochody.
  Mnie to tylko ciekawi, kiedy na ul. Morskiej, zostaną przesunięte w stronę jezdni, biało-czerwone słupki. W tej chwili chodnik nie spełnia wymogów. Jak mijają się osoby z wózkiem, lub niosący sprzęt plażowy, to jedne z nich muszą ustawiać się bokiem.
  A tak w ogóle to te słupki „proszą” się o malowanie, bo łuszczy się farba.

  • W artykule nie piszą o estetyce słupków i brudnych Miedzyzdrojach. Autor wyraźnie pisze o ratowaniu ludzkiego życia i przejeździe dla karetek, który został zablokowany! Można było to zrobić z głowa. Podobno jest teraz „fachowiec” w urzędzie od ruchu i wydawania pozwoleń na dzierżawę terenu. (Zajęcie pasa). Może on wie coś na ten temat? Słupki na Morskiej ustawił ZOŚ zgodnie z przepisami. Taką uzyskałem informacje.

   • Ciekawe na jakie przepisy powołuje się ZOŚ stawiając wzdłuż chodnika słupki. Zgodnie z Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych dotyczących m.innymi dróg:
    „szerokość chodnika przy jezdni lub przy pasie postojowym nie powinna być mniejsza nr 2,00 m”. Niestety na tym odcinku chodnik nie ma 2m.
    ZOŚ chyba takie same „warunki” zastosował przy zbiegu Campingowej i Promenady Gwiazd ustawiając „las” słupków biało-czerwonych.