W związku z planowanym przedsięwzięciem inwestycyjnym tj. budowy pawilonów usługowych w przestrzeni parkowej w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej w ciągu promenady zachodniej oraz rozbudowie sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektroenergetycznej oraz gazowej, na części działki nr 255/2, zlokalizowanej w obrębie 20 jednostki ewidencyjnej m. Międzyzdroje, przy ul. Bohaterów Warszawy w Międzyzdrojach, informujemy, że zostało wydane pozwolenie na budowę dla ww. przedsięwzięcia i tym samym Promenada sp. z o.o. z siedzibą w Międzyzdrojach przymierza się do realizacji tej inwestycji.

Projekt obejmuje budowę pawilonów usługowych (handlowych i gastronomicznych) z towarzyszącymi pomieszczeniami sanitarnymi i na nieczystości stałe. Ponadto w opracowaniu zaprojektowano ciągi piesze, powierzchnię utwardzoną, trawniki oraz nowe nasadzenia drzew ozdobnych. W obrębie głównego ciągu pieszego zaprojektowano fontannę.

Spółka Promenada MiędzyzdrojeDodaj komentarz

 1. Ja jestem bardziej ciekawy z jakich materiałów te lokale będą wykonane i co to będzie za super konstrukcja która utrzyma tą całą zieleń na dachu.
  Nie wspominam już o nawodnieniu i pielęgnowaniu tej zieleni.
  A handlującym w tych lokalach życzę powodzenia w tym ogrodzie botanicznym.
  Koń by się uśmiał.

 2. Też uważam, że w tym miejscu powinny pozostać zielone tereny. Trawniki, kwiaty, ławki. Ta zieleń na dachu budynku to jakaś kpina. Kto to będzie widział? Czy to będą rośliny, czy może zielona papa…….

  • Tak to jest jak się robi interesy na działkach miasta. Lokale handlowe miały być w budynku na wydmie, po lewej stronie mola. Tam też swoją siedzibę mieli mieć ratownicy. Miasto sprzedało teren na którym nic się nie dzieje, poza zmieniającymi się właściciela.
   Nie wiem czemu na siłę, zamiast samych lokali handlowych, wciska się gastronomię. Tam powinna być przestrzeń zielona z ławkami, nie zajmowanymi przez handlowców.
   Najgłupszym pomysłem są „zielone dachy”. Ciekawe, czy tam będą zamontowane tryskacze, nie działające, jak przed molem, czy ktoś będzie wchodził i podlewał.
   Zaprojektować można wszystko, wizjonerów jest masa, gorzej z realizacją i utrzymaniem.
   Dziwi mnie jedno, czy wstępna koncepcja projektu była chociaż konsultowana z handlowcami.

 3. To tak jak z miłością …od miłości do nienawiści jeden krok…można dużo obiecywać ale trzeba pamiętać że szala goryczy może rozpętać piekło…

 4. Szanowni handlaże, jeżeli macie wątpliwości to poproście panią prezes a na pewno uzyskacie odpowiedź! Tylko jaką? I ile prawdy jest w tych słowach.!!!! Każdy dzień nas zbliżał do wymażonej dzierżawy ale trzeba spojżeć prawdzie w oczy ! Ile miesięcy każdy z was był zwodzony odpowiedziami jutro za miesiąc i tak bez przerwy a na koniec usłyszycie kolejną bajke w której jesteście tylko tłem które się nie liczy! Jutro jest ważny dzień więc życze państwu i pani prezes dużo szczęścia bo jest potrzebne!

 5. Handlujący życzymy Ci dużo szczęścia tylko dobrze przeczytaj umowę!I pamiętaj nie ty jesteś jeden co by chciał.dlaczego nie ma umowy do tej pory a pieniądze chrom już zbierać ! Pokaż umowę lub nasz to wtedy Ci uwierzę!

 6. Jeszcze raz napiszę! Zgodnie z ustaleniami z radnymi, burmistrzem i prezesem spółki oczekuję na podpisanie umowy na 30 lat za 16 tys. zł czynszu, który będzie waloryzowany TYLKO o inflację! Zaliczka na poczet czynszu dzierżawy nie może przekroczyć 80 tys. zł brutto! Oczekuję wydania mi lokalu do 30 kwietnia 2020 roku po przedłużeniu umowy na dzisiejszy punkt do 15 października 2019 roku. Zobowiązuję się po tym okresie rozebrać swój pawilon! Takie były ustalenia i tego oczekuję! Mącicielom i cwaniakom mówię sp……ać!

  • 1) A mnie te Wasze ustalenia tyle obchodzą co… zeszłoroczna rybka a może i nawet pip..ka

   a) Żadne miejsce na promenadzie nie powinno być sprzedawane. Promenada jest miejscem PUBLICZNYM i strategicznym i takim powinna zostać NA ZAWSZE, żeby miasto mogło realizować swoją politykę w tym właśnie miejscu
   Dzierżawa na 30 lat jest w zasadzie tożsama ze sprzedażą i na to nie ma zgody. Tym samym stawiacie się w tej samej linii co korporacyjny kapitał dyktujący warunki.

   b) Dzierżawa jak najbardziej, ale krótkookresowa

   c) Miejsce na promenadzie za 1300 zł / 1 miesiąc chciałbym również JA! i pewnie wielu innych. Z jakich niby racji Ty miałbyś mieć wyłączność na to miejsce na 30 lat?

   d) Żaden handlarz nie jest świętą krową. Tym bardziej że w 99% nie sprzedajecie tego co PRODUKUJECIE!!! ale zwyczajnie obracacie towarem w większości nawet nie polskim ale „made in China”

   e) Myślę, że wielu ludzi chciałoby(również ja) pohandlować sezon i za to sobie pożyć cały rok. To jest właśnie kwintesencja promenady. Mnóstwo ludzi i czego by nie sprzedawać to i tak to ktoś kupi. Po H.J mam zapier…ać skoro można łatwiej. Prawda Panie handlarz?

   f) I nie jest problem zrobienie innego projektu dla tego miejsca. Nawet tańszego i ładniejszego jak to obiecuje Pan Petrof.
   – Istotą tego jakby nie było RYNKU jest zlikwidowanie możliwie jak najbardziej barier wejścia.
   – Ponadto dla niektórych może się wydawać niewyobrażalne ale MUSI również istnieć procedura wywalenia handlowca…

   • A czym byś handlował, co byś produkował żeby sprzedać?? Skoro nie podoba Ci się towar z budek, zaproponuj proszę alternatywę. Może pomalujesz kamyki z plaży i sprzedasz po 3 zł?? Handmade in POLAND 🙂

  • Handlujący od 10 la a roszczeniowo żądaniowy od urodzenia. Wszyscy w tym mieście muszą spełniać oczekiwania handlowców nawet potykając się o potykacze, które stoją na chodnikach i blokują przejście. Obecna władza powinna wprowadzić całkowity zakaz handlu w niedzielę

  • 16 tys. rocznie za punkt handlowy w tej lokalizacji? I to wybudowany przez spółkę (bo pierwsza wpłata podlega zwrotowi) uważacie za zdzierstwo? To ja proponuję ten teren przeznaczyć na przetarg na 30 lat! Zobaczycie ile to miejsce jest warte!!!! Nie dość, że dostają prezent od Gminy to jeszcze obrażają ludzi! A sio z nimi, kto nie chce to do widzenia!!! Ja biorę nawet dwa!

 7. Prosze mie źle nie zrozumieć,uwarzam że sam pomysł jest bardzo dobry tylko zabrakło odpowiedniej osoby która by poprowadziła etap projektowania i budowy.pani prezes z całym szacunkiem smacznie popijam kawkę w niebie i nic nie rozumie,myśli sobie w główce że wszystko samo się zrobiło i dalej tak będzie! Niestety nie nie będzie i proszę mi wierzyć samo się nic nie dzieje tylko czyjąś głowa nie jest wstanie tego zrozumieć

 8. Oczywiście rozumiem Pana oczekiwania i śmiem twierdzić że reszta handlujących również czeka na takie umowy i proszę wierzyć nikt tu nie próbuje grać przedwyborcze ponieważ jesteśmy grupą ludzi ciężko pracującą na promenadzie nie politykami.

 9. Ktoś próbuje zbić na tym kapitał polityczny i mieszając w głowie wyborcom kosztem handlujących zdobyć stołek!!!! Jako handlujący pod molo od 10 lat mówię nie! Czekam na umowę na 30 lat w nowym obiekcie!!!!

 10. Problem jest dość złożony..z jednej strony budkowicze nie mówiący jednym głosem a z drugiej osoby decyzyjne które nie liczą się z kosztami i logiką budowania.interesy przysłaniają im logiczne myślenie.jeżeli nie mam racji to niech pani prezes wytłumaczy logicznie dlaczego koszta wzrosły bagatela 100 procent!! I tyłumaczenie bo mi taki kosztorys zrobiono brzmi dziecinie !!!smutne jest to że tacy ludzie pełnią stanowisko tak odpowiedzialne!!!.zapraszam panią pochandlowć lub podsmażyć w pocie rybkę to może wtedy by panią to nauczyło logicznego myślenia ,.z wyrazami szacunku dla ciężko pracujących w Międzyzdrojach.

 11. Budkowicze obiecuję Wam, że zostaniecie na swoich miejscach. Mam na to pewną wiedzę i możliwości. Zostaliście wplątani w nieczystą grę bez waszego udziału. Nikt się z Wami nie liczył. Czas to zmienić. Chcecie płacić czynsz na poziomie 16 netto i do tego wplata przekraczająca 80000 to nie musi tak się skończyć.Zastanawialiście się o finansowanie tego projektu. Przeliczcie sobie ile Wam wyjdzie za 1m2 . Dalej macie dzierżawę. Zabudowa parterowa jest najtańsza. Zastanówcie się. MAMY JESZCZE MIESIĄC.

 12. Wszystko jest piękne wspaniałe cudowne tylko jedno małe ale…..czas ucieka a wybory tuż tuż … nowi radni nowy burmistrz na cztery lata! Czy warto teraz podejmować ryzyko? Może lepiej się wstrzymać ? To pytanie zadaje budkowiczą? I nie straszcie że nas ktoś usunie! Martwcie się kto i za co Was usunie !!!!

 13. Ciepłą posadkę na 30 lat hmmm . Zastanowię się . Jako mieszkaniec czuję się oszukany a to co się wyrabia to przechodzi ludzkie granice.

 14. Tak śmiem twierdzić że położyła projekt galeria i mimo że dżesika nie dała dofinansowania to można było tą inwestycję zrealizować tylko problemem był projekt!! Każdy głośno o tym mówił.plan zastèpczy jest prosty i ekonomiczny bez gwiazdek i ukrytych zaskakujących faktów.jakie może być tłumaczenie skoro spółka dostała najlepszą działkę i nie potrafiła na niej zarobić to wina jest czyją proszę odpowiedzieć sobie samemu.koleżeństwo w spółkach jest powodem niekopętętnych osób !! Bo są ludzie co by świetnie poprowadzili ale koleżanki nikt nie zwolni!!! I tu się Państwo mylą!!! Można i to w wkrótce!

  • O czym ty człowieku piszesz. Zejdź na ziemię. Pytanie zasadnicze, gdzie byłeś jak dyskutowano na ten temat. Teraz wybiórczo? To naprawdę zaczyna być żałosne.

  • Nic na ten temat nie wiesz i swoją niewiedzę każdym wpisem potwierdzasz! Nic nie położyła a gdyby podpisała umowę o Jessicę to Gmina wyszła by jak Kamień Pomorski z programem naprawczym!!! A dofinansowanie dostała i to w wysokości 12 mln. Tylko zapisy dodatkowe wymagane przez BOŚ narażały Gminę na straty!

 15. Dlaczego od początku pani projektant nie miała założeń finansowych!przypomina to projekt galeria, utopia która nie powstała ! Ratusz kolejna porażka a teraz mamy nowy pomysł który może podzielić los poprzednich pomysłów.powino cofnąć się pozwolenie na budowę i wyłonić nowego projektanta który dostanie wytyczne finansowe jak i zaoferuje nowe rozwiązanie punktów handlowych,poniewaź ten układ jest bardzo nie sprawiedliwy.ale nie da się tego zrobić z panią co podziwia tylko klasę Lux… może czas zejść na ziemię i poważnie rozważyć zmianę koncepcji!!!!!!!!.

 16. Nikt nie twierdzi że spółka jest zła! Tylko osoba co nią zarżądza! Skoro pani prezes do dzisiaj nie zna kosztów budowy lub polega na obliczeniach osób trzecich ! To może bardzo zaskoczyć osoby zainteresowane jak wzrosną koszta! Termin realizacji ? A jak nie zostanie wyłoniony wykonawcą? Kto poniesie koszty! .kto podejmował decyzje podczas projektowania ? Pani prezes? To podpowiem tej pani , zanim coś zaprojektujemy to najpierw robi się analizę kosztów do wybudowanego metra i szuka siè finansowania! Wszystkie błędy zostały w tym przypadku popełnione! Dlatego że wydaje się pieniądze nie swoje i nie bierze się za to odpowiedzialności

  • Budynek publiczny więc pozwalam sobie na opinię. Ale do handlu w tym miejscu słabo pasuje. Ciasno, duszno, gorąco, zagmatwanie – kupującym tam się nie spodoba. Już widzę tam siebie jak dostaję szału w upale. Przykład pasażu przy biedronce pokazuje że nie tędy droga – tylko biedra przyciąga tam ludzi – nikt by tam nie zajrzał. To jest ciąg butików za szkłem super mega hit w roku 1993.

   Targowisko to plac gdzie jest łatwy i szybki dostęp do towaru. W linku poniżej przykład funkcjonalnego targowiska. W Międzyzdrojach nie taka wysoka, nie zabytkowa, nie ceglana, nie tak duża. Ale pomysł ten sam – duża przestrzeń pod dachem gdzie można kupować w deszcz, słońce, i zimno. Wspólny dach i podłoga. Takie targowisko to klasyka. Na środku stragany, po bokach gastronomia.

   https://www.youtube.com/watch?v=wh5uuhg-vyg
   https://www.youtube.com/watch?v=FFp-gsOJY5I

   • Gosc napisał(a):
    12 sierpnia 2018 o 21:55
    – fajne, tylko charakter danego obiektu/obiektów uwarunkowany jest specyfiką sprzedawanych towarów

    Petrof napisał(a):
    12 sierpnia 2018 o 21:21
    – Panie Petrof, nie tędy droga… Jaka jest dla mnie różnica między koncepcją urzędasów a Pana? Brnie Pan w ten sam ślepy zaułek

 17. Eksmisję dostanie pani prezes! Może powie ile za metr wychodzi dzierżawy! Do dzisiaj słowa nie powiedziała jak ona traktuje ludzi ! Jest ponad prawem! Powino się bojkotować i odwołać ją że stanowiska.!

 18. Dlaczego pani prezes milczy? Nikt nie mówi o kosztach.raz już ta pani położyła podobny projekt !to żenada żeby zdać drugi raz niekąpetętnej osobie takie zadanie.!!!! To jesr utopia tak jak ratusz! Wydane miliony na co! Kto za to obpowie?

 19. Widać, że kampania już się rozpoczęła (na razie anonimowa). Można już zacząć odliczać godziny:

  Najpóźniej we wtorek Mateusz Morawiecki ogłosi oficjalnie, kiedy odbędą się wybory samorządowe, podał portal 300polityka.pl. Być może decyzja zapadnie już w poniedziałek. Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się najprawdopodobniej 21 października, druga — dwa tygodnie później, 4 listopada.

  https://wiadomosci.wp.pl/premier-do-wtorku-zarzadzi-wybory-samorzadowe-zacznie-sie-kampania-6282816673277569a

 20. Teraz to wy se możecie budkowicze jak karty są rozdane. Gość z 8:50 i 9:05 pisze jak jest ,taka jest prawda inwestycje trzeba rozpocząć przed końcem kadencji i zabezpieczyć się na przyszłość a budkowicze to tylko małe trybka w wielkiej maszynie. Tera żadne zjednoczenie nic nie da

 21. Drodzy „Handlowcy” przygotowałem projekt który uwzględniaWasze interesy i zadba o przyszłość rodzin.”Zaprojektuj Zbuduj Utrzymaj” Przedstawiam plan finansowy wraz z realizacją nowych punktów handlowych dla Osób prowadzących działalność gospodarczą.1 nie zostanie pobrana opłata początkową i końcową 2 koszty dzierżawy nie wzrosną 3 wszyscy dzierżawcy pozostaną w obecnych punktach 4iwestycja rozpocznie się we wrześniu 2019r i zakończy w maju 2020r. 5 zachodnia część punktów otrzyma szeroki pas pieszy żeby uatrakcyjnić i wyrównać szansę na wymierne dochody 6 nie zostanie zaciągnięty kredyt który obciążłby gminę.

  • Baju baju zbyt piękne żeby było realne ale życzę powodzenia jak to wyjdzie to całuję cię petrof w sygnet jak ojca chrzestnego i jestem twoim dłużnikiem do końca życia kibicuje budkowiczom mocno ale karty rozdane i ewentualnie jeden gracz przy stole się zmieni zgadujemy kto Odp prosta to BURMISTRZ ale ta zmiana nie wpłynie na grę oraz zasady ponieważ tą grę wymyśliła obecna władza a na wymyślenie nowej gry są potrzebne minimum 2 kadencje to są efekty żądów lokalnego PiSu

  • Domyślam się kto jest tym inicjatorem. Tylko różnica jest w tym że pewne decyzję zapadły. Widocznie marne twoje rozeznanie. Próbujesz zdobywać głosy wyborców? My mieszkańcy już to znamy.

   • Czyli budkowicze :Szykowac po około 50 tys a nastepnie 30 tys na jakies tam wykonczenie i 35 tys opłaty rocznej jako czynsz media oddzielnie.(nigdy to nie bedxie wasze)
    To juz jest ustalone jak pisze znawca z osciennej gminy.

    • czynsz zgodnie z ustaleniami ma być na poziomie 16 tys. za 16 metrów to ustalili radni czyli panie Klucha, Czyż, pan Bobek i inni NASI radni! tego sie trzymamy i nie chcemy słyszeć o innych kwotach!

  • tak tylko handlujących! chyba, że mąciciel „Petrof” wybuduje za swoje a grunt otrzyma od gminy w prezencie bez przetargu! juz to przerabialiśmy! na dziś trzeba tylko dopilnować wysokości czynszu!

   • Petrof trzeba się co nie co znać i zabierać głos. Jeśli chcesz zabłysnąć zaczynasz nędzne. Prawo jest prawem i nie jesteś ty jednostka w stanie je zmienić.

   • Gmina jest bogata a grunty do spolek dawała aportem i co z tego ma ???.Musi dalej dawac np aby powstał nowy ratusz tylko komu on jest potrzebny??.
    Gieniu bez krempacji napisz cos wiecej bo twoj faworyt tonie i marne widoki na fotelik burmistrza ha ha ha.

    • Ratusz jest idealnie przygotowany jak za dziesięć baniek wydatki. Gole mury żadnej elektryki co wod-kan w środku żeby zlomiarze nie ukradli. Dach i okna żeby sobie stał latami niedokończony. I najważniejsze surowe nieotynkowane mury na zewnątrz żeby wszystkie jelenie co się na to zgodziły mogły przyjść i się wyczochrać o to osiągnięcie.

      • Zawsze jest jakiś postęp. Tym razem nie szkieletor tylko puste pudło z dachem i oknami żeby nie podało do środka i zeby nikt tam nie wlazil. Żeby dokończyć trzeba drugie dziesięć baniek jak nic. Więc proszę państwa nie możemy tego tak zostawić na zmarnowanie mam pomysł sprzedajemy coś…..@

 22. Na promenadzie w tym roku będzie rewolucja I ja w tej rewolucji będę brał udział. Sercem jestem za Wami mieszkańcy. Potrzebny jest Wam nowy Lider jak to było za czasów Pana Darka.Opracowany jest nowy plany na wasze lokale gdzie nie będzie żadnych podwyżek i dostaniecie lepsze miejsca. My jako mieszkańcy tworzymy to miasto i to My będziemy decydować o naszych miejscach pracy.Niedługo dowiecie się więcej szczegółów ale mam na celu tylko wasze dobro.Nikt Wami nie będzie kierował i będziecie decydować o tym co jest dla Was ważne. Nadszedł czas na zmiany i zjednoczenie.

 23. Należy zadać pierwsze pytanie.. czy odchodząca władza ma na celu interesy handlowców czy może jest inny aspekt tej rozgrywki!
  Nadszedł czas żeby siè zjednoczyć i pokazaç siłę..

  • Odchodząc władza ma trzy cele.1. Co by tu jeszcze za…..lic. 2.Zabezpiczenie własnych czterech liter przed odpowiedzialnością. 3.Ale może uda się zostawić swojego na burmistrza i będzie jak było.

   • 4. Wmanewrowac miasto w inwestycje tak żeby mimo zmiany burmistrza pewne stołki były potrzebne do realizacji tych inwestycji. Im więcej pieniędzy przepływa przez nasze ręce tym więcej da się uszczknac. I MY jestesmy potrzebni trzeba dokończyć rozgrzebane.

 24. Drodzy Buczkowicze. NIE moge dłużej patrzeć jak bardzo jesteście oszukiwani.kaźdy z was wiąże plany z obietnicami Pani Prezes.Może już czas wziàść sprawy w swoje ręce i pokazać że w jedności jest siła i odchodząca władza nie ma już wpływu ani czasu żeby nas dalej po sznurku prowadzić.czas się zjednoczyć i pokazać że nie taki wilk straszny jak to piszą.możemy razem przetrwać i nie bać się o jutro..

  • To ostatni element zespołu apartamentowców Aquamariny – ONYX. Będzie miał to, czego do tej pory tam nie było: restauracje, basen, kawiarnie itp.

    • Będzie to wyłączna własność obiektu, tak jak baseny mają Wolin, Aurora, Bielik, Korab i in. Jak właściciel zechce w martwym sezonie trochę zarobić, to jakieś karnety wprowadzi. Wtedy będzie można zażyć nieco luksusu. A miasto przez 70 lat nie wybudowało basenu dla nas, zwykłych mieszkańców i przez następne 70 tego nie zrobi. po 1. brak miejsca, po 2. brak opłacalności.

      • I bardzo dobrze, że ODNOWY nie wybrali bo byłaby to katastrofa dla Międzyzdrojów.

       ODNOWA liczy naiwnie, że zawierając sojusz wyborczy z Platformą Obywatelską w Międzyzdrojach, której szefuje Pani Beata Kiryluk – kandydatka na Burmistrza Międzyzdrojów – dorwie się do władzy.

       Nic z tego, taka katastrofa Gminy Międzyzdroje nie nawiedzi, albowiem szef Odnowy – Kazimierz S. jest wystarczająco skompromitowanym osobnikiem.

       Prywatnie to żal mi ODNOWY, bo gdyby miała innego szefa to może dostaliby się do władzy a tak Platforma Obywatelska ze swoim sojusznikiem ODNOWĄ skończą na „POLITYCZNYM ŚMIETNIKU HISTORII”, czego im oczywiście serdecznie życzę.

       Pozdrawiam

        • Wystarczy, że ODNOWA wyciepnie na zbity pysk swojego szefa – Kazimierza Jana S. i wtedy może odegrać istotną rolę w nadchodzących wyborach.

         W przeciwnym razie ODNOWA „utonie” i pociągnie za sobą na „POLITYCZNE DNO” Panią Beatę Kiryluk, której prywatnie jest mi żal, bo to przyzwoita kobieta.

         Pozdrawiam

  • I tak bym wolal ladny i duzy most. 80m+. Kosztowal by podobnie ale o wiele tanszy w utrzymaniu i dodal by troche stylu do tej czesci ziemi.
   Mam nadzieje ze pomysla nad tym.

 25. Sądzę, że zieleń na dachach to fantazja projektanta. Natomiast prawdziwa zieleń wokół tych ciągów handlowych będzie wyglądała tak, jak ta przy starych budach: wydeptane bo na skróty, zachwaszczone bo nikt o to nie zadba, ubogacone petami właścicieli i drogich gości, okraszone papierami, foliówkami i niedojedzonym jadłem turystycznym, rozjeżdżone przez dostawczaki. No i troszkę produktów przemiany materii wydalonych przez ptaki i ssaki. Naprawdę- będzie tak swojsko. Po naszemu.

  • A przecież między deptakiem a chodnikiem przy pawilonach była trawa. Niestety właściciele pawilonów postawili tam ławki, leżaki, krzesełka i zieleń znikła.
   To samo zaczyna się przy „angielskim ogrodzie”. Obsługujący odwrócony domek oraz inne tam „atrakcje” coraz bardziej rozsiadają się na krzesełkach, na terenie „ogrodu”. Rozumiem, że lepiej siedzi się na trawce i pod drzewami,ale właściciel tych wszystkich „uciech” chyba nie płaci miastu za dodatkowe zajęcie terenu.

 26. Taak, już widzę de dachy pokryte zielenią, poza tym z poziomu przechodnia tego efektu widać nie będzie. Na początku zawsze mówi się, że będzie super, a później jest jak zawsze. Przypomnę Stadion miał być taki świetniuśki mieli na nim trenować zawodnicy z ekstraklasy i co? Za krótki o parę centymetrów. Hala sportowa tak miały być rozgrywki siatkówki na najwyższym poziomie i co? Za niska o parę centymetrów. Promenada miała być uporządkowana, mniej ogródków i zero ruchu samochodowego, i co? Ogródki się rozrastają samochody śmigają a miejsca dla spacerowiczów mniej niż było. Oto niektóre „osiągnięcia” naszych radnych mieszkańców do spółki z naszym Burmistrzem mieszkańcem konkurencyjnego miasta. Może ktoś dorzuci do tej listy inne tzw „OSIĄGNIĘCIA”

  • No tak kwoty dzierżaw. Niektórzy płacą za sure metraże ok 15 tys w sezonie po sezonie ok 3 tys. Inni za 2 m2 w przetargu ok 6 tys.Pelno ubytków tego nie widać. Ogólnie brak dobrego gospodarza

 27. Znając naszych handlowców, już widzę jak będą wystawiać swoje towary na zewnątrz. Oj ciasno będzie. Miało być mnie miejsc i dużo przestrzeni.

 28. No to rachunek jest prosty! Jeśli otworzą tam restauracje ta knajpy przy muszli koncertowej juz mogą się zwijać!!! Już dziś by przetrzymać zimę musza ratować się sezonem. Jeśli to sie rozdrobni rachunek jest prosty. Bardzo zły pomysł!!!

  • Nie boj sie… konkurrencja pomaga w rozwijaniu mozliwosci.
   Bylem w tym roku w zapiecku i bylem w szoku jak szybko jakosc i ceny sie oddalily od rzeczywistosci…

   Ten kto nie znajduje rownowagi miedzy jakoscia i cena, zginie.

   A w sezonie i tak bedzie nadal za malo dobrych lub nawed srednich miejsc do konsumowania jedzienia lub aby spedzac fajne chwile.

   Wszystko sie ureguluje.

 29. gdzie sa lawki ktore staly przy amberze??????? kosztowaly grosze i UWAGA sa z podparciami bocznymi. nowe, niby lepsze, hahha, bez podparc – slabo. przy zejsciu na plaze nie ma gdzie usiasc. projektant? zart.

  • Specjalista od ławek jest jeden.
   A Pamietacie jakie ochy i achy były na innym portalu jaki to dobry pomysł z Aleja Gwiazd bardzo długi wywiad był .
   Wiec Panie kierowniku co dalej ??.
   Jaki ma Pan pomysł na gmine bo ustawił sie Pan w kolejke na fotel burmistrza.
   Rzecznik Pana wychwala ale prosimy o konkrety bo z tego co tutaj pisza nie Panujesz Pan nad Zosiem a chciałby Pan Gmnina kierowac.

 30. Tylko żeby te fontanny były inne niż te ściany płaczu i te korytka,tu powinny być fontanny w kształcie muszli lub tryskające strumienie podświetlone kolorowo ,bo te ściany wodne nie zdają egzaminu i tylko robotnicy ciągle muszą to czyścic Prośba o dostawienie więcej ławek przy wejściu na molo bo jest po południu polowanie na ławkę,można przenieść te z pod handlowców bo one kiedyś tu stały

 31. Ta spółeczka i tak pójdzie do likwidacji… Nawet wzięcie zobowiązań na konto firmy nic wam nie pomoże. TBS ją wchłonie i strawi wydalając zarząd i radę

  1) Ponadto będzie to na dzień dzisiejszy już DRUGA KOMPROMITACJA odnośnie organizowania rynku lub tego co do tego statusu powinno pretendować.

  a) Najpierw przy Gryfa władza „BUDUJĄC” zlikwidowała!!! rynek. Obudowała Biedronkę „stonką”. A to co można było poszło pod apartamenty. BRAWO! Młodym chcącym zamknęła drogę do handlowania.

  b) Teraz władzuchna przy pomocy swojej spółeczki BETONUJE nowo powstający rynek przy molo. I nie istotne są budynki czy projekt architektoniczny. Ważne jest, że ta inwestycja jest tylko dla osób co już mają stanowisko w obecnych budkach. Są to ludzie częściowo z Międzyzdrojów. Długoterminowe dzierżawy oznaczają dożywotnie gospodarowanie ów lokalami. Innymi słowy ponownie bariery wejścia są nie do przejścia…

  • Międzyzdroje zdają się być jakąś dekadę za tym co dzieje się w innych miastach. Precz z budolandią, to byłoby nieszczęście gdyby te budy zostały, nie ma nic gorszego niż te stragany.

   WŁADZUCHNA – to zwykły zadufany w sobie saski nierząd, klientelizm, leniwe dobrze obsadzone panki na urzędach i kilku dumnych nie wiem z czego forysi.

   A tymczasem 10 lat w przyszłość od Międzyzdrojów rynki, budy, targowiska, ryneczki, stragany, eko-targi, mają się świetnie i miasta je przywracają, ludzie znowu kochają. Ludzie zawsze lubi rynki z wygody. Szybko się kupuje, światło dzienne sprzyja dobremu towarowi. Miasta pełne są teraz takich ryneczków, te co przetrwały mają się świetnie, a zakłada się coraz nowe dla hipsterki.

 32. po prawej stronie zakret otworzylbym bo malo kto wejdzie do srodka tam. obecnie sa malutkie budki i fajny otwarty teren od strony morza, bylo kolo itd. czuje ze zajmie to za duzo powierzchni i bedzie mega ciasno.

 33. do nowi radni,kto utrzyma ten szpital,skąd obsada medyczna,a kontrakt z NFZ?,w obrębie 50 km. są już 2 szpitale,które borykają się z tymi właśnie kłopotami.

 34. Do redakcji! W linku komunikacja jest nieaktualny rozkład jazdy autobusów.

  ————————

  Aktualny jest: Rozkład ważny od 01.07.2018r. do 31.08.2018, więc w czym problem???, to rozklad wakacyjny.

  Red

 35. jako nowi radni,,bo stara rada to cmoki i bezradni,zegnamy was,,zgodzimy sie na ta inwestycje pod warunkiem ze ulegnie likwidacji\tylko niemcom potrzebny\hotelWOLIN.i zprzeznaczeniem na Szpital miejski.Bez dyskusji do zaakcepowania.

 36. Jest moze gdzies plan w internecie, na ktorym widac dokladna lokalizacje dzialki 255/2?
  Pomoglo by juz napisac konkretniej, miedzy jakimi ulicami ten teren jest polozony. n.p.: „Miedzy ul. Plazowa i ul. Spokojna”.

  Do projektu: Nie wyglada to zle!
  Mam tylko taka nadzieje, ze zielen zostanie tak utrzymana przez caly sezon.
  Aby sie nie skonczylo jak w wielu miejscach przy promenadzie, gdzie tylko wysuszona trawa i piach lezy.

  • Tam jest teren miejski i nie posiada tego terenu spółka. Zamieściłem foto i chyba widać Aurorę i strzałkę, gdzie będzie inwestycja.

  • Sucha trawa jest w całej Europie! Nikt nie jest w stanie wylewać hektolitrów wody na trawniki! Trzeba by było mieć 100 ludzi, którzy by podlewali lub cysterny czyli mnóstwo sprzętu, ludzi, paliwa itd. To milionowe koszty zwłaszcza na terenach piaszczystych!!!

   • Automatyczne obwodzenia sa standartem n.p. na rondach z roslinami na poludniu feancij.
    Perla nad baltykiem powinna sie pozytywnie odrozniac w takich sprawach od innych miejsc nad morzem w PL.
    Budynki i inwestycje na „poziomie 5 gwiazd” itp wymagaja tez, aby reszta infrastruktury sie do tego dorownywala.
    Ponadto nie twierdze, ze trawniki i rosliny na tym budynku beda sadzone na piasku.

     • Jako Polak, mieszkajac od 1,5 roku zycia w DE, ktory w 99 roku kupil mieszkanie przy promenadzie to musze powiedziec, ze ilosc gosci w lecie i nawed tez poza sezonem mial tez dobry wplyw na to miasto.
      Turysta – czy mieszka w hotelu czy ma apartament – pomogl w rozwijaniu miasta.

      Te drogi i ogolnie cala infrastruktura okolo roku 2000 nie byla to, co by wspominalo cudnego miasteczka nad baltykiem. Budki z drewna i kazda inna, ale brzydka.
      Teraz sa korki, mniej miejsca na plazy. Prawda. Ale to tylko przez 2 miesiace w roku.
      Wazne, aby ludzie przyjezdzali tez na wiosne i na jesien.
      Powiekszona ilosc budynkow pomoze napewno, aby ludzie przyjezdzali tez czesciej i pomoga w tym, aby to miasto tez poza sezonem zylo. Wiecej sklepow beda przez caly rok czynne.

      Podsummujac wole taki obiekt ktory widac na obrazkach tego tematu tutaj, niz te „gipsy”-haty bez planu i o wygladzie jakiegos slum w krajach trzecich.

       • Nie wynajmuje. Tylko rodzina i najblisci moga tam spedzac czas. Kupilem, szanuje i place miesiecznie do kassy remontu domku.
        (To jest jedno mieszkanie w tym budynku na rogu plazowej i promenady)
        A nawed jesli ktos by wynajmowal. To nie grzech tylko dalsza kassa, z ktorej tez mieszkancy profituja.

        Dziwie sie, ze w kazdym turystycznym miejscu mieszkancy narzekaja na obcych „inwazorow”, a jednak bez nich nie mieli by (w 95% wypadkow) dochodow i moze cisze i spokoj.
        Ale wtedy tym bardziej slychac burczenie brzucha z glodu.

        Chetnie bym poznal kilka z was aktywnych kommentatorow z Miedzyzdrojow i porozmawial o takich tematach przy piwie lub dwoch 🙂

        Nie chce dalej byc gosciem.
        Moj Nickname w necie to Scili.
        Klaniam sie i respektuje was mieszkancow od serca. Naprawde.
        I dziekuje administratowi za ta wspaniala strone. Dlugo szukalem zrodlo informacij o tym miescie.

        • Bardo dobrze Pan pisze. …bo mieszkańcy Międzyzdrojów to myślą, że IM się należy przez zasiedzenie chyba…żenada, narzekanie wieczne, a pracować nie ma kto, tylko rękę wyciągać po zasiłki, mieszkania darmowe – bo przecież JA jestem mieszkańcem. …pozdrawiam wszystkich, którym turyści nie przeszkadzają. ..i żeby było jasne – też jestem MIESZKAŃCEM MIĘDZYZDROJÓW

  • Przy samej plaży działkę ma prywatny inwestor (tam będzie podobno hotel). Masz restauracje Zapiecek, Nemo, Rafa… – to po drugiej stronie promenady będzie taka sama inwestycja ale bez Amfiteatru.

   komar lunapark miedzyzdroje Tu powstaną punkty usługowo-handlowe. Fot. archiwum- nasza serwerownia LanTech

 37. te drzewa co sadza jak niby nowe nasadzenia to albo jakies karły albo niedoroby rosna, rosna i albo usychaja albo nic sie nie zmienia…

 38. Niech ta ekipa porządnie zadba o to co jest a nie bierze się za nowe budowanie. Znowu coś schrzanią i to na odchodne. Na zachodniej promenadzie proszę już nic nie grzebać i od ul Mickiewicza do Wesołej żadnych pawilonów restauracji czy wędzarni
  Szanowna Redakcjo mam prośbę by bliżej opisywać planowane miejsce każdej inwestycji. Ja wiem, że niemal każdy mieszkaniec wie gdzie jest obręb 20 i która działka ma nr 255/2 lecz jest przynajmniej jeden mieszkaniec, który tego nie wie.

  • Witam. Temat chyba znany wszystkim mieszkańcom przynajmniej od dwóch lat. Spółka Promenada nie posiada innych terenów w zarządzaniu- było rok temu kilka artykułów na ten temat i komisja R. M.. Pawilony powstaną w zamian za aktualne tzw. budy (tam, gdzie teraz jest wesołe miasteczko).

 39. Po co komu tyle pawilonów handlowych przecież już nad Biedronka mamy przykład wyrzuconej kasy, a może gdyby zlikwidować punkty na promenadzie to w mieście puste stoiska by się zapełniły