Ostatni dzień festiwalu – 7 lipca, obędzie się pod hasłem spotkania z Teatrem. O godz.13.00 w sali zielonej MDK prezentacja trzech spektakli Teatru Telewizji. W tym samym czasie o 13.00 spotkanie z Katarzyną Bondą – w ramach cyklu Gwiazdy Bestsellerów w Sali Chopin ,,Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje”. Dla miłośników muzyki recital Macieja Miecznikowskiego w Sali Casino hotelu o godz.14.00.

W tym samym miejscu o 17.30 spektakl ,,Frida” w reżyserii i scenografii Jakuba Przebindowskiego. Pierwszy polski spektakl o niezwykłej meksykańskiej malarce Fridzie Kahlo, jej życiu i walce o artystyczną niezależność.

Spektakl ,,Polowanie na łosia” o 16.00 i 19.00 w MDK w brawurowej obsadzie: Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Piotr Cyrwus, Grażyna Wolszczak, Leszek Lichota. Sztuka w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza o kryzysie towarzyszącym we wchodzeniu w dorosłość, konflikcie pokoleń i problemach z uczuciami.

Jednym z najważniejszych punktów w programie festiwalu, który przyciąga na międzyzdrojską promenadę setki widzów, jest coroczna Gala Odciśnięcia Dłoni w Alei Gwiazd.

W tym roku przeprowadzono kompleksową modernizację Ale Gwiazd, która została przygotowana na następne edycje festiwalu i może zmieścić kolejne pamiątkowe odciski. To historia polskiego teatru, sceny muzycznej, kina i sztuk pięknych, jedna z głównych atrakcji miasta. Autorem Alei jest wybitny rzeźbiarz Adam Myjak, twórca wielu wystaw, projektów pomnikowych, plenerowych, scenograficznych, obecnie rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przy projektowaniu Alei przyświecała artyście myśl, aby był to autentyczny uścisk dłoni – Artysty i Widza.

I tak w zupełnie nowej odsłonie Alei Gwiazd odbędzie się w sobotni wieczór uroczysta Gala Odciśnięcia Dłoni. A o tym, kto zostawi swój trwały ślad przekonacie się Państwo o godz.21.00. Na zakończenie gali koncert Krzysztofa Cugowskiego.

Dla miłośników kina o północy pokaz filmu ,,Ekscentrycy” na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd. Ponadto zgodnie z programem codzienne wydarzenia plenerowe dla najmłodszych – czytanie bajek, warsztaty teatralne dla dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu i do udziału w wydarzeniach.

Joanna Ścigała
UM w MiędzyzdrojachDodaj komentarz

 1. Międzyzdroje rozwiają się błyskawicznie. Miasto czyste i schludne i nie dziwota, że lgną tu turyści oraz gwiazdy z całej Polski.

  • Siedzimy sobie z Grześkiem Krychowiakiem na ławeczce, czysta przyjemność i nam wesoło. Fajne miasto. Grzesiek mówi że kierownik wygra te wybory tak jak on wygrał mundial – z palcem.

    • Na nikogo nie szczuję. Z Ciebie się naśmiewam że tak piszesz bez zastanowienia te slogany z plastiku. Sorki. Niech wygra najlepszy. Najodpowiedzialniejszy. Najuczciwszy. Z najlepszym programem. Nieuwikłany. Realista. Z szacunkiem dla ludzi. Nie szukający poklasku. Pracowity. Nie bojący się trudnych decyzji. Widzący przyszłe konsekwencje każdej swojej decyzji. Czego Nam wszystkim i sobie życzę.

     Zmykamy z tego wątku bo Redakcja się wkurzy naprawdę i zamknie nam możliwość wymiany naszych marnych złośliwości.

 2. A wczoraj był ósmy lipca i widziałem barierki z napisem „Teren budowy wstęp wzbroniony” To ile odzyskamy kasiorki z tych trzech banieczek za niewykonanie w terminie?
  A może zostanie podarowane jak już kiedyś podarowane podatki?
  I będziemy mogli sobie zanucić
  Gdzie się podziały nasze podatki.
  Czyżby pokryły wysokie wydatki.
  Może kto robi tu jakieś czary.
  Umarza podatki, daruje kary…………

 3. Festiwal bardzo fajny i coraz lepiej relacjonowany przez Redakcję. Ta wstawka z Cugowskim bardzo dobra. Widać że portal trzyma rękę na pulsie. Lampy na Alei Gwiazd eleganckie i sama nowa nawierzchnie też mi się podoba.

  Podaję sposób na zabezpieczenie ławek na czas malowania. Może się przyda. Ławki są z tymi prętami już prawie trzy tygodnie. Sposób uniemożliwi korzystanie z ławek z czystą przyjemnością optymiście z Warnowa i innym znanym postaciom. Lub prawdziwego nieszczęścia. Bierzemy dwa krawędziaki drewniane docinamy na wymiar, stawiamy na sztorc po obu stronach wystających prętów i skręcamy razem na cały ścisk. Można też nakręcić jednego krawędziaka na czas malowania w miejsce deski. Wtedy można siedzieć na betonie bez ryzyka kontaktu z niebezpiecznym prętem. Za podany sposób nie chcę zapłaty ani zaszczytów. Jedynie refleksji czy stanowiska z odpowiedzialnością za pewne sprawy w mieście są zajmowane przez właściwe osoby, teraz i w przyszłości.

  • Dziękuję za piękne słowa. Wstawki z koncertów itp. będą jeszcze lepsze. Aktualnie uczę się słuchu poszczególnych koncertów, gdyż na każdy koncert muszę dopasować moc db i np. na Gali przesadziłem o 5 db między dwoma wzmacniaczami (pływa audio) i ten dźwięk nie jest taki, jaki oczekiwałem. Można wł. auto przestery i będzie ok, ale najpiękniejsze jest uzyskanie dźwięku live z „basem” (to trudna droga przy tak potężnych db, ale z czasem będzie wykonalna). Jestem też Fanem tego Festiwalu i czasami dziwi mnie fakt, że dla „debilnej polityki wyborczej”, niektórzy go nieświadomie niszczą. To jest Nasze Miasto Międzyzdroje i dbajmy o coś, czego nie mają konkurencyjne miasta, a politykę uprawiajmy, ale tam, gdzie jest na to faktyczne miejsce (materiały z sesji R. M.). Można redakcję zlinczować- każdy ma prawo do własnego zdania.

 4. Fajna relacja i ciekawy festiwal ale droga redakcjo. Znowu ten sam anonim zaśmieca komentarze. Tym razem pisze tutaj o ławkach. Wiadomo, musi nękać i pomawiać

  • Nie śmiej fwrnentu nikt nikogo tu nie ponawia czytaj treści z głębokim zrozumieniem. Porządek liwinien być ale jeśli są uwagi to znaczy że go prawdopodobnie nie ma.

   • Jest porządek a dobry facet jest notorycznie tutaj pomawiany co przez mieszkancow przyjmowane jest z obrzydxeniem i znuzeniem i w obliczu tego staja po jego stronie.

 5. A gwiazdor ZOS się jak widać lansuje. Pytanie co on tam robi Jasło radny powiatowy, czy może przyszły burmistrz i nabiera wprawy

  • Dzwoniłam do ratusza i mam informację że wystąpili z wnioskiem do konserwatora zabytków z pismem i dokumentacją fotograficzną o wpisanie do rejestru zabytków. Były oględziny ale dostali od konserwatora pismo, że na tyle budynek został przebudowany i zmieniony, że nie ma przesłanek do wpisania go jako zabytek.

 6. A dlaczego wczoraj nie wolno było wejść na Cudownie wyremontowana Aleję Gwiazd? Zagrodzona barierkami jak pod sejmem

  • Kwestie bezpieczeństwa i organizacyjne wymogi. Standard przy tego typu imprezach. W gminach gdzie sie nic nie dzieje od dekad nie ma takich fantazji wiec moze warto rozwazyc wyprowadzke i sie skonczy narzekanie. Super impreza ten festiwal

 7. Taaak festiwal trwa by nie powiedzieć trwam w festiwalu. Od Handwitu do ruin Bałtyku plac budowy. Albo slalom autami po promenadzie. I śmieci w workach nie wiadomo czyje. A gwiazdy te przejezdne i te lokalne w budowlanej scenerii wywiadów udzielają i propagują na niepogodę spacery po WPN lub jazdy rowerem po ścieżkach które występują u nas w obfitości

 8. Trwa festiwal gwiazd, jest godzina 13:30, piątek, 6.07.2018, po prawej stronie mola wyszła na piasek foka i stała się zabawą dla licznej gawiedzi. A to gonią ją do morza, a to podsuwają pod pysk swoje śliczne cyfrowe aparaty. Foka Się niecierpliwi, uciec może tylko do wody. Niestety nie ma policji, żeby przegonić tych neandertalczyków.