XLIX Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach- na wniosek, która odbyła się 28 września 2018 r. w sali konferencyjnej.

Porządek:

1. Otwarcie XLIX Sesji RM i stwierdzenie quorum.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Międzyzdroje.
4. Projekt uchwały w sprawie ustanowienia tytułów ,,Zasłużony dla Międzyzdrojów” i ,,Honorowy Obywatel Międzyzdrojów”.
5. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Burmistrza Międzyzdrojów porozumienia z Zarządem Powiatu w Kamieniu Pomorskim w sprawie przejęcia obowiązków zarządcy drogi powiatowej nr 1001Z Zalesie-Wapnica-Lubin.
6. Projekt uchwały w sprawie przejęcia dotychczasowej drogi powiatowej Nr 1001Z (Zalesie-Wapnica-Lubin) i zaliczenia jej do kategorii dróg gminnych.
7. Zakończenie obrad.Dodaj komentarz

 1. Jestem młodym pokoleniem i wybieram młodego,który musi się starać,bo będzie z nami długo.Mam nadzieję,że zależy M>B> na przyszłości gminy i jej rozwoju,ma mój głos.

    • W programach to można obiecywać wszystko, gorzej z dotrzymaniem.
     Przez te wszystkie kadencje to ciągle najważniejsze było to o czym zdecydował Burmistrz. Nawet na sesjach dotyczących Studium głosowano tak jak on zadecydował. I będziemy mieć „zabudowę śródmiejską” na promenadzie, czyli wyższe budynki. Na terenie po Uzdrowisku, obecnie parking, również przewidziano dominantę.
     Nowa Rada powinna wprowadzić zmianę w Studium i ograniczyć wysokość zabudowy do 6 kondygnacji co byłoby zgodne z oczekiwaniami mieszkańców i szumnymi programami wyborczymi.

 2. Ostatnie dwa lata oglądałem sesje i muszę przyznać, że Mateusz Bobek pozytywnie mnie zdziwił. Gada konkretnie, szuka kompromisu i nie jest kłótliwy. Pamiętam go jeszcze z młodych lat zawsze był uczynny i miły. Widzę, że w ogóle się nie zmienił od tego czasu. Dalej jest to ten sam Mateusz, twardo stąpający po ziemi a zarazem przyjemny w rozmowie.

  • Ja też oglądałem, co więcej słuchałem ze ZROZUMIENIEM o czym tam mówią. Pan Bobek był wiernym waletem burmistrza. Pan Dorosz zawodowiec grał tymi kartami aż furczało, ale nie dochował się wyższych kolorów niż walety. Mateusz mówi przekonująco dopóki nie posłuchasz co mówi. Szukanie kompromisu kończyło się i tak tym że stanęło po doroszowemu bez niepotrzebnych strat. Pan Bobek wiedział bardzo dużo co jego pryncypał robi i wiele przepychał kolanem. Zgodzę się – miły i przyjemny w rozmowie – to za mało.

  • Jaja sobie robisz czy o drogę pytasz? 😀

   Zobacz czas opublikowania programu Czyżowej i zobacz co tam jest napisane:

   „Mamy również wielką nadzieję, że proponowany przez nas program stanie się otwarciem dyskusji co do kierunków rozwoju gminy Międzyzdroje.”

   Zaraz po tej publikacji Bobek zaprasza na debatę… :D:D:D Jak ja lubię te zbiegi okoliczności 😛

   Jeszcze żeby zadzwonił do kontrkandydatów… hehe
   Ja bym uważał o co się prosi… 😀 Debata bez cenzury, na żywo to nie to samo co nagranie filmiku na spokojnie i zmontowanie tego co się chce żeby tam było 😀 To również nie to samo gdy podczas sesji zadaje się pytania wyłącznie burmistrzowi. Tutaj „burmistrz” będzie również zadawał ciekawe pytania Bobkowi 😀

   • eee myślę że komitet „Wybacz mi” nie boi się, sztukę nawijania makaronu na uszy i uników na trudne pytania mają opanowaną do perfekcji. Nie bądźcie tacy pewni, uważajcie.

 3. Pan JM ma niedosyt siły roboczej? Dlatego sam musi śledzić ludzi w swoim wehikule? A można było podejść i się przywitać, podpytać o pomysły skoro widocznie ich brak w kampanii, zamiast z daleka podglądać.

 4. Jak chcecie pisać to piszcie o programach a nie opluwajcie kogokolwiek z kandydatów bo nikt z was nie jest święty a jak macie do kogoś pretensje to trzeba mieć na tyle odwagi by powiedzieć mu prosto w oczy.

 5. „Nasze Miasto ,Nasz Dom” – tak,ale Wasz kandydat z ul.Skłodowskiej-Curie mimo znajomości w SM i RM,do tej pory nie może sobie poradzić z „kopertami” przed Swoim Domem.

 6. Uwaga dwanaście lat zasiedziałe psuje z szalupy ratunkowej ratownika co kręci się w kółko po morzu przez siebie stworzonych problemów rozdają teraz łatki polityczne wszystkim dookoła.

  • Surfing daje nam bardzo ważną życiową lekcję, gdy łapiesz fale masz dwie alternatywy, możesz zrezygnować i podać się jej spływając z powrotem w kierunku plaży albo zacząć paddlować i walczyć o utrzymanie pozycji. Może to być całkiem zajmująca lekcja przeszłości,a szansa ucieknie przed oczami niczym niezłapana fala.

 7. Moim zdaniem czego sie spodziwaliscie ze Pan przewodniczacy WYCIAGNIE KONSEKWENCJE WOBEC SWOJEGO kandydata na vice Burmistrza do tego radnego powiatowego.
  Tak bedzie wygladał
  DIALOG I ZMIANY.
  BRAWOOOOO.

 8. Najpierw Pan bobek wyszedł z programem i już on miał sporo. Potem zaszalał Pan Magda. Sądziłem że mało wiarygodny program: Brak poparcia w finansach. Złote góry i szklane domy. Podoba mi sie program Pana Mateusza, same konkrety.

 9. Halo,panie komisarzu PiSu, czemu nie startujecie wszyscy pod jednym, jawnym banerem, tylko jak węże w trawie. W sumie mi też by było wstyd z tym logiem się obnosić.

 10. Skoro tylu kandydatów mówi o basenach to coś w tym musi być, podoba mi się, ze Bobek przedstawia realną możliwość inwestycji. Widać, że nie tylko użycza twarzy, a jest zaangażowany w swój program.

 11. Radni obecnej kadencji wpłyneła skarga i doskonale o tym wiecie bo kazdy z was ma na poczcie.
  Czy tak macie zamiar traktowac mieszkancow??.
  Obiecujecie złote gory i co wstyd na koniec wyciagnac kosekwencje wobec osob odpowiedzialnych za taki bałagan.
  Panie Vice przewodniczacy jak to tak ???
  Mam pismo od przewodniczacego ze ta sprawa bedzie załatwiona na ostatniej sesji a wiec jaki jest przepływ informacji.

   • Po powrocie z wakacji zamieszcze (za zgoda redakcji)Tutaj jaki była droga mojej skargi.
    Skarga dotyczy kandydata na osobe ubiegajaca sie o fotel vice Burmistrza oraz braku odpowiedzi.
    Oczywiscie ze mam tez odopwiedz od Pana Przewodniczacego Pana Magdy bo sprawa została skierowana do rady przez Pana Wojewode.
    Pan Maga poinformował mnie pisemnie ze skarga zostanie rozpatrzona na ostatniej sesji.

 12. Trzeba niektórym odświeżyć pamięć, to reklamy nie pomogą. Szczerze im ich więcej tym bardziej robi mi się niedobrze. Nawet już tego nie przeglądam.

 13. No to teraz radni kto podpisał sie pod Listem aby konkurs na Dyrektora MDK ODBYŁ SIE PO WYBORACH Burmistrza .
  Tez was strach obleciał czy nic nie wiedzieliscie.??.
  Panie Radny okregu 4 Pan jest w komisji mieszkaniowej tez nic Pan nie mogł ??..
  Teraz macie odwage sie odzywać??I plana ale na co???.

  • No tak niektórzy wiedzieli i podpisać się nie chcieli, a teraz prawie przyjaciele. Trzeba odszukać ta petycję i zobaczyć kto złożył podpis. A najlepiej dopytać u źródła.

 14. Kandydaci Jana Magdy to nowe twarze w polityce! Tak jest! Należy podkreślić plusy takiej rady, jeśli wszyscy razem z Panem Janem dostaną się do Rady Miejskiej: brak doświadczenia; łatwa manipulacja przez inwestorów oraz Pana C. miasto rozsypce, budżet w błoto i prywatne kieszenie człowieka który pociągać za sznurki będzie.

  • NO właśnie, nowe twarzy, wartościowi ludzie, ale źle wybrali sobie ‚wodza’, w innych komitetach mieliby duże szanse, u pana JM bardzo nikłe. Z kolei i pani Czyż wyjątkowo słabi kandydaci do rady, gdyby ci od rzekomego Dialogu wystartowali u niej byłoby duzo lepiej.

  • Rozumiem że to nowe twarze w polityce. Co bylo zrobic. Przecież gdyby nie volta Pana Bobka wszyscy co sa teraz u Bobka łącznie z nim samym byliby u Magdy czy Celinskiego. Magda i Bobek to kłótnia w Rodzinie.

    • Nie ufam ani panu Magdzie to od razu widać że pan Celiński będzie rządził. Nawet lepiej dla pana Celińskiego być vice. Pan Magda będzie siedział na sesjach a pan Celiński będzie sobie w tym czasie w terenie. Ale decydował będzie pan Celiński – dla niego idealny układ. Niestety mimo miłej aparycji nie ufam też panu Bobkowi, on nie potrafi być samodzielny. Był stronnikiem przy burmistrzu zepsuło go niestety. A te tłumaczenia że burmistrz go oszukał – tyle lat – nie przystoją dorosłemu mężczyźnie.

 15. Mistrzem w niedotrzymywaniu obietnic jest obecny radny Piłat który kandyduje po raz enty tym razem z komitetu Pana Bobka a nie jak niektórzy podają że z komitetu Pani Czyż. Radny Piłat z komitetu Zrównoważonego rozwoju nabiecywał ludziom różnych różności przy remoncie ulic Mieszka I i Myśliwskiej. Teraz startuje ale z okręgu 12. Niech wyborcy z tego okręgu nie będą zdziwieni.

 16. Co do komitetu Pani Czyz.
  Ktos tutaj usilnie wypisuje bzdury.
  Nie znam wszystkich osobisci jak kandydatow do rady i na miescie nie słyszakem ostatnio aby ktos zle mowil o nich.
  Jezeli cos wiecie to napiscie tutaj .Moze byc „Ciekawie”skoro posiadasz taka wiedze Gosciu.

  • Opowiedzial dzieciol sowie.Przeciez mieszkancy znaja doskonale osoby z tego komitetu wiekszosc juz nie raz przegrala e wyborach do samorzadu wiec to o nich najlepiej swiadczy Mieszkancy wiedza kto jest kto

   • Niektórzy przegrali z honorem, tego nie pamiętasz? Była bardzo brudna kampania z wielu stron, oby teraz takiej nie było.

    Jeden wygrał 1 głosem też. Nie wypominam,a przypominam, żadna chwała.

    • Jak to teraz zgrane karty Pana Dorosza ochoczo obiecuja aquapark.
     Gdzie teraz postawicie ?? na terenie przekazanym aportem do spolki??…

     To moze teraz pochwalcie sie ile gruntow za waszych kadencji zostało sprzedanych i co gmina ma w zamian.
     Jak My mieszkancy dopytywalismy co z kasa to co słyszelismy ze Dług jest bezpieczny.
     To jak jest?? jest kasa czy jej nie ma!?.
     A moze cos wiecej o obligacjach tutaj sie pochwalicie!..

     • Wybacz im. Tyle lat służyli wiernie burmistrzowi. Po nocach płakali i gryźli kułaki w bezsilnym szlochu jak przegłosowali kolejne g..o. Dorosz ich oszukiwał. Po cichu po sesjach spotykali się razem u Bobka na strychu i nocą kreślili plany WPANIAŁEJ PRZYSZŁOŚCI. Teraz jak burmistrz Dorosz nie kandyduje nie boją się już i tak bardzo by chcieli wcielić swoje pomysły w życie. Daj im szanse.

 17. Co do komitetu Pana Bobka (mowa o zasiedzialych radnych)- no coz bardzo realistyczny ??.
  Gdzie byliscie przez ostatnie lata ??.
  Czy waszym kredo był bycie radnym:
  Mierny bierny ale zawsze wierny??.
  Prosze napisac nam tutaj z jakich komitetow dostaliscie sie do rady??.
  -„czy to wasze logo -zrownowazony rozwoj” i co teraz z tym sie nie zgadzacie.??.
  Co do komitetu Pana Magdy ma nas mieszkancow w serdecznym ……wszyscy widza o co biega.
  Teraz prowadzi „dialog i zmiany”nie odpowiada na pisma bo tak wygodniej.

 18. Mateusz najbardziej realistyczny plan wyborczy. Iwona czyż fajny plan ale ekipa tragedia. Magda szkoda komentować. Jestem za Bobkiem. Potrzebujemy stabilnego i odpowiedzialnego rozwoju!!

  • Ty nie głowie mi tu mów. Ty mi lepiej powiedz skąd panu Bobkowi nogi wyrastają. Informacyjnie – stanowisko burmistrza to zaszczyt i odpowiedzialność a nie STOŁEK.

  • Na tel takiej ekipy to Magda moze byc LIDEREM kazdy kto ma jakies pojecie o samorzadzie i zna Janka to doskonale wie ze On sie nie nadaje i zadne Dialogu nie bedzie

 19. Magda z Celinskim. odpada. bobek przegial z Kurylak. Czyż za mało doświadczenia, ale za następne 4 lata. kto wie. Oddam głos na Ringa.Dość układów w mieście.

 20. Uważam że jedyną kandydaturą która powinna być brana pod uwagę przez mieszkańców jest kandydatura Pani Iwony , jako jedyna z kandydatów nie jest umoczona w żadne ukladziki i jest normalną osobą a nie jakimś karierowiczem lub marionetką .A na zastępcę Piter i wtedy będzie porządek w mieście .Dziękuję tyle w temacie

 21. O tempora o mores – kandydat, który przytulił nielegalnie kasę zamiast szybko oddać i przeprosić straszy sądem. Czy ktoś, kto wziął małą kasę, jest wiarygodny, aby mu powierzać pieczę nad kilkudziesięcioma milionami publicznej kasy?

 22. Ten stary kocur to nie on. Za nim stoi taki podpasiony kocur w kratkę. Podpasiony ale niedopasiony. A ten młody silny kot – czy to naprawdę kot ? Nie wygląda. I ktoś jak zwykle za nim stoi bo z samodzielnością słabizna. Kot czy pokorne (-) co dwie matki ssie ?

 23. Mam kota, to młody silny kot, biega po ulicy i bawi się z innymi. Na ulicy pośród pozostałych wyróżniają się jeszcze inne: stary kocur i dorosła zaczepna kotka. Mój kot i stary kocur nie przepadają za sobą, mój kiedy tylko może omija go łukiem, a stary często naskakuje na niego, na szczęści mój sobie radzi. Kotka zaczepia oba, syczy warczy i pokazuje pazury. Pewnego razu stary kocur zaatakował kotkę, wbił się jej w kark, pogonił i więcej jej nie widziałem. Mój kot jedynie stał i przyglądał się zajściu z dystansu. Zastanawiam się czy byłoby inaczej, gdyby kotka nie syczała na niego niepotrzebnie.

 24. KOLEJNE pytanie do duetu Pan Magda i Pan Celinski czy to prawda ze ma byc połaczny Zwik z Zosiem ??.
  Bo moim zdanie to lekkie przegiecie o transparentnosci społek mieszkamcy gminy nie wiedza prawie nic o finansach tym bardziej .
  Jezeli tak ma byc to jak „nowa społka „ktora moze powstanie rozliczy
  STREFE PARKOWANIA.???

 25. Pytanie Do Kandydata na Burmistrza czyli Pan Magda oraz do jego zastepcy:
  Temat nasadzen bylin w ogrodzie bylinowym .
  -Ile kosztuje miasto ta rabata i dlaczego jest tak zaniedbana.
  -Dlaczego nie mamy zatrudnionego fachowca „ogrodnika”tylko osobe ktora nic nowego nie wnosi .
  -Gminna kasa sypie groszem a z roku na rok jest coraz gorzej.
  -Kto zatwierdza projekt nasadzen kwiatow.
  -GDZIE SIE PODZIAŁY TUJE Z TERENU REMONTOWANEJ CZESCI PROMENADY GWIAZD.

  • Stary weź wytnij literki z gazety, naklej je na papier z tą prawdą i z żądaniem co tam chcesz i wyślij do donCelino pocztą do domu. Może się z Tobą podzieli. Albo podziel się tutaj tym o czym tak trąbisz. Bo te zapowiedzi stają się powoli niesmaczne.

 26. Dla odświeżenia pamięci panu Bobkowi co do ukradzionej części dotacji na swoje wynagrodzenie, to radzę sobie popatrzeć na swoje zeznania majątkowe, gdzie sam ten fakt wpisał.

   • Sorry on nie ukradł, tylko wziął to co nie było jego, ani dla niego przeznaczone. Cywilizowani i moralni ludzie nazywają to złodziejstwem. Tzw politycy czy to lokalni, czy krajowi oczywiście z moralnością zazwyczaj nie mają nic wspólnego – poza nielicznymi wyjątkami. Dlatego Bobek pali głupa i mydli oczy wyborcom., bo do sądu nie pójdzie, bo dostałby oficjalne potwierdzenie złodziejstwa, a to mogłoby mieć jeszcze groźniejsze skutki. Więc spokojnie kolego sąd na pewno się tym nie zajmie, co najwyżej paru naiwnych uwierzy w jego szlachetne intencje.

 27. To dobrze, że dwa KWW zdecydowały się na pozwy wyborcze. Niektóre osoby powinny wypić szklankę zimnej wody w celu ochłodzenia rozpalonych gorączką przedwyborczą swoich głów. Kultura wszystkich obowiązuje. A potem będzie trudno spojrzeć w oczy swoim sąsiadom. Życzę wszystkim komitetom, żeby tylko na tych dwóch pozwach w kampanii 2018 się zakończyło.

 28. widzę, że pojawiły się pierwsze pozwy wyborcze 🙂 hahaha, ciekawe co mysleli Ci co ukrywali sie pod bramkami ip. co prawda zmienia ip ale odnalezienie „sprawcy” komentarza to poprostu przedluzenie procedury o 3-4 dni 🙂 mam nadzieje ze redakcja pokaze tu wyrok sadu. zboaczymy ktory sasiad siedzi przed kompem i ladnie pisze.

 29. Dwóch kandydatów jest nieustannie obrażanych z wyjątkiem jednego. Ciekawe, kto ach kto praktykuje takie metody? Może warto zmienić formę dialogu z kontrkandydatami?

 30. Konkurencja to boi się Bobka. Doświadczenie i młodość to jego atuty. Jest to dobry człowiek, ktory pomaga ludziom,a nie tylko swoim znajomym. Zabieram dla Pana głosy.

 31. Chcesz powiedzieć że kontrolę nasłała pani Czyż? Proszę o więcej faktów od WZ do Uchwał bo z tego co słyszałem to nic nie uczyniła , a to że popierała wysoki wieżowiec na terenie WDW to było i tego się nie zmieni .

   • ha ha – trzeba było ją przynieść miesiąc temu przed samymi wyborami. Inna inszość – kandydat cały na niebiesko w lakierkach z przemądrą miną w świetle fleszy z ustawą w ręku sadziłby drzewko gdzieś na rabatce. Potem by jeszcze z nią trochę polatał po spotkaniach z wyborcami. Sprawie ukręcili by łeb delikatniej – po wygranych wyborach.

 32. BRAWO Pani Iwono wreszcie grupa ludzi doskonale znająca przyziemne problemy mieszkańców, a nie jakieś kombinatorstwo popieram BRAWO Cała moja rodzina będzie na was głosować. NIECH SIĘ PANI NIE DA PRZESTRASZYĆ BO JAK PAMIĘTAM BYLI JUŻ TACY KTÓRZY PRÓBOWALI PANIĄ UCISZYĆ oby tak dalej. STRACH JUŻ OBLECIAŁ KONKURENCJE

 33. Wszyscy w tym mieście się znamy spójrzmy na każdego radnego z pozycji co w życiu osiągnął ,jakim jest człowiekiem .Nie chcę aby mnie reprezentował ktoś kto nie potrafi poradzić sobie z własnym grajdołem.

 34. A gdzie była pani Czyż i jej koleżanki jak powstawał wieżowiec na 1000lecia przecież to w tej kadencji a na dodatek chciała jeszcze jednego na miejscu wojskowego domu wypoczynkowego

  • Proponuję zapytaj skąd w takim razie kontrola właśnie tam?Kto się z radnych zainteresował? Chcesz więcej faktów zaczynając od WZ kończąc na uchwałach?Więc się zastanów , czy temat ciągniemy dalej ?

 35. Czy Wy myślicie , że zastraszycie ludzi Sądami?
  W trybie tego , w trybie tamtego … Znamy te metody z przed kilkudziesięciu lat.
  „Prawdziwa Cnota krytyki się nie boi” dlatego szanuję za Dialog a nie za zastraszanie wyborców KWW Dialog i Zmiany Jana Magdy.
  Jan Magda jedyny poważny Kandydat na Burmistrza Międzyzdrojów

  • Ciekawe, czy po gdyby ktoś zarzucił panu Magdzie kradzieże czy malwersacje nie zareagowałby tak samo. Pan Bobek nie reaguje gdy ludzie wylewają na niego różności, ale zarzut kradzieży to juz jednak podpada pod paragrafy.

 36. Czekam na program wyborczy pani Czyż. Jest ona najlepszym kandydatem. Zebrała komplet radnych o nieposzlakowanej opinii. Pani Trott i pani Natkańska wiele razy udowodniły że są dociekliwe i nieustępliwe w dążeniu do prawdy ich stanowisko było jasne i nie muszą się teraz wykrętnie odcinać od swoich brzemiennych w skutki decyzji. Wiem ze dobór reszty komitetu tez był według tego klucza. Te osoby nie są tam przypadkiem, z przyzwyczajenia, z czyjegoś poparcia zza pleców lub bo im się nalezy. Maja wole odpowiedzialnie przejąć stery swojego miasta. Ten komitet wyborczy współbrzmi ze swoim hasłem.

  • LP z tym kompletem to jakoś tak kiepsko. Ciężko zaufać osobie , która nie potrafiła nawet zgromadzić 15 tu kandydatów na radnych w swoim komitecie.
   Sam fakt , że startuje jednocześnie na radną i na burmistrza też dobrze nie świadczy.
   Dla mnie to jasny sygnał, że idzie tylko po dietę – albo większą albo mniejszą.
   Ja dietobiorcom mówię nie!

   • Haha, ha. Może celowo nie ma 15 tylko jest 14 ? To cie nie zastanowiło? Ale m ….. e to raczej TWOJA wątpliwa strona. Kandydaci – tylko takich szukać na radnych! Ludzie , którzy są mieszkańcami i chcą podejmować działania na rzecz naszej GMINY!

    • Mateusz Bobek też kandyduje i na radnego i na burmistrza. Zatem uwagi o nie zebraniu kompletu radnych dotyczy również komitetu Pana Bobka. Poza tym ma co najmniej pięciu radnych z komitetu Pana Dorosza. W tym jednego lub dwoje tzw „zasiedziałych”

 37. wszystkim majacy slaba pamiec pragne przypomniec ze partia nasz dom to ta sama ktora zalozyl burmistrz dorosz i ktora razem z nim zabetonowala nam miasto, wyprzedala deweloperom, zniszczyla zielen a teraz szumnie przed wyborami twierdzi ze oni sa przeciwko temu co sami uchwalili i do czego doprowadzili, ot logika smorzadowcow, wyciagajmy wnioski

 38. Jak Bobek startuje na burmistrza i obiecuje złote góry, to niech zacznie od zwrotu ukradzionej części dotacji na stowarzyszenie, którą sobie wziął jako wynagrodzenie.

   • Zgłoszenie potwierdzone telefonicznie. W trakcie realizacji przygotowania dokumentacji dla trybu wyborczego. Zgodnie z regulaminem portalu zgłoszenie komentarza 30 Wrz 2018 o 12:30 — przyjęto.

 39. Magda przez tyle lat nic nie zrobił dla sołectw i swoich wyborców , to co zrobi dla całej gminy .Nie stać nas na przesiedzenie do emerytury .

 40. Magda nie pasuje do naszej gminy, on nie pasuje do rady.. Nie ma pomysły na gminę, kopiuje pomysły, a większość jest rzucona na ostatnią chwile i nie maja pokrycia! Dużo krytykuje i kreuje fantazje, a mało robi. Adaś Celiński szuka juz działek w gminie????? z jakim deweloperem współpracujecie????? Leszek dużo Pana nauczył Panie Magda.. jak pijecie w towarzystwie to czasami za dużo mówicie!

 41. Bobek to przyszłość naszej gminy.. Jest on młody, ambitny i zaradny co najważniejsze MERYTORYCZNY!! Magda za to flegmatyczny i zdziadziały.. Kogo waszym zdaniem jest bardziej realistyczny plan wyborczy? Skoro Magda nic nie mówi o finansowaniu! A bobek ciągle tłumaczy skąd pozyskać środki i gdzie będzie ich szukał. Za brudną Kampanie radnego Magdy i Celińskiego. Nigdy w życiu was nie poprę. Jesteście jak dzieciaki. Obrzydliwe i widoczne ustawki pokazują waszą słabość, a podobno tacy dojrzali mężczyźni!!!

  • Zadnego doswiadczenia w uslugiwaniu Doroszowi i robieniu mieszkancow w konia. Nie nadaje się na takiego burmistrza jakim chce być Bobek czy Magda.

  • Za małe doświadczenie w czym? W byciu burmistrzem? Który z kandydatów ma większe doświadczenie w byciu burmistrzem? Pani Iwona Czyż jest kandydatką która jak nikt spełnia najważniejsze kryteria. Jest rodowitą mieszkanką Międzyzdrojów. Pracuje w firmie budżetowej na kierowniczym stanowisku, jest radą niezasiedziałą. Ma za sobą jedną kadencję, nie trzy czy cztery. Jako radna nie bała się zadawać trudnych pytań, nawet wtedy gdy próbowano ją zastraszyć. Jest kobietą mądą, inteligentną i odważną. Wsłuchuje się w to co mówią mieszkańcy i nie odwraca się od nich. Mój głos oddam właśnie na Panią Iwonę Czyż.

 42. Obserwuje to zameszanie od jakiegos czasu. Jeden kandydat bobek pracuje, drugi i trzecia cos tam markują że działają. czwartego w ogole nie ma i nie wiadomo kto to jest.

  a wszyscy gadają ze energia.

  • Też obserwuję. Pan Magda się nie wychyla bo liczy ze siła rozpędu i przyzwyczajenia wyborców zostanie burmistrzem. Pan Bobek usilnie pracuje żeby przekonać wszystkich ze to nie on był z burmistrzem. Jego zwolennicy posuwają się nawet do żenujacych tłumaczeń ze burmistrz ich oszukał. Albo ze on Bobek to teraz naprawi. Czekam na program pani Czyż ona jedyna w gronie kandydatów jest wiarygodna.

 43. Iwonka nie gniewaj się ale ty idź po poradę psychiatryczną bo chyba Ci się galaktyki pomieszały!ostatnio takiego dziwoląga to u Spilberga w filmie widziałem!jedyne porównanie jakie mi przychodzi na myśl jest dość stare lecz widzę że pasuje nawet dziś.stołek Burmistrza pasuje ci jak Świni siodło!prosze nie zakładak sobie w domu na próbę bo może Ci się spodoba! Miłego dzionka…

 44. Pani Czyż i jej ekipa śmiechu warte ,znamy ich z życia codziennego nie potrafią poradzić sobie z własnymi problemami a chcą zarządzać miastem .

 45. Droga Redakcjo,
  bardzo przepraszam za zamieszanie spowodowane pośpiechem.
  Podziwiam rzetelność i sprawność działania.
  Z wyrazami szacunku –
  Lubinus

 46. Proponuje nowemu burmistrzowi oczyszczenie miasta z dzierzaw bo niektorzy sie chcieli poustawiac kosztem innych a proba sprzedania calego amfiteatru nadal trwa. po co to sprzedawac jak mozna np dzierzawy po 5-10 lat aby bylo dla chetnych.

 47. Tylko Pani Czyż na Burmistrza

  Pozostali / także starzy radni/ -już byli , często na tzw ” łańcuchu” teraz są bardzo aktywni

  Miedzyzdroje potrzebuje nowych , enericznych i młodych ludzi

  Oddajemy głos na Panią Czyż

 48. Jeśli będzie prowadzona nadal polityka tego typu że sołectwa muszą wypracować kasę na swoje inwestycje to jeszcze długo remontu drogi nie będzie. Jednak gdy Jan Magda zostanie wybrany na burmistrza to w Międzyzdrojach zapomnijmy o remontach dróg o modernizacji oczyszczalni o ochronie terenów zielonych bo zostanie sprzedany każdy trawnik a cała kasa pójdzie w sołectwa moim zdaniem

 49. Tylko Pani Iwona Czyż może coś zmienić i cos nowego wnieść do do naszego Miasta i Sołectw. Magda i Bobek będzie to kontynuacja polityki Dorosza betonowanie i lekceważenie mieszkańców.

 50. Projekt przebudowy i modernizacji tej drogi jest gotowy od kilku lat…Zmiana właściciela ma uniemożliwić jego realizację? To by znaczyło,ze żyjemy w gminie teoretycznej. Tak było i pora to zmienić!
  Wybierzmy sensownego burmistrza!!! A to znaczy kogoś z poza UKŁADU, który to pomagał dotychczasowemu burmistrzowi dokonać tego „ZAPISU KORUPCJI W KRAJOBRAZIE MIĘDZYZDROJÓW”. Przez te wszystkie kadencje większość dotychczasowych radnych bezrefleksyjnie przegłosowywała uchwały przygotowane
  (wbrew ustawie o samorządzie gminnym) przez burmistrza a nie Radę – rezygnując ze swoich uprawnień! Co mogą nam zaproponować te osoby? Żeby było tak jak było! I NIC WIĘCEJ!
  Z przedstawionych nam kandydatur jedynie pani Iwona Czyż zasługuje na pełne zaufanie. Wykazała się odwagą i dużą wiedzą w próbach przeciwstawienia się
  projektom pana Dorosza i jego akolitów…
  Przekonuje też jej realistyczny, pozbawiony szumnej oprawy PROGRAM.
  Dajmy szansę KOBIECIE! Ktoś mądry powiedział:”GDYBY KOBIETY CZĘŚCIEJ SIĘGAŁY PO WŁADZĘ – NIE BYŁOBY WOJEN”.

 51. przez najbliższe 10 lat nic z drogą nie będzie robione ? miasto ma inne inwestycje zaplanowane , a nowy właściciel drogi wszystkie procedury musi zacząć od nowa , musi ogłosić przetarg na projekt i nie będzie mógł skorzystać ze spec ustawy w sprawie wykupu gruntów , a będzie musiał najpierw negocjować z właścicielami a dopiero póżniej zastosować spec ustawę , a więc parę lat to potrwa na następne wybory będą następne obietnice

 52. Ciekawa sprawa z tą drogą. Burmistrz mówi przejmijcie tą drogę jeśli chcecie jeśli macie taką wolę. Po co wam dalsza wiedza przejmijcie tą drogę a później będziecie się martwić ile będzie kosztowało bieżące utrzymanie ile będzie kosztowała dokumentacja i ile będzie kosztował remont tej drogi. Apel mieszkańców sołectw z którego wynika że droga nie spełnia wymogów bezpieczeństwa to samo mówi pan Jakubowski. Burmistrz mówi że obowiązek utrzymania drogi w stanie należytego bezpieczeństwa jest w gestii właściciela tej drogi. Słuchając dyskusji odnoszę wrażenie że droga raptem od wczoraj stała się fatalna. Dlaczego takie apele mieszkańców sołectw nie kierowane były do powiatu skoro droga jest taka fatalna. Obowiązkiem powiatu jest utrzymanie dróg w należytym stanie

 53. cyt. magdy z fejsbuka Podczas spotkania z mieszkańcami sołectwa Wicko zadano nam – kandydatom na burmistrza – pytanie o to, czy mamy już kandydatów na swoich zastępców. Pan M.Bobek wymienił panią Beatę Kiryluk. Natomiast ja potwierdziłem, że jeśli wyborcy mi zaufają, to powołam pana Adama Celińskiego. Przede wszystkim dlatego, że to sprawdzony fachowiec. Zaangażowany w sprawy gminy i powiatu społecznik oraz zwyczajnie dobry człowiek.

 54. Dobro zawsze zwycięża. Tyle złych emocji ile jest u naszej obecnej władzy dawno nie widziałem. Zawsze sobie wytłumaczą swoje postępowanie, niedługo z radością powiem wam adios adios

 55. Jestem ciekaw ile miejskie spółki lub podmioty miejskie płacą na kamieńskim. Info za reklamy. Potem dziwnie że oprócz super pochwał na obecnego burmistrza a teraz kandydata Jana Magdy nic pozytywnego na temat pana Bobka nie ma. A jak napisałem pozytywny komentarz na temat pana Bobka to go nie ma i nie ma. Więc wolę nasze miasto międzyzdroje i kamień.pl Dziękuję wam za wolność słowa

 56. Pytanie zasadnicze gdzie radni powiatowi, których wybraliśmy cztery lata temu. Dlaczego dziś nie uczestniczyli w sesji? Dlaczego nie znamy jako mieszkańcy ich stanowiska i co zrobili do tej pory przez okres czterech lata?

 57. Pan Bobek ma problem z tymi swoimi ale. Cały czas ale ale ale. Kandydat na burmistrza musi być zdecydowany. Droga potrzebna, ludzie od lat czekają. Janek Magda – szacunek!

   • Bardzo słusznie! To młody zdolny człowiek. Celiński na zastępcę Pana Magdy? Śmieszne!! Żenujace wręcz! Pan Mateusz tylko i wyłącznie może cos zmienić i trzymajmy jako mieszkańcy z tym kandydatem!Człowiek rzetelny dobrze przygotowany.Ja mocno kibicuje i zachecam innych

    • Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że na zastępce chce wziąć Kiryluk, jak dla mnie to fatalny pomysł ale i pytanie – dlaczego ona, jakiś układ? No bo chyba nie wiedza, kompetencje…

     • a wierzy Pan w niezależność takich ludzi jak p.Bobek ?

      Tyle lat podczepiony do silniejszego i w ciemno firmowal jego pomysły. Był najbliższym wspołprcownikiem p.L.Dorosza i dobrze wiedział co tutaj się wyrabia. Pamiętam jak wybuchła mała aferka to szybko zaczol pozować na człowieka zawsze przeciwko takim aferkom – jak juz było za późno – i jego troski były musztardą po obiedzie pod publiczność. Jaka z tego korzyść ze po głosowaniu „się nie cieszył” dla ludzi którzy go wybrali ?Oni też się nie cieszyli tylko NIC ZROBIĆ nie mogli.
      Dziecinada żeby nie dosadniej.

      Teraz usilnie probuje pozować na samodzielnie myślącego ale w praniu wychodzi że ktoś za nim stoi.

   • Oglądam sesje rady miejskiej regularnie i Bobek jest sprawniejszym i zdecydowanie lepszym Radnym niż Magda.

    Pełna zgoda. Też oglądałem całkiem sporo. Bobek lepiej zamykał ludziom „gębę”. Magdzie słabiej to szło.

  • Zresztą przez całą swoja karierę w samorządzie Janek nigdy nie był liderem rady. Ustępował miejsca takim jak Pawłowskiemu, Sutyla, Sapale itd. A teraz 5 lat przed emerytura zachciało się wyzwań.

  • Ludzie czkali przez 12 lat żeby ich godnie reprezentował i sie nie doczekali na P. Magdę teraz Celiński go obudził. 12 lat sie rozpędzał przy Doroszu a teraz może się zderzyć z rzeczywistością i bałaganem jaki po sobie i Doroszu pozostawił.

 58. Bobek – flaga. Przestraszył się , że straci głosy na Sołectwach. Wstyd mi a liczyłem, że facet ma jaja . Zawiodłem się . Potrafi tylko widzieć czubek własnego nosa i swój interes a nie interes społeczny.

 59. Pan burmistrz zdziwiony ,że radni oburzeni .Pół roku czasu na przekazanie informacji i załatwienie sprawy ,nie pięć przed dwunastą na hura .Tak samo ma się ze zwołaniem komisji mieszkaniowej , mieszkania stoją puste a ludzie co ludzie sobie poczekają .

 60. Ostatni dzień na przyjęcie i dziwią się że radni oburzeni .Stara metoda ,pan panie Magda jak nie daj boże wygra te wybory będzie ją stosować ,otoczył się pan całkiem nowymi kandydatami przepraszam za stwierdzenie (laikami samorządowymi )

 61. To wspaniała wiadomość i cieszy jednomyślność radnych. Teraz możemy być pewni, że kierownik ZOŚ zadba o naszą drogę zwłaszcza w okresie zimowym.