Otrzymaliśmy w południe od czytelnika informację, że ulica na promenadzie zapada się w zawrotnym tempie. Redakcja wysłała na miejsce lokalnego reportera, który potwierdził informację i wykonał zdjęcia.

Czytelnik prosi władze miasta o natychmiastową interwencję i zobligowanie sprawcy do naprawy, gdyż infrastruktura sieci podziemnych rur itp. może ulec zniszczeniu.

CzytelnikDodaj komentarz

 1. Panie redaktorze. Proszę sprawdzić i być może uda się wyjaśnić taką ciekawostkę. Rzecz dotyczy oznakowania fragmentu ulicy Rybackiej. Na odcinku od Boh Warszawy do ul Mickiewicza jest zakaz ruchu ale nie dla samochodów z budowy Prima II. W związku z tym czy za ten przywilej miasto ma jakieś profity? Natomiast na drugiej części Rybackiej tej pomiędzy Mickiewicza a Gryfa POM jeżdżą pomimo obowiązywania zakazu dla pojazdów powyżej 3,5t. Uważam że zamknięcie części Rybackiej utrudnia życie prowadzącym działalność mieszkańcom.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Witam. Zapytanie wysłałem do Urzędu Miasta, gdyż tylko w ten sposób jestem w stanie uzyskać taką informację. Gdy otrzymam odpowiedź, to ją tu zamieszczę. Pozdrawiam.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Przecież wiadomo o co chodzi turyści tam parkują auta i ciężarówki z budowy maja problem tam wyjechać ( bo jakiś nierozważny osobnik pozostawi auto).
    Ludzie uspokójcie się . Buduje się obiekt trzeba mu trochę pomóc.
    Dajcie tym ludziom pracować przecież zmieniają nasze miasto .
    Zawsze znajdzie się gnida co mu przeszkadza .

    Brak głosów
    Please wait...
    • Ja swoją działalnością nikomu nie przeszkadzam i nie utrudniam nie ograniczam. Dlaczego mam cierpieć z tego powodu że ktoś buduje. Bo pan wykonawca musi mieć wygodnie moim kosztem? Tam była strefa zamieszkania żaden samochód tam nie mógł parkować. Jednak parkowały lecz dla tego że pozwalała na to niewydolność służb odpowiedzialnych za to. Wszyscy wobec prawa jesteśmy równi i tylko dlatego że ktokolwiek się o to upomina ma być narażony na nazywanie go gnidą?

     Brak głosów
     Please wait...
 2. Trzeba kogoś z wiedzą kto pamięta te czasy.
  Pewno są jakieś przejścia.

  Brak głosów
  Please wait...
 3. Podobno w parku.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Też tak słyszałem, że w parku i na wulkanie do Starego Zdroju są kanały.Gdzie prowadzą inne- nie wiem, moze i pod Kawczą Góre.A pod Krótką jest kanał- rura odprowadzająca wodę z rzeczki.Zasypano ją jeszcze przed wojną i zrobiono uliczkę. Patrzcie na stare fotki, były mosteczki na wysokości kaplicy.

   Brak głosów
   Please wait...
 4. Takie inwestycje nie powinny byc na promenadzie a w dodatku wszystkie w jednym czasie!

  Brak głosów
  Please wait...
 5. Ulice pękają i są niszczone nie tylko w wyniku bezpośrednich wykopów na samej budowie. Piach z budowy jest wyworzony ogromnymi ciężarówkami które poruszają się po ulicach do tego nieprzystosowanych świadczą o tym znaki drogowe. Skutecznie niszczą te ulice. Wystarczy przejść się spacerkiem po trasie którą się poruszają te monstra z nieszytelnymi tablicami i kierowcami rozmawiającymi przez telefon komórkowy bez zestawu głośnomówiącego

  Brak głosów
  Please wait...
 6. Witam serdecznie. panie Arturze prosze kandydować na stanowisko burmistrza. nie ma lepszego kandydata od Pana. nie pozwolimy żeby taki człowiek jak Pan Adam wygrał i doprowadził nasze miasto na dno. potrzebny jest człowiek z zasadami a nie psełdo biznesmen ktòre patrzy gdzie zarobić na układzikach i obietnicach bez pokrycia. teraz jest czas żeby powalczyć i pokazać się z najlepszej strony.pana skromna osoba z wielkim sercem jest nam mieszkańcom potrzebna. pozdrawiam.

  Brak głosów
  Please wait...
  • z pewności zrezygnuję z ciepłej posadki w mdk z wynagrodzeniem większym niż Burmistrz. Wydaje się że prośby a nawet pielgrzymka do Częstochowy tutaj nic nie wskórają

   Brak głosów
   Please wait...
 7. Niech dalej stawiają wysokie apartamentowce,hotele najlepiej na całych wydmach a za…???lat albo szybciej jak nam się wydaję będziemy drugą Atlantydą. Na razie zaczynają pękać drogi te najbliżej budowy ale pod spodem to tylko piaseczek jak na plaży w 90% części miasta(pokopcie w ogródka lub na posesjach drodzy mieszkańcy)niebawem popękają dalsze ulice,później co i rusz zapadnie się chodnik a przy większych sztormach pozalewa nasz WODA.Biegiem burmistrz powinien wykonać ekspertyzy krajowego geologa DOPILNUJCIE tego MIESZKAŃCY tego miasteczka, bo nie długo koniec kadencji- ha ha ha będzie rozlegać się ze Świnujścia……

  Brak głosów
  Please wait...
  • bez przesady.

   Brak głosów
   Please wait...
  • Nie nie ten Pan ani tamten!

   Brak głosów
   Please wait...
 8. Nie mam zdania. Czemu na wydmie nie ma disco? Kiedy będzie? Ławki zamiast playroomu i tanczymy.

  Brak głosów
  Please wait...
 9. Czy to prawda, ze na wydmach po lewej stronie mola nic nie ma?

  Brak głosów
  Please wait...
 10. To miasto zaczyna przypominać gowno warty snopi k… dołek więcej apartamentów więcej choloty a za jakiś czas ciężko będzie z miasta wyjechac bo korki w lato masakra

  Brak głosów
  Please wait...
 11. Zapraszam na ulicę Mieszka I-go półtora roku po fatalnym remoncie. Deszczówka nie spływa na powierzchni. Co się dzieje niżej można się domyślać. Polbruk się rozłazi i tworzy fale Dunaju. Pod powierzchnią bomba. Biorąc powagę fakt, że już w grudniu 2016 roku specjalna ekipa kleiła rury burzowe i ściekowe to dzisiaj jest tam Kongo. A parę dni temu Eurovia udawała robienie poprawek. Sorry ale jaśnie pan Konopacki z kolesiami powinien być wezwany do prokuratury a decyzją sądu ….. Co prawda podpinam się do tematu, wówczas najwyższy zareklamować tych urzędasów.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Jeszcze jeden “fachowiec” z Bożej łaski, wie co jest pod ziemią i sieje ferment!

   Brak głosów
   Please wait...
  • W pełni sie zgadzam z gosciem z 22.09.
   a co do nicka styropian to sie ciesz ze redakcja dopusciła twoj głos -bo to nie twoja gmina .

   Brak głosów
   Please wait...
 12. A gdzie jest Inspektor Nadzoru Budowlanego ? Czy ktoś to widzi? Radni i i wszyscy “mądrzy” Mamoną oślepieni!

  Brak głosów
  Please wait...
 13. Bardzo dziwna sytuacja panuje w tym mieście, mieszkańcy nie chcą apartamentowców i betonowców a Urząd Miasta na to zezwala, co tu jest grane?
  Nie wstyd jest byłym i obecnym włodarzom? Jak ten apartamentowiec będzie wyglądać zasłaniając kolejną perełkę. Czy nie można wprowadzić ładu architektonicznego na promenadzie i w mieście? Tyle lat nie wprowadzono porządku ,uśpiony był Urząd, aż tu nagle przypływ gotówki spowodował wariacje mózgu. Opamiętajcie się przed tą brzydotą architektoniczną.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Jestem za modernistyczną architekturą w Międzyzdrojach. Jak dla mnie, beton jest wręcz porządany. Lepsze to, niż meliny jak za feniksem czy ogólny syf na promenadzie przy wydmach. Pozdrawiam

   Brak głosów
   Please wait...
 14. Proponuję zamknąć tą drogę dojazdową.
  Z lewej strony budowa,z prawej plac ogrodzony jakąś blachą tylko wyciętej wydmy szkoda-fajny punkt widokowy.

  Brak głosów
  Please wait...
 15. Szkoda że Bareja nie żyje on już dawno to przewidział w swoich filmach a Burmistrz będzie znowu niemile zaskoczony, gdzie Przewodniczący Rady Miasta i Rada, i co teraz powie radny piłat mondruś lokalny.

  Brak głosów
  Please wait...
 16. A kiedy wstega i nasze kacyki z gminy??

  Brak głosów
  Please wait...
  • Na jakich warunkach nstapil zakup tego gruntu? Co mialo byc wybudowane?Z plotki gminnej slychac ze ma powstać 9 pieter?Podobnie jak na wydmach miała byc galeria a zmieniono warunki i moze byc aparthotel?

   Brak głosów
   Please wait...
   • bzdury! od 5 lat hotel!

    Brak głosów
    Please wait...
 17. Teraz czas na czerwony dywan.

  Brak głosów
  Please wait...
 18. Podjęto natychmiastowe działania: stan ulicy (ścieżki spacerowej) 5 maja 2018 r. , fot. miejski reporter

  Brak głosów
  Please wait...
  • Jak to tak droga do mola płyta stoi …
   Kurw….
   Czy mamy jakies władze????.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Po dokończeniu fundamentowania wykonana zostanie nowa droga na koszt inwestora!

    Brak głosów
    Please wait...
   • jaka władza taka droga

    Brak głosów
    Please wait...
    • “Błogosławieni, którzy nie mają nic do powiedzenia milczą” – Mark Twain

     Brak głosów
     Please wait...
   • Mamy…a było referendum pare lat temu , mozna było juz wtedy podmienić na mądrzejsze i nasze…

    Brak głosów
    Please wait...
    • mądrzejsze? te które dzisiaj pyskują? żenada!

     Brak głosów
     Please wait...
  • Dobrze, że zabezpieczono drogę, nie będzie inwestor bulił odszkodowania za wypadek. Prowizorka, ale w miarę jest bezpiecznie. Polecam kontrolę obsypującego się piasku wydmowego spod tej płyty, szczególnie po deszczu i silnym wietrze.

   Brak głosów
   Please wait...
 19. Balagan ,jak wszedzie

  Brak głosów
  Please wait...
  • Czy na wydmy moze wjeżdżać sprzet ciezki.Stoją tam samochody podobne do tira a zabepieczenia brak?Moze Pan redaktor tym faktem tez sie zaintetesuje?

   Brak głosów
   Please wait...
   • Pięć razy już o tym pisałem. To teren prywatny i właściciel go wynajął do czasu rozpoczęcia budowy. Umowa sprzedaży działki nie zabrania na wynajmowanie terenu do 60 miesięcy od jej nabycia (nie ma w niej takiego zapisu- sprawdziłem). Teoretycznie tam nie ma wydmy i nigdy nie było, gdyż działka należała do Gminy Międzyzdroje, a nie Urzędu Morskiego. Wszystkie wydmy mają swojego właściciela- czyli Urząd Morski, a nasze klify należą do WPN. Nie wolno im nic budować oraz stawiać przy samej skarpie do czasu wykonania opaski. Nie będę sam zmieniał przepisów Urzędu Morskiego oraz przetargu i się ośmieszał. Nie byłem tam dawno, czy przy samej skarpie stoją te samochody- na pasie technicznym Urzędu Morskiego? Mało tego, to oni stoją na prawie, a nie ja- wykonam zdjęcie działki prywatnej bez pozwolenia i mają prawo mnie pozwać i wtedy wygrają (przepisy). Mogę wykonać zdjęcie bez pozwolenia i opublikować, gdy znajdę inne działania, niż są zawarte w przetargu- nie znalazłem ich! Działka została sprzedana i czasu nie cofniesz.

    Kolejny przykład: spółka Promenada ogłosiła przetarg na parking, gdyż nie upłynął jeszcze czas rozpoczęcia budowy pawilonów. Widocznie brakuje im środków na rozpoczęcie budowy lub oczekują na decyzję o pozwolenie na budowę i dlatego wszyscy wynajmują- tak jest wszędzie.

    Brak głosów
    Please wait...
    • Panie redaktorze, niemal cała wyspa Wolin stoi na wydmie, wyłączając najwyższe polodowcowe wzniesienia i wzgórza.

     Brak głosów
     Please wait...
    • Spółka Promenada już rok temu powinna wynająć ogrodzony teren pod parking. Czyżby dopiero teraz doznali olśnienia, że można na tym zarobić?

     Brak głosów
     Please wait...
     • W ubiegłym roku były dwa nieudane przetargi! Nikt nie stanął

      Brak głosów
      Please wait...
      • za taką cenę to i w tym roku nie staną

       Brak głosów
       Please wait...
    • Panie redaktorze, proszę częściej wychodzić na spacer i oglądać co się dzieje w naszym mieście. Za biurka i komputera nie wszystko widać.

     Brak głosów
     Please wait...
 20. Projekt drogi na koszt inwestora wraz z pozwoleniem na budowę czeka na zakończenie prac. Podobnie będzie z wykonaniem drogi przez inwestorów.

  Brak głosów
  Please wait...
 21. Ktoś chyba budki podkopuje.

  Brak głosów
  Please wait...
 22. Miasto zezwoliło na budowę apartamentowca to musi się liczyć, że drogi dojazdowe, chodniki będą uszkodzone, tylko kto odszkodowanie zapłaci osobom w razie kalectwa?

  Brak głosów
  Please wait...
 23. Ciekawe czy wykop ma z tym coś wspólnego.

  Brak głosów
  Please wait...
 24. trzeba zabezpieczyć, po burzy całkowicie się rozjedzie

  Brak głosów
  Please wait...
 25. wesołe miasteczko rządzi 😂

  Brak głosów
  Please wait...
  • Sam widzialem jak jezdzil tam tir i samochody.Padaly pytania do organu wykonawczego o zabezpueczenie i co i nic. U nas jak widac najpierw sie robi pozniniej naptawia a najlepsze ze nikt nic nie widzi.Pytam kolejny raz gdzie sa kontrole UM?Zatrudniono nowe osoby a efekty zadne.Jednak zdecydowanie czas na zmiany.

   Brak głosów
   Please wait...
 26. Za chwilę będzie koniec handlu , zamkną uliczkę i finał z zarobkami

  Brak głosów
  Please wait...
 27. To na pewno nic nie ma wspólnego z tym wykopem.

  Niech inwestor zapłaci, nie miasto.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Wykop, podkop , naruszenie struktury zrobił wiatr.

   Brak głosów
   Please wait...
  • W jaki sposob dojechał PIACH gdzie obecnie jest wesołe miasteczko??

   Brak głosów
   Please wait...
   • Z wiatrem

    Brak głosów
    Please wait...
   • Tam jest Piach….toż to prawie wydma kolego..aż strach pomyśleć co będzie za jeszcze jakiś czas…oby nie było Polak mądry po szkodzie..takich projektów NIE robi się w małych miasteczkach…wszystkie żywcem wyrwane z planów wielkich miast i ich blokowisk…to nie apartamenty tylko zwykle betonowe obrzydliwe blokowiska ,ktore tak pasuja do naszej zatoczki,jak przysłowiowa pięść do D….Wy niszczyciele natury i spokoju…

    Brak głosów
    Please wait...
    • Bylem przekonany, ze budowany bedzie hotel,a tu kolejne apartamenty na sprzedaż. Pytanie kto pozwolil na sprzedaz tego gruntu i za jakie pieniadze?.Dlaczego radni i burmistrz nie mieli pomyslow na zagospoarowanie tych terenów co wiązałyby sie z wpływem gotowki

     Brak głosów
     Please wait...
     • Przeciez to nie byl teren Gminy.Tylko jednego z bylych wlodarzy tego miasta

      Brak głosów
      Please wait...
      • q co w spadku po rodzinie dostał?

       Brak głosów
       Please wait...
       • Nie kupil od Gminy.Czy dla Ciebie duzymi literami

        Brak głosów
        Please wait...
     • Przecież miasto ma prawo ingerencji w każdy projekt budolwany na terenie miasta!! Przecież nie można,żeby paru oszołomów rozwaliło nam miasto i teren wokół! Ingerencja WŁADZ w trakcie KAŻDEJ budowy jest obowiazkiem!!! kĄZDY INWESTOR ZOBOWIAZANY JEST DO TAKIEJ BUDOWY, ABY JAK NAJMNIEJ INGEROWAĆ W DZIAŁKĘ SASIEDNA..
      I NIE NISZCZYĆ!!!JEŚLI COŚ TAKIEGO NASTEPUJE- NALEŻY ZAMKNĄĆ BUDOWĘ!!!!KONIEC Z KROPKĄ!!! Jest już sezon- teraz nastepuje to w maju- budowy powinny byc wstrzymane na terenie całych MIĘDZYZDROJÓW- JEST CZAS jesienia, wiosna- były ciepłe, a zimą wewnatrz…PIENIĄDZ TO NIE WSZYSTKO..DAJCIE LUDZIOM ZYC…

      Brak głosów
      Please wait...
      • Co tp za herezje jaka interwencja,nie osmieszak sie facet jak sie ktos zna to wie ze jestes jal dziecko we mgle

       Brak głosów
       Please wait...
       • To nie herezje.
        Jest cos takiego jak nadzor budowlany.
        Ale o jego działaniach ostani było głosno .
        Przypominacie sobie o instruktaz telefonicznym 😂😂..
        Wiec nie oczkujcie działań bo to trudny odcinek.
        A swoja droga zrob cos sobie sam na swojej działce odrazu masz kontrole itd.

        Brak głosów
        Please wait...
      • A kto wstrzyma budowy? Jakim prawem? Niedzielny kac?

       Brak głosów
       Please wait...
     • Takie pomysły jak zarzadca i radni…oczy się otwieraja niektórym???

      Brak głosów
      Please wait...
      • Niech się otworza wszystkim..czego sobie i wszystkim państwu życzę…a tak na marginesie..zróbmy symulację komputerową dotyczacą ilości osób wypoczywających na terenie naszej plaży..policzmy wszystkie pietra budowanych obiektów..daję głowę sobie urwać- MIEJSCA NIE WYSTARCZY…PĘKNIE W SZWACH..O WODZIE, JEJ CIŚNIENIU NIE WSPOMNĘ,O KANALIZIE, SKLEPACH SPOŻYWCZYCH, KTÓRE JUŻ TERAZ W SZCZYCIE SEZONU PUSTYMI PÓŁKAMI STRASZA,PRAWIE JAK ZA KOMUNY…ZACZNIJMY MYSLEĆ czym turystę zachęcić i zatrzymać,przedłużyć sezon,ale i dać możliwośc godziwego wypoczynku,bo w tłoku to nie wypoczynek..nie masówka, lecz jakościówka..nie dla wysokościowców, straszących krajobraz!!!

       Brak głosów
       Please wait...