Wizerunek miasta to nie tylko tereny gminne, o które z dużą starannością dba Zakład Ochrony Środowiska. To każde podwórko, posesja, teren przed sklepem, przyuliczne skwery.

W trosce o wygląd miasta komisja złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego w dniach 4 – 8 marca sprawdziła stan posesji na terenie Gminy Międzyzdroje. Stwierdzono nieporządek na 36 posesjach. W przypadkach uporczywego uchylania się od uporządkowania posesji nakładane są mandaty karne lub kierowany jest wniosek o ukaranie do sądu.

Władze naszego miasta w dbałości o jego wygląd rozpoczynają pilotażowy projekt ,,Akcja Posesja”. Akcja będzie trwała od 18 marca do 16 kwietnia. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy chcą uporządkować swoje posesje do nieodpłatnego pobrania 1 worka na śmieci. Można je pobierać w Zakładzie Ochrony Środowiska (kasa, sekretariat) od 7.00 do 15.00 lub w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach w godzinach pracy Urzędu, pokój nr 3 (parter).

W każdy poniedziałek rozpoczynając od 18 marca prosimy zgłaszać konieczność wywozu zapełnionego worka do Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach telefonicznie 91 32 75 657 lub email: um_danutaskrzypczak@miedzyzdroje.pl w godzinach od godz.8.00 do 13.00. Zgłoszenia przyjmowane są tylko w poniedziałki w podanych godzinach.

We wtorki w godzinach od 7.00 do 14.30 odbędzie się wywóz odpadów zgłoszonych w poniedziałek. Przygotowane do odbioru worki prosimy o wystawienie przed posesję.

A dla tych wszystkich mieszkańców, którzy dbają o swoje podwórka, upiększając tym samym nasze miasto, dedykujemy specjalnie dla nich przygotowany konkurs pn. ,,Najładniejsze podwórko – wizytówką Gminy”. O szczegółach poinformujemy Państwa wkrótce.

Tymczasem zapraszamy do wiosennej Akcji Posesja. Rozpoczynamy od 18 marca 2019 roku. Ostatni wywóz zgłoszonych odpadów nastąpi 16 kwietnia.

Joanna Ścigała
Rzecznik prasowy
UM w Międzyzdrojach
Dodaj komentarz


Dodając komentarz akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności

 1. Skończą się te ciemności i śmietników przybędzie gdy nowej energii się dostarczy bo tamta się już wyczerpała. Pół roku przed wyborami nowa energia znowu się pojawi

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 2. A ja się chciałem dowiedzieć kiedy się skończą w końcu te egipskie ciemności na ul.Kopernika i Mickiewicza ?
  Może te piękne lampy z promenady uda się przenieść na te ulice co są nieoświetlone ?

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
  • …. to dobre pytanie , ale w związku z tym , że taka sytuacja powtarza się cyklicznie , choć ostatnio nieco rzadziej zapytam nie kiedy skończą się a na jak długo ?

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
   • A miało być świetliście i energetycznie a tu pomroczność jasna

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...
 3. Jest jeszcze inny problem związany z czystością na posesjach. Ten problem to brak wystarczającej ilości miejskich śmietników na ulicach w mieście i gminie. Widać to wyraźniej gdy tylko pojawiają się jacyś przyjezdni. Wtedy w obejściach posesji lądują różnego rodzaju opakowania. Właściciele posesji sami sobie nie wrzucają. A problem niewystarczającej ilości ulicznych śmietników ciągnie się od dawna. Czy obecny Burmistrz z nową Panią kierownik znajdą w sobie tyle Nowej Energii i po raz kolejny udowodnią że jest to kadencja dla mieszkańców? Nie tylko przez podwyżki i straszenie mandatami.

  Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
 4. ZOŚ nie zajmuje się wywozem nieczystości z pojemników ani dostawa wody dla mieszkańców . Proszę o zapoznanie się a nie wypisywanie głupot i czepianie się Zakładu .

  Ocena: 4.5/5. Z 2 głosów.
  Please wait...
 5. syf to jest największy od psów które srają gdzie się da a właściciela nie sprzątają

  Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
  • Maszyne do sprzatania zrobic.

   Ocena: 4.0/5. Z 2 głosów.
   Please wait...
 6. Mieszkańcy Międzyzdrojów przechodząc gdziekolwiek, widzimy pracowników ZOŚ jak ciężko pracują, byśmy mieli ładnie w mieście naszym.
  Niestety kierownictwo ZOŚ zlecając wykonanie zadań pielęgnacyjnych, nie sprawdza jak pracują jego ludzie.
  Wielokrotnie widać pracownika ZOŚ rozmawiającego że znajomym, przez długi czas, miast pracować w tym czasie.
  Wynika z tego że pracownicy są nie kontrolowanymi, przez kierownictwo, co sprowadza się do nienormatywnego wykorzystywania czasu pracy i, robienia przerw w pracy.
  Społeczność miedzyzdrojska opłacając wywóz śmieći, wodę oraz inne komunalne czyniąc opłaty, winna żądać od kierownictwa ZOŚ należytego wykorzystania czasu pracy, przez pracowników ww zakładu.
  Niestety kolejną rzecz poruszę.
  Narzędzia którymi przy pracach posługują się pracownicy.
  Wiem że proste w konstrukcji narzędzie jest doskonałym, do wykonania danej pracy, dla przykładu: młotek, siekiera.
  Te narzędzia są najbardziej doskonalymi, we wszelkiej pracy sprawdzają się.
  Ale jeśli chodzi o prace miejskie, niestety Międzyzdroje daleko w tyle są, za innymi krajami.
  Grabki, łopata, tudzież wiadro, i miotła nie wystarczą.
  Chcąc by miasto czystym było, potrzeba inwestować w narzędzia!
  Od lat zakład ochrony środowiska, nie inwestuje w narzędzia pracy, co widać idąc przez miasto jak i czym, zatrudnieni w nim ludzie pracują, posługując się tylko grabkami, łopatą i miotłą.
  Uważam że kierownictwo ZOŚ winno zainwestować w warsztat pracy, i zakupić narzędzia odpowiadające warunkom technicznym, i wymogom jakie stawia miasto, by czystym i zadbanym ono było.

  Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
  • Miron, po takim schylaniu i wyciąganiu petów i papierków z grządek na kolanach, odechciałoby Ci się takie bzdury pisać, że pracownicy nic nie robią a praca dziwnym zrządzeniem losu jest zrobiona , chyba robiły to garbate aniołki.
   Czy pracownik ma prawo chwilę odpocząć stojąc i rozmawiając ? Nie ma wg Ciebie, nie widziałem jak pracujesz fizycznie, ciągle gadasz, strofujesz i niestety bluźnisz. Jak pracownik ma 8 godzin na wykonanie zadania to je wykonuje, odpoczywa i dalej pracuje. Po 8 godzinach na klęczkach, dysk wyskakuje i L4 się należy. Czy chcemy tego? Załoga ma być cały czas sprawna i zdrowa. Ma odpoczywać i pracować tak by praca była zrobiona i pracownik był zdrowy i sprawny a nie zajechany niewolnik.

   Ocena: 2.5/5. Z 2 głosów.
   Please wait...
   • Anonim.
    Nie rozmawiam z “Anonimem”.
    Wartość pracy i czasu przeznaczonego, dla danej pracy znam.
    Tyle powiedziałem tobie, i az z tyle.

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...
    • Miron Ty żyjesz jak pasożyt z opieki społecznej a Masz czelność zwracać uwagę tym ludziom którzy tak ciężko pracują. To dzięki nim w tym mieście jest czysto. Oni nie mieszkają na koszt podatnika, im opału nie sponsoruje opieka społeczna. Nie wspomnę o szamce itd. Z ich podatków żyjesz kleszczu jeden

     Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
     Please wait...
    • Miron, co za dyskryminacja z Twojej strony.
     No to napiszę, Ian jestem.

     Nie ma jeszcze głosów.
     Please wait...
 7. Może i dobrze że oświetlenie nie działa na n/w ulicach Kopernika i Mickiewicza przynajmniej bałaganu nie widać.
  A to że nie na komu się zainteresować od tygodnia to normalne,coś wadliwa jest ta…nowa energia.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 8. Kto na swej posesji ma bałagan to mandat dopindolić bo lenie wszędzie widza ale nie u siebie.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 9. …. z tym brakiem oświetlenia od tygodnia na Kopernika , Rybackiej i Mickiewicza to wiocha totalna . Nadal ciemno ….no to może po zapadnięciu zmroku zapalić co kilkadziesiąt metrów nasączone ropą szmaty , choćby na Mickiewicza , tak , by można było odnależć posterunek Policji , by ktoś w potrzebie miał jakąkolwiek nadzieję na dotarcie w razie potrzeby….no i by nikt nie nadział się po ciemku na zamknięte chyba od roku schody z napisem ” przejścia nie ma “

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 10. Stroje szare lub czarne z dodatkami, komentarza na temat projektanta obecnych nie wypowiem je, jezeli chodzi o ubior fluorescencyjny.

  Ocena: 4.5/5. Z 2 głosów.
  Please wait...
 11. Mam już worek i kolejny problem, za nic nie mieści się w nim wanna. Mam taką na podwórku, przez wiele lat służyła mi w celach rekreacyjnych. Nie wiem co mam teraz począć. Zawsze jest czysta, nawet psich kup w niej nie ma jak to zaobserwowałem na międzyzdrojskiej plaży. Czy jak ją przykryję workiem to nie będzie koliło w oczy?

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
  • Zainstaluj sobie też prysznic!

   Ocena: 1.5/5. Z 2 głosów.
   Please wait...
   • Nie umiem, ale jeśli dasz radę zainstalować to poproszę. W końcu się na coś przydasz, a i grosza nie poskąpię.

    Ocena: 3.0/5. Z 2 głosów.
    Please wait...
    • podaj adres!

     Nie ma jeszcze głosów.
     Please wait...
     • www. inwestor@web.dm

      Nie ma jeszcze głosów.
      Please wait...
    • oddaj tym co pracowali na to w czesci bo niektorzy za malo placa to maja na “inwestycje”.
     Pozyczone nie tuczy.

     Nie ma jeszcze głosów.
     Please wait...
 12. Panie Burmistrzu, niech Pan wejdzie na moją posesję to się Pan dowie jaki jest nacisk szczęk mojego psa. Nakaz prokuratorski wcześniej przygotuj bo potraktuję to jako włamanie. Komuna już dawno poszła do lamusa! Porządkami niech się zajmują pseudo strażnicy miejscy i cała ta h***** w mundurach siedząca i prykająca w urzędnicze stołki. W tym miasteczku czternastolatek wcześniej dotrze do dilera niż policjant. Porządki zacznijcie od was samych. Staliście akurat w miejscu gdzie auta blokowały chodnik i nie można było przejść. I Wy mówicie o wizerunku?

  Ocena: 3.7/5. Z 3 głosów.
  Please wait...
  • Ktoś rzekł kiedyś.
   Żądasz od innych, żądaj, od Siebie.

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
   • Dobra wymowka.

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...
  • Petroniuszu, polecam zapoznać się z odpowiedzią na wpis “Mieszkanki”. Jeśli Ci się wydaje, że możesz na swojej posesji robić co Ci się żywnie podoba to jesteś w błędzie. Im wcześniej to zrozumiesz tym dla Ciebie lepiej. Szczucie psem bo ktoś wymaga uprzątnięcia bałaganu? Swoiste podejście do życia.

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
 13. Panie burmistrzu proszę zobaczyć porządek na posesji ZOŚ. Czy to jest wzorzec? Jadąc do Bałtyckiego Parku Miniatur widać ten wzorzec ładu i porządku. Może jakiś film w najwyższej rozdzielczości Redakcja zaprezentuje

  Ocena: 2.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
 14. A pani poskart która jest związana z okregiem z którego wygrała jak że *********** tak dba o nasz dom i nasze miasto za na Kopernika, rybackiej i Mickiewicza od tygodnia nie ma oświadczenia ulicznego, ciemno jak w średniowieczu, w końcu kadencja dla mieszkańców, głosujcie dalej na kabarwciarzy

  Ocena: 4.2/5. Z 5 głosów.
  Please wait...
  • Dziś kolejny dziś ciemno jak w du….

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
 15. Wszystkie –akcje –to relikt PRL-u, czy nie może być normalność Wygląda że nadal władza i nie tylko za nim tęskni.

  Ocena: 3.7/5. Z 3 głosów.
  Please wait...
 16. Czapki z głów!Duży gest -jeden worek o wartości 50 gr

  Ocena: 5.0/5. Z 3 głosów.
  Please wait...
 17. NARESZCIE!!!!!!!!!

  Ocena: 1.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
 18. szpieg z krainy deszczowców karamba!!!!

  Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
 19. Jak ludzie w ZOS nie zaczną normalnie zarabiać w końcu jak powinni , to do tej czwórki która już odeszła dołączą szybko następni i weekend majowy może nie być tak czysty i zadbany jak byśmy tego chcieli. Może być wstyd dla perły Bałtyku

  Ocena: 2.7/5. Z 3 głosów.
  Please wait...
  • Jak chcą to niech odchodzą, tylko do tej pory to byli nauczeni tzw. nic nie robienia, a tu patrzcie zmiana trzeba zapindalać i krzywda się dzieje. Bo jak to tak nic nie robiłem a teraz muszę to jest nie nienormalne.

   Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
   Please wait...
  • A co, mało zarabiają? Mało to jest poniżej 2000, a już nikt tyle nie zarabia.

   Ocena: 3.0/5. Z 2 głosów.
   Please wait...
 20. Panie Burmistrzu, w innych, biedniejszych gminach ludzie płącą za wywóz śmieci nawet taniej niż my, mieszkańcy Międzyzdrojów a worki dostają za darmo, to znaczy zapewne są wliczone w cenę wywozu. U nas i śmieci drogie i za worki każecie płacić, wstyd, taka bogata gmina. A co do śmieci na posesjach to proszę przyjrzeć się budowom, np. okolicom przyszłego ratusza, tam dopiero śmieci latają.

  Ocena: 4.0/5. Z 4 głosów.
  Please wait...
  • Bogata dla bogatych, rzecznicy prasowi w gminie 4 tys architekt miejski, ratusz jak dla miasta poqiatowego, to wszystko kosztuje, ale to dla bogatych, biedni wyjazd z miasta albo koczowac na działki, to kurort dla wąskiej elity i władzy która ma ich wspierać, w końcu rada i burmistrz są dla nich nie dla dobra mieszkańców, chyba że ci drudzy są majetni, jak wyborcy prZejrza na oczy a nie dadzą się mamic usmieszkami z solarium może wtedy będzie lepiej, ale może być już za późno

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
 21. Uwazam tez ze super pomysl ! Prosze nie zapomniec o woreczkach na odchody od naszych pieskow ! bo to tez wazny problem w pieknych M-jach Pozdrawiam to piekne miasteczko !!!
  Ps
  A co z dzikimi kotami na ul. Pomorskiej i w niezamieszkalej posesji naprzeciw Pensjonatu ” Perla ” rozmnazaja sie jak kroliki i nic od lat sie nie dzieje !

  Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
  • Drogi Panie
   Koty z ul. Pomorskiej przebywające naprzeciw pensjonatu Perła są wysterylizowane a małe ktore tam byly oddane do adopcji ( sama się tym zajęłam stąd wiem). Nie będzie tam już malych kociakow , no chyba że przywędrują z sąsiednich ulic.

   Ocena: 4.0/5. Z 2 głosów.
   Please wait...
   • Dziękuję Tobie za wpisz.

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...
   • No to super nareszcie cos sie dzieje ! oby tak dalej Szanowny Panie !

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...
 22. Zapraszam na podwórko Pana Fryz**** z Kolejowej. Podwórko od strony bloków, zarośnięte tak, że płot niedługo komuś na głowę poleci, przy płocie wyrastają już drzewa. Nie wspominając o smrodzie, bo koty używają ogrodu jako wychodka. Pan miał już kontrolę Straży Miejskiej jednak nic to nie dało.

  Ocena: 2.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
 23. Akcja SUPER a lenie do roboty a nie tylko krytykować potraficie.

  Ocena: 3.7/5. Z 3 głosów.
  Please wait...
  • czemu od razu siejesz nienawiść do ludzi , boisz się krytyki ? nienawiści do ludzi nauczyła cię kluska ?

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
 24. Filmik jest do bani, nie da się jego oglądać. Coś jest nie tak z dźwiękiem, przerywa.

  ——————————

  To jest jakość 1080p 60 FPS. Jeżeli posiadamy bardzo słaby laptop np z marketu, to trzeba wybrać jakość 480p i wtedy dźwięk będzie poprawny (tzn, nie będzie zamulał komputer).

  Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
 25. Dokładnie tu się zgodzę, co to znaczy nieporządek, kto decyduje czy rzeczy przechowywane na podwórku to śmieci czy coś przydatnego , gdzie jest jakiś regulamin co i jak ma być ułożone ? Czy do domu też mi wejdą zobaczyć czy mam odkurzone i w szafie poukładane ??

  Ocena: 5.0/5. Z 2 głosów.
  Please wait...
 26. Jeden woreczek to polecam założyć sobie na głowę i paradowac w nich podczas sprzątania miasta, po drugie jakim prawem ktoś bedzie ludzia mowil co mogą trzymać na swojej prywatnej posesji i czy będzie miał ochotę ją sprzątać czy nie, polecam tym co dostaną mandat składać pozwy przeciwko miastu i innym instytucją które do tego się przyczynią bo jest to jawne polowanie na kasę wśród mieszkańców . Jeżeli miasto szuka kasy niech szuka w inny sposób, najlepiej wy…ać połowę urzędników nierobów którzy wiecznie piją kawę, albo ciągle na fajce stoją za UM, a jak już są to nic nie wiedzą i człowiek sam musi wszystkiego z innych źródeł się dowiadywać i jeszcze naprowadzac urzędasa co ma zrobić. Panie Burmistrzu rób Pan porządek najpierw u siebie a na szarym końcu zajmij się prywatnymi sprawami ludzi, w które w ogóle nie macie prawa ingerować.

  Ocena: 4.2/5. Z 6 głosów.
  Please wait...
  • W USA jest to bardzo prosto zrobione,przychodzi straż miejska stwierdza bałagan,np nie skoszony trawnik
   daje nakaz wykonania a po upływie np dwóch tygodni wchodzi firma sprzątająca i wykonuje to co powinien właściciel posesji zrobić,za wykonaną usługę płaci urząd miasta i obciąża kosztami danego właściciela i wszyscy są zadowoleni

   Ocena: 3.5/5. Z 4 głosów.
   Please wait...
  • Szanowna Mieszkanko!
   Jakim prawem “bedzie ludzia mowil”? A no prawem gospodarza miasta, którego społeczność lokalna wybrała, odpowiedzialnego między innymi za porządek i wizerunek tego miasta. Jeśli nie jesteś w stanie podporządkować się rygorom administracyjnym po prostu zmień miejsce zamieszkania i żyj sobie sama na swoim odosobnionym, niesprzątanym terenie skoro tak lubisz. Dopóki jednak żyjesz w określonej wspólnocie dostosuj się do wymagań i nie zabieraj głosu w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia. (pozwy przeciwko miastu! ha,ha,ha!)

   Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
   Please wait...
 27. Co znaczy nieuporzadkowane podwórko? Liście nie zgrabione, przedmioty które ktoś przechowuje na podwórku na własnym terenie bo tak mu się podoba… prosze o sprecyzowanie tego nieporzadku.
  Miasto moze by sie zajelo nieporzadkiem pustostanow ktore jest zawalone śmieciami do tego przebywaja tam pijacy i inny element. Tu się miasto nie przejmuje wizerunkiem…

  Ocena: 4.8/5. Z 5 głosów.
  Please wait...
  • Liście to nie śmieci, nie wyobrażam sobie nie ściółkować liści czy drobnych pociętych gałązek.Odpadki bio kompostuję bez resztek plastiku. Nie sypię w ziemię tony nawozów sztucznych by trawka była zielona, czy roślinka ładnie rosła, dbam o wody gruntowe.

   Ocena: 5.0/5. Z 2 głosów.
   Please wait...