Porządek:

1. Otwarcie L Sesji RM i stwierdzenie quorum.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Uwagi i poprawki Radnych do protokołów z XLVIII i XLIX Sesji RM w Międzyzdrojach.
4. Interpelacje i zapytania radnych.
5. Projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu i zmian w budżecie na rok 2018.
6. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XL/420/17 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 14 grudnia 2017 roku w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Międzyzdroje na 2018 rok.
7. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr IV/23/11 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 4 stycznia 2011 roku w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyzdroje na lata 2018-2035.
8. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr VI/57/15 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 26 marca 2015 r. w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Gminy Międzyzdroje.
9. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr LV/567/10 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 29 czerwca 2010 r. w sprawie zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy Międzyzdroje za pierwsze półrocze, zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania planu finansowego jednostek za pierwsze półrocze.
10. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie aportem nieruchomości do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością „ Międzyzdrojskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego”

11. Projekt uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.
12. Projekt uchwały w sprawie uznania właściwości Rady Miejskiej do rozpoznania skargi pana I. P. na działalności Burmistrza Międzyzdrojów.
13. Projekt uchwały w sprawie zawiadomienia Pana I. P. o niezałatwieniu skargi w terminie.
14. Przyjęcie protokołu z kontroli realizacji wniosków składanych przez Radę Miejską w roku 2017.
15. Sprawozdanie Burmistrza Międzyzdrojów z prac między sesjami.
16. Informacja Przewodniczącego Rady w zakresie spraw wniesionych do Rady oraz o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
17. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
18. Wnioski komisji i radnych.
19. Wnioski i skargi mieszkańców.
20. Zakończenie obrad.

[rl_gallery id=”77566″]Dodaj komentarz

 1. Chłopcy. Bobiszony. Opamiętajcie się. Życie to nie władza i pieniądze. Można walczyć o słuszne sprawy. Bądźcie bardziej solistami. Kto szanuje ludzi którzy zdradzili własne miasto. Drapieżniki nie szanują Was. Drapieżniki szanują ludzi godnych szacunku.

  • Razem pokonamy ta zawistna kobietę.
   Takich ludzi nie chcemy ani na Burmistrza ani na radną.
   Teraz jest czas na zmianę 4 lata temu pani Iwona chodziła po domach i opowiadała bajki i każdy jej uwierzył bo jej nie znał teraz wszyscy się poznali na Pani , czyste zło i nienawiść do ludzi zero pomocy .
   Okręg 2 zapraszamy do głosowania .
   Nic Pani nie osiągnęła przez 4 lat nie spełniła Pnia swoich postulatów
   KATEGORYCZNIE ,,NIE,, DLA IWONY CZYŻ

 2. W Niedziele głosuje na Bobka, możecie mówić różne rzeczy, opowiadać różne plotki, kto był w MDK-u ten wie, że jako jedyny jest godny reprezentować nas mieszkańców. Mistrzowska kampania, fajni ludzie, dużo dobrej energii, merytoryczna dyskusja. Gdyby doszło do debaty zjadłby wszystkich na śniadanie!!! Szanuje Magde, ale przy Bobku wypada blado. Celiński niech zajmie się tłumaczeniem CBA. Niech się w pierś bije. Bo honoru za grosz niema. Iwonka wszystkich nienawidzi, rewolucje chce. Najmądrzejsza decyzja to wybrać Bobka w Niedziele. Ja tak zrobię. Życzę wszystkim spokoju i zdrowej rywalizacji. 🙂

 3. Proszę o ostatni wpis.
  Tylko ludzie z KWW P. Czyż nie mieli każdy z osobna swoich prywatnych plakatów bo oni są z RAZEM z Nami MIESZKAŃCAMI , a nie tylko każdy dla siebie. DOBRANOC REDAKTORZE I MIESZKAŃCY

 4. Chciałem podziękować Bobiszonom. Obserwacja tego gatunku zwolenników utwierdza mnie w przekonaniu że gimnazja to był nietrafiony pomysł edukacyjny. Dzieci to dzieci, liceum to młodzież, studenci to młodzi ludzie. Gimnazjalisci to wiek pomiędzy dziećmi a młodzieżą taki bez możliwości refleksji za to pełen niezaslużonego przekonania o swojej wyższości i chęci obwieszczenia tego światu. Najróżniejsze jest to że można z tego nie wyrosnąć. Może być wieczne dziecko, wieczna młodzież i wieczny student. Wieczny gimbus to jest jednak coś ponad ludzkie siły. Bobiszony nie idźcie tą drogą.

 5. Proszę o informację czy w tej kampanii mógł po PAN korzystać ze sprzętu WOPR? Czy nie pracuje lub pracował Pan w sezonie w tej firmie??? Nie pamiętam czy urząd nie dał dotacji więcej o 100tys zł.?

 6. Ta Pani była co na sesji w sprawie synka przyszła bo wyjedzie za granicę żeby podzierzawic lokal na promenadzie. Teraz widzę kandyduje w Nasz dom… A radny bardzo za nim obstawal. Czy my tego chcemy takiej polityki absolutnie nie. Jestem zawiedziony Pana postepowaniem. Niby interesuje sia Pan terenem zielonymi ale nic Pan nie robi tak samo z plaża?

 7. Reżyseria dobrzy aktorzy i to w telegraficznym skrócie. Można taki spektakl przez zasiedzialych radnych nie raz na sesji zobaczyć. Nie chcę takiej władzy i takich radnych mi się nie podobało sztucznie!

 8. NIE Przekonał mnie pan tym spotkaniem gra tak jak na sesjach. Nauczył się Pan dobrze przez 4 kadencję. Gratuluje nauczycielowi. Widzę nawet Pana popierających mieszkaniec od parkingów był co ma Pana komitetem o klejone wszystkie szyby. Mało tego wystawił samochody i je powyklejal żeby komitet promować. Co Pan zrobi jak pana poprzednik dał grunty np na 3 lata? Wypowie Pan umowę? Czy stwierdzi że nic się nie da zrobić i jest jak jest? Ja już dziś wiem jaka będzie Pana odpowiedź inni mieszkańcy niech sobie odpowiedzą…potwierdzimy po wyborach.

 9. Bardzo wymijające te odpowiedzi pana Bobka. Nic konkretnego nie powiedział. Mam wrażenie że pan Celiński mówił bardziej konkretnie. My zrobimy, tak my chcemy się zająć, oczywiście widzę w tym problem, zgadzam się z Panem. Powiem szczerze to przedstawianie kandydatów na radnych w stylu „to jest …… bardzo dobry człowiek” przypomina mi grupę terapeutyczną a nie poważnych ludzi na radnych. Z trójki kandydatów tylko Pani Czyż wypada naturalnie i niewymuszenie. Pozostała dwójka dwoi się i troi żeby dogodzić pytającym. Wygląda to nieprzekonujaco.

  • przyszli pilnowac czy beda zmiany czy nie, gdyby nie uleglosc zeszlych kadencji.. nie byloby tych gosci pewnie w wiekszosci a wiec pilnuja aby sie tylko nic nie zmienilo.

 10. Kochani tak czytam te Wasze komentarze i każdy chciałby mieć rację , każdy wybierze kogo będzie chciał ale nie lubię jak jeden od drugiego lepiej obiecuje , przecież to normalne każdy ma prawo ,wszyscy narzekają na burmistrza Dorosza a ja się pytam to kto go wybierał jak był taki nie dobry ?.Myślę że Pan Jan z wszystkich będzie najlepszy .

  • Zgadzam się z ostatnim zdaniem, ale zasada „KŁAM ILE WLEZIE ZAWSZE W COŚ UWIERZĄ” stosowana przez innych może okazać się zabójcza dla osoby racjonalnej i zwycięży populista Bobek i skończy jak onegdaj skończył Burmistrz L w Dziwnowie, który zrejterował po czterdziestu paru dniach i odbyły się nowe wybory w Dziwnowie.

   Czy tak będzie w Międzyzdrojach ?

   Bobek nie był, nie jest i nigdy nie będzie samodzielny i jak mnie grzecznie poprosi to wątek ten rozwinę.

   Pozdrawiam

 11. Jestem ciekaw kto z ubiegających się o fotel Szefa Międzyzdrojów może z czystym sumieniem wypowiedzieć poniższe słowa ? : „Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”.(J.Korczak)

 12. Bobek jak Patryk Jaki ma wizję. Nowa dzielnica. Termy, Aquaparki, Nowe Dzielnice kurna. Czy tam nie miał być Aqapark ? Wczoraj na to wpadli ? bo wcześniej myśleli że jak puszczą Bobka w klipie jako Foresta Gupma to wystarczy?

 13. My Kwaterodawcy Międzyzdrojów w te wybory oddamy głos na jedynego kandydata który jest wiarygodny , a mianowicie na Panią Iwonę Czyż . Pozostali kandydaci to są hipokryci przez całe trzy kadencje Dorosza doprowadzili razem z nim do wysokiej zabudowy , gdzie podcięli nam gałąż kwaterodawców , byli w większości i klepali co im burmistrz podsunął pod nos

  • Nie pisz za mnie. Po raz kolejny Ci zwracam uwagę! Jestem kwaterodawcą i mam znajomych kwaterodawców u których czyżowa nie ma żadnego popracia!!!!!!!!!!!! WIĘC KOLEJNY RAZ MÓWIĘ!!! WYPRASZAM SOBIE „MY KWATERODAWCY” – nie utożsamiam się Iwoną Czyż!!!!!!!!!!!!!!

 14. DROGA PANI CZYŻ, PANI NAWET NA PLAKATACH MUSI SIĘ KŁÓCIĆ? Naprawdę nie można powstrzymać się chociaż na chwilę od swoich nerwów? Czy wszystkie materiały muszą wyglądać: „MY NIE JESTEŚMY TACY JAK ONI”?!

  Pisze Pani że chce pracować razem z mieszkańcami. A nie wie Pani czego mieszkańcy potrzebują. TO PODZIELONE MIASTO POTRZEBUJE BY KTOŚ JE ZJEDNOCZYŁ! Mieszkańcy od zarania dziejów byli podzieleni na wojskowych i innych. A z czasem rozpadło się na jeszcze mniejsze enklawy. Teraz to jeden wielki miszmasz nienawidzących się grup!

  WIEMY ŻE PANI NIE ŁĄCZY A KŁÓCI!!

 15. Nie ufam Bobkowi. Odwala cyrk z sobą w roli głównej a Dorosz mu mistrzem. Dorosz gadał i ludzie to kupowali. Bobek musi poskakać i polawetować, cel ten sam. Zmamić ludzi i rządzić.

 16. JAN MAGDA WCZORAJ NA SPOTKANIU POWIEDZIAŁ ZE LIKWIDUJE SZKOŁĘ I TYM SAMYM ZWALNIA NAUCZYCIELI! Tyle kłamania na innych, a sam NISZCZY OŚWIATĘ i miasto!

 17. Bezpłatny transport, bezpłatne przedszkole, bezpłatne stołówki zupełnie pan stracił kontakt z rzeczywistością? 2 lata i miasto będzie bankrutem. Może i te swoje odwierty pany za darmo zrobi?

 18. Pan Magda musiał po ludziach dzwonić w trakcie bo nikt nie przyszedł! To pokazuje poparcie ludzi! NIKT NIE CHCE ROZKRADANIA I NISZCZENIA MIĘDZYZDROJÓW PRZEZ CELINĘ I PANA GANGUSÓW

 19. Wahałem się pomiędzy młodym a kobietą. Po komentarzach widzę że w drugim gronie dowodzą oszaleli z nienawiści komuniści, i to tacy z czasów czystek – takich ludzi należy się bać!

  • Haha 🙂 skąd wy czerpiecie natchnienie do takich wpisów. Skąd? Brak słów… Mimo wszysko pozdrawiam 🙂

   Ps do czlonkow komitetu Bobka. Moze byscie bardziej merytoryczne komentarze wstawiali? Nie zebym nalegal… 🙂 Ja tak ładnie prosze…. 😀

 20. Chryste co to było za spotkanie wczoraj. Panowie Magda i Celiński, poziom z powyższej sesji nawet przebity, gratuluję, bo nieliche osiągnięcie. Kiedy osiągnięto już dno, zapukaliście od spodu.

 21. Teraz mówi się o karcie dla mieszkańca gdzie byliście przez 3 kadencję? Gdzie byliście jak wykonywano ławki na promenadzie do których teraz trzeba dokładać kupę kasy.
  Dlaczego wcześniej nie zabiegaliscie o piękne zielone tereny tylko teraz? Przytakiwaliscie przez tyle lat teraz mowicie to be.

 22. Czy radni nie mięli nic do przekazania po co przyszli co chcą. Jaki to kontakt z mieszkańcami? Najpierw jeden komitet, gdzie była cenzura . Teraz drugi i za nich wypowiadają się narratorzy. NIe nie takich nam trzeba włodarzy gminy!

 23. Bo nie umie dobrze mówić to zły. Obecnie panujący jest zlotousty i co z tego mamy??? Niektórzy słowami podkreślają swoją wyjątkowość, a czynami przeciętność… Tylko Jan.

 24. Pan Marian o parking miejski nie pytał? Wczoraj jak oglądałem przekaz to był jego główny temat do dyskusji. Teraz już wszystko wiadome? Po co przyszedł tak samo pozostali panowie . . Sam pan mówi byśmy byliście 12 lat i co zrobiliście ? Bibliotekę do takiego stanu doprowadziliście? Brawa Pani Andżeliko jestem pod wielkim wrażeniem.

  • Ciekawe, że sprzyjający im radni nie poinformowali o „zagrożeniu” ze strony konkurencji. Zgodnie z PLANEM i trwającymi uzgodnieniami ( decyzja środowiskowa z dnia 13.04.18r.) planowane jest przedsięwzięcie budowy otwartego garażu wielopoziomowego ( 6 poziomów – kondygnacji ) o powierzchni całkowitej 1.069 m2 na działkach nr 326/28; 568/9 przy ul. Komunalnej.

 25. UWAGA!!! Spotkanie w MDK-u
  To pokazuje cały obraz Jana Magdy i jego kampanii, nieprawdziwy obraz inteligencji i zaradności. Pomysły jak i kampania jak widać prowadzona jest przede wszystkim przez Celińskiego który zarabia tyle co prezes spółki 168 tyś zł za rok 2017. Mazur gada jak najęty złote góry obiecują. Wszystko pilne, wszystko zrobią. Panowie to jest płytkie i bez wartości, chcecie kupić obietnicami każdy elektorat. A wszyscy wiemy jak jest kiedy chce się uszczęśliwić wszystkich, zawsze wychodzi, że nikt nie jest zadowolony. Tak będzie tutaj. Kibicuje wam abyście przegrali, nie popieram was, brzydzę się wami i waszymi tanimi chwytami. Wiem, że macie złe intencje. Magda miałem Ciebie za mężczyznę i przykład, dzisiaj straciłeś honor i twarz, współpracując z tymi osobami.
  Adam
  Celiński to artysta bez duszy, egoista, patrzy tylko na siebie. W pracy w ogóle jego niema. Szwęda się po mieście z Doroszem w Volvo. Domków nastawiał w całym mieście. Nie miał szans w wyborach poszukał statysty, aby jego reprezentował osobę w miarę czystą, spokojną, którą można sterować za kulisów. CBA pisze aby jego zwolnić, Dorosz jego tutaj jawnie broni! Jaki jest w tym interes??? Skoro masz tyle szmalu i taką dobrą posadę w mieście jak i powiecie. To po co Tobie vice-burmistrz? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pie…dze.
  Jan
  Merytoryczne dno u Jana Magdy, wypowiedzi, sposób mowy ciała, która była sprzeczna z wypowiedzeniami. Sprawa podatku. Ludzie którzy zarabiają setki tysięcy złoty, mają interesy w dużych miastach, a apartamenty u nas. NIGDY nie będą się rozliczać u nas!!! Bo mieszkają, żyją w dużych miastach, prowadzą księgowość. Co im dacie zniżki na parking, bułki tańsze, bilet do kina. Inwestorzy mierzą wyżej i dalej. Tanie Pisiorkowskie sztuczki są dla mało inteligentych. Więc nie oszukujcie naszych drogich mieszkańców. Postawcie się w roli inwestora.
  Najpierw był Pan człowiekiem Dorosza Panie Magda, głosował za wysoką zabudową, a teraz mówi Pana Komitet na APARTAMENTY ZŁOTE JAJO. ŻENADA, WSTYD, OBŁUDA, !!!!!!!

  Niestety, ale to wszystko prawda. Jestem załamany.
  My nie jesteśmy ślepi, głupi i naiwni, a tak nas traktujecie….

  Proszę mieszkańców o rozwagę w Niedziele! Tylko tyle.
  Oni i tak przegrali z własnym poczuciem wartości.
  Pozdrawiam was, sami zdecydujecie jak zagłosować, to jest wasze prawo.

 26. Szkoła na Kolejowej do zamknięcia a w Wapnicy dla kilku dzieci w klasach do rozbudowy. Pan Mazur dlaczego swoje dziecko wozi do Międzyzdrojów a nie do Wapnicy?

  • Zamiast utworzyc dwie szkoly to sie mowi o rozbudowie\nadbudowie przy ul.Lesnej. To sa bardzo nierealne pomysly. Taniej byloby dostosowac lazienki w szkole przy ul. Kolejowej do potrzeb mlodszych uczniow. Przynajmniej dzieci uczyly by sie w mniej licznych klasach i nie na zmiany.

 27. Panie Magda jak pan chce zmusić faceta z Warszawy który kupił tu apartament aby otworzył tu działalność ,bardzo ładnie wyliczył pan kwoty ale proszę o wyjaśnienie , bo słuchałam z mężem i mieliśmy niezły ubaw co za bajki pan opowiada.

 28. Oglądając tą transmisje na żywo można wejść w osłupienie! Tylu wyborców??? Panie Magda, mógł przynajmniej Pan znajomych przyprowadzić. Ale wstyd! to już nie pozostawia złudzeń

 29. a.c szkoda ze w CBA nie byłeś taki mądry teraz myślisz, że dostaniesz się na vice i będziesz sterował Panem Janem jak too robisz na spotkaniu wyborczym przecież ludzie się na Tobie poznali.

  • Te pionki jak pan nazwał też mają swoje pomysły omawiane na spotkaniach długo przed wyborami dlatego zostali zaproszenie do kandydowania
   Pionkami są te osoby co na polecenie innych kandydatów piszą te głupie i nieprawdziwe posty

   Jednego pionka macie takiego głupiego że przez post nieprawdziwy post będzie miał problemy to już jest pewne tylko kto mu teraz pomoże