XLV Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 14 czerwca 2018 r. od godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach.

Porządek:
1. Otwarcie XLV Sesji RM i stwierdzenie quorum.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Uwagi i poprawki Radnych do protokołów z XLIII i XLIV Sesji RM w Międzyzdrojach.
4. Interpelacje i zapytania radnych.
5. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2017 rok.
a) zapoznanie się z treścią uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie w sprawie wydania opinii dotyczącej sprawozdania Burmistrza Międzyzdrojów z wykonania budżetu za 2017 rok;
b) zapoznanie się z informacją o stanie mienia Gminy;
c) przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium Burmistrzowi Międzyzdrojów;
d) zapoznanie się z treścią uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie w sprawie wyrażenia opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Międzyzdrojach;
e) dyskusja;
6. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2017.
7. Projekt uchwały w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2017.
8. Sprawozdanie Burmistrza Międzyzdrojów z prac między sesjami.
9. Informacja Przewodniczącego Rady w zakresie spraw wniesionych do Rady oraz o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
10. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
11. Wnioski komisji i radnych.
12. Wnioski i skargi mieszkańców.
13. Zakończenie obrad.

PRZEKAZ TESTOWY 1080P (98% materiału), (2% przerwy na testy audio).


 1. Ja nie w temacie Sesji ale plaży. Pan radny Mateusz Bobek jest ratownikiem, więc może w końcu załatwi sprawę chorągiewek na stanowiskach ratowniczych. Dzisiaj były wywieszone jakieś białe, małe szmatki, które ciężko nazwać chorągiewkami. Wisiały na co drugim stanowisku. Czy miasto nie stać na porządne oznakowanie. Przecież sezon zaczął się już u nas 15 czerwca.
  Naprawdę wstyd.

 2. witam , tu trzeba przestac się bac i powiedziec prawde o pewnych sprawach , tak nie moze byc ,

 3. Stołek MDK się nie udał to może na odchodne Działeczka. Sprytna rozgrywka. Kombinuje jak może.Nie ładnie.

 4. koniec kadencji to Pani vice Burmistrz ponownie chce urobić swoich radnych o załatwienie tego terenu.

 5. Czy to prawda że jest projekt uchwały na sesję 28.06 o bezprzetargowym przekazaniu nieruchomości na Krótkiej na przeciwko poczty na poprawę warunków?

   • Czyli istnieje możliwość , że może powstać np kolejna zabudowa – budowa?? Pytanie w takiej sytuacji granica to np chodnik?? Czyli być może np. cała przestrzeń zabudowana i ocieramy się o budynek??

 6. Jesteśmy oburzeni postępowaniem Urzędu i burmistrza ukrywającym informacje o podejmowanych uchwałach oraz planowanych do podjęcia a powinny być publikowane na bieżąco na stronie BIP urzędu. Brak w tym dbałości o transparentność…

  Dnia 14 czerwca została podjęta przez Radę Miejską uchwała w sprawie Studium. systematycznie sprawdzaliśmy Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta,ale informacja o planowanym nadzwyczajnym(?)posiedzeniu rady, czy projekt uchwały nie zostały tam umieszczone!

  Studium zostało uchwalone 14 czerwca,co nie było przewidziana w porządku obrad sesji dotyczącej przede wszystkim udzielenia absolutorium burmistrzowi.Do porządku obrad została dopiero włączona podczas sesji(?!). Podejrzewamy niestety, że było to zagranie taktyczne. Zapobiec udziałowi publiczności w posiedzeniu Rady bądź złożenia interpelacji!?
  Mieszkańcy

  • Zgodnie z przepisami na 14 dni przed Sesją przedstawia się uchwały dotyczące absolutorium, pozostałe na 7 dni przed. Pierwsze portal zamieścił drugich nie! A to, że będzie uchwalane studium 14 czerwca wszyscy zainteresowani wiedzieli!!!

   • Tu nie chodzi o zamieszczenie na portalu tylko na BIP ( czyli w biuletynie informacji publicznych ). Obowiązkiem Urzędu jest zamieszczenie tam wszystkich projektów uchwał, które będą podejmowane na sesji.
    Tak ważny pkt.czyli „projekt uchwały dotyczący zatwierdzenia Studium ” nie powinien być wprowadzony w dniu sesji.

    • Był w materiałach sesji na 7 dni przed Sesją i omawiany po raz 10 na komisjach, ale zgodnie z procedurą oficjalne wprowadzenie nastąpiło na Sesji.

  • Witam. Dziś rozmawiałem z Dyrekcją szkół (placówek) w Międzyzdrojach. Zadałem kilka pytań. Na wszystkie otrzymałem przejrzystą odpowiedź. Według mojej oceny wszystko jest w porządku. To będzie krok do przodu w bezpieczeństwo dzieci… pt.: „Dobra szkoła – reforma systemu edukacji”. Nikt nie straci pracy. Dwa budynki będą szkołami zgodnie z przepisami nowej reformy edukacji- sprawdziłem. Rozmawiałem też z niektórymi nauczycielami- tajemnica redakcyjna i § RODO. Staram się być obiektywny, gdyż przecież pierwszy raz nie krytykuje zmian- zaakceptowałem! Nie można upchać wszystkich dzieci do jednej szkoły- decybele wtedy nie do wytrzymania (sprawdziłem)! Nie powinno się też wysyłać dzieci do szkoły na godziny popołudniowo-wieczorne, absurd przy dwóch placówkach. Po południu to dzieci mają odrabiać lekcje i później wyjść z koleżankami i kolegami na świeże powietrze- dlatego popieram nowe zmiany, które wejdą w życie po wakacjach.

   Dochodzą do redakcji słuchy od wiewiórek, że jedna pani straszy dzieci, że na Kolejowej straszy!!!! Itp. Jeżeli to prawda i nie poprawi pani swojego postępowania, to powiadomię prokuraturę i ministerstwo edukacji- tu chodzi o dobro małych dzieci, a nie straszenie ich i manipulacje dziećmi dla własnych wygód! Jedna z Pań chyba pomyliła swoje powołanie. Jesteście dla dobra dzieci!!!, a nie ich straszenia!!!

   • REDAKCJO zobaczymy jak to będzie bo nie raz było mówione a wychodziło całkiem inaczej .
    A swoją drogą proszę się przejść z tyłu BIEDRONKI tam gdzie powstaje nowy apartamentowiec i zobaczyć jaki tam jest bałagan.
    Ktoś to kontroluje?

    • Dopiero podczas budowy będzie nieco bałaganu i hałasu (tam wszystko jest już prywatne, oprócz chyba terenu ratusza). Teren został sprzedany i co redakcja ma do tego? (tereny prywatne) – Rada Miejska większością głosów wydała zgodę. Skoro wydali zgodę, to powinni pilnować tam porządku. Mogę tylko napisać, co tam będzie, jeżeli ktoś nie jest zorientowany. Według Prawa Prasowego i RODO- portal jest od spraw miejskich, a nie prywatnych. Prywatne sprawy (działki) ew. można zgłaszać do Straży Miejskiej.

   • Jeżeli Dzieciom cokolwiek może grozić to tylko ze strony tak nieodpowiedzialnego pedagoga, chociaż pedagog to w tym wypadku raczej złe określenie. Wiewiórki też mówią, że kiedyś jedna Pani nauczycielka uderzyła w twarz Dziecko – czy to możliwe, że to ta sama osoba???

    • Witam, przeprowadziłem teraz wywiad. Nie wszyscy rodzice godzą się, by przenieść I klasę na Kolejową, a po roku, gdy odejdą III Gimnazjum, to I-III. Niektórzy zapowiadają strajki i oflagowanie się przy szkole. Szkoły u nas to wieczny problem i ludzka nienawiść (kłótnie). Po części to wina rządzących- chodzi o słabe warunki w szkołach. Wyposażcie w końcu te szkoły i zróbcie remont elewacji itp. bo nigdy nie będzie spokoju, gdyż stan szkół zatrzymał się w latach 80-tych!

     „uderzyła w twarz Dziecko”- o tym nigdy nie słyszałem i nie mogę tego potwierdzić

     • A skąd pieniądze? Słyszał Pan że brakuje na pokrycie wydatków bieżących i stąd przesunięcia? Trzeba w przyszłym roku coś obciąć i dać na remont szkoły? Pytanie co? Tak apropo kiedy będzie budowana sala gimnastyczna w Wapnicy proszę zapytać?

     • Zawsze ktoś się nie godzi , taka jest ludzka natura. Dlatego Dyrekcja ze wsparciem Rady Miejskiej powinna jasno określić jaka jest jej decyzja. A nadmiar demokracji prowadzi do anarchii, zwłaszcza w tej gminie.

 7. Pani „ogrodnik”moze miejski?? prosze nam napisac po co pani PODLEWA ASFALT czy to jest jakas nowa koncepcja nawadniania roslin ??.
  A moze asfalt tez trzeba nawadniac 😂😂.
  Mam foty jak Pani Ładnie poprosi to udostepnie.

 8. Bukiety słowne. Coś jest oczywiste i w zasadzie nie wymaga komentarza. Fakty , a w tym przypadku cyfry mówią same za siebie. Wpływy bieżące nie pokrywają wydatków bieżących różnica > niż 800 + inwestycję ,które po wygaśnięciu okresu gwarancji danego produktu wymagać będą nakładów finansowych. Nastanie czas przemyśleń i ….

 9. Jeśli chodzi o temat szkoły, to miejmy nadzieję że osoby odpowiedzialne za podjęcie decyzji które klasy do której szkoły mają chodzić, wezmą pod uwagę głos rodziców i głos nauczycieli. Jest bardzo dużo różnych informacji które gdzieś krążą po mieście, generalnie zrobił się wokół tej sprawy ogromny chaos.

 10. Wg informacji z innego portalu prezes ZWIK w, Dziwnowie otrzymała wynagrodzenie w 2017r ok 96 tys a w Międzyzdrojach????

 11. 19.59 A kolejny raz padło pytanie od radnej kiedy ludzie w ZOS dostaną podwyżki. Pisał kierownik ZOS w kwietniu z wyrównaniem.Mamy już czerwiec. Zgodnie ze złożonym oświadczeniem wynagrodzenie osiągnięte w 2017 całkiem pokaźne. Wiecej chyba niż sam burmistrz i skarbnik?

 12. Jeżeli chodzi o sprawy szkoły to nie każdy kto jest zainteresowany i dobro jego dziecka nie jest mu obojętne oraz nie przemawiają do niego argumenty w związku ze zmianą budynku szkoły na kolejową a takich osób jest naprawdę wielu może pojawić się na sesji 28.06, ponieważ w tym czasie jest w pracy, poza tym decyzja Pani dyrektor miała być przekazana rodzicom do końca roku szkolnego.

  • Po to mamy właśnie „wybrańców narodu” jakimi są nasi Radni. Oni nas tam reprezentują, przez nich rozmawiajmy na sesjach jeżeli nie możemy być osobiście.
   ONI wreszczcie mają a przynajmniej mieć powinni wiedzę jak nas godnie reprezentować.
   Pozdrawiam

  • Dla Ciebie rok szkolny kończy się z „ostatnim dzwonkiem”, dla nauczycieli i pedagogów 31 sierpnia …

   Dla odpowiedzialnego rodzica – jeżeli Uważasz, że temat jest TAK WAŻNY obecność na sesji nie powinna stanowić problemu …

   • Przyjdźcie Wszyscy i chętnie poznam tę osobę co niby rozpowiada takie pierdoły dzieciom, że tam ciemno, że będziecie musieli siku trzymać- bo tam nie ma gdzie, że tam straszy, że tam niebezpieczne schody… . DO TEJ PORY MYŚLAŁEM, ŻE KAŻDY NAUCZYCIEL BEZ WYJĄTKU JEST AUTORYTETEM DLA DZIECI! BYŁEM KILKA RAZY NA BIEGACH JESIENNYCH ITP. I NIGDY JAKOŚ SIKU NIE MUSIAŁEM TRZYMAĆ I NIC MNIE TAM NIE STRASZYŁO!

    • Rodzice mają swój rozum i nie dadzą się zmanipulować jednej czy drugiej zasiedziałej Pani. Swoją drogą STRASZENIE Dzieci to oznaka tego, że Pani boi się rozmowy na argumenty z Rodzicami – SŁABE TO proszę Pani – WSTYD!!!
     Inna sprawa, że nasi Włodarze przez całe lata zapomnieli, że infrastruktura w naszej lokalnej oświacie jest w opłakanym stanie.
     To jedynie może tłumaczyć frustrację tej Pani .

 13. Szkoda, że sprawa dzielenia szkoły tak szybko została ucięta. Rodzice i nauczyciele od kilku tygodni mają problem i nikt nie ma sensownego rozwiązania…

 14. Panie Burmistrzu skoro wszystko dla mieszkańców bo dawał Pan grunty 4000tys m2 bo ktoś dał swoją ofertę bez przetargów bo takie miał Pan prawo? Dlaczego do przetargu szły 2m2 przecież też chcieli mieszkańcy Gminy? Dlaczego nie ogłoszono ponownego przetargu przez spółkę na dzierżawę terenu pod handel i rekreację ? Pani Purgal czy nawiązuje Pani do kandydatury widomej osoby która już słownie robi porządki?

 15. Dlaczego w porządku obrad nie został uwidoczniony temat: ” Projekt uchwały w sprawie zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Międzyzdrojów” dyskutowany na Komisjach i zatwierdzony na Sesji.
  Czyżby radni obawiali się, że mieszkańcy przyjdą na sesję i jeszcze raz będą chcieli „zajrzeć” jakie są ostateczne zmiany, czy nie „wyrosną” na promenadzie następne dominanty.

 16. Obserwując mam nadzieję że radna Oleksy już nie będzie startować.Mam wrażenie, że się nudzi?