W dniu 13 października 2018 r., zuchy i harcerze z X Szczepu „Gniazdo” ZHP udali się na cmentarz komunalny w Międzyzdrojach. Na cmentarzu w ten słoneczny popołudniowy dzień wszyscy zakasali rękawy i wzięli się do pracy.

Robili porządki, grabili liście pomiędzy alejkami, podlewali drzewka przy nagrobkach oraz myli i sprzątali zaniedbane i zabrudzone groby.
W międzyczasie uczczono pamięć przy grobach harcerzy i żołnierzy, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Odwiedzili grób założyciela pierwszej drużyny harcerskiej w Międzyzdrojach hm. Bronisława Chmielowskiego. Harcerze 34 DH „Orlęta” zapalili znicz na grobie phm. Mariana Wysockiego, jeden z ich bohaterów drużyny, który jako harcerz „Orlątko Lwowskie” walczył o polskie miasto Lwów w 1918r. Byli też przy grobie druhny Alicji Zachewicz – harcerki z ich drużyny. 
Zuchy i harcerze uczcili pamięć przy krzyżu katyńskim i mogile żołnierzy polskich walczących w okresie II wojny światowej. Byli przy grobach kombatantów, których międzyzdrojskie sztandary kombatanckie zostały przekazane pod harcerską opiekę. 
Czuwaj!

[rl_gallery id=”77791″]X Szczep „Gniazdo” ZHP
pwd. Tomasz Rychłowski
trop. Ewelina WancisiewiczDodaj komentarz

 1. Dziękuję

  Brak głosów
  Please wait...
 2. Dziękujemy naszym wspaniałym harcerzom

  Brak głosów
  Please wait...
 3. Dawno temu…. jak byłam harcerką,tez sprzątaliśmy cmentarz:)))) Brawo

  Brak głosów
  Please wait...
 4. Nie za ciezko tym dzieciakom ?- A po zatym brawo.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Bardzo dobrze, ze dzieci w tym wieku i kazdym wieku ucza sie takze pracy fizycznej i zarazem obowiazku w spoleczenstwie. Nic im nie bedzie to hartowanie charakteru, nie wszystko jest latwe w zyciu. Zreszta te dzieci napewno czuly sie wspaniale, ze zrobily cos tak waznego ! W dzisiejszych czasach rodzice bardzo oszczedzaja dzieci, robia za nie za duzo i nie zdaja sobie sprawy, ze jest to ze szkoda dla dziecka.

   Brak głosów
   Please wait...
 5. Szlachetny cel. Brawo.

  Brak głosów
  Please wait...
 6. Brawo harcerze i zuchy. Oczywiście też brawo kadra.

  Brak głosów
  Please wait...
 7. Ta zasługa też należy się druhnie Ewelinie.

  Brak głosów
  Please wait...
 8. Wielkie brawa dla Tomka i młodej gromadki harcerzy! Ciężko aż opisać jak jesteśmy z was dumni

  Brak głosów
  Please wait...