17 i 19 września 2018 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyły się bezpłatne warsztaty z pirografii pt. „Ogniem malowane”, czyli wypalania w drewnie. Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego – Program Społecznik 2018.

Zajęcia poprowadziły Ania i Monika z Międzyzdrojów. Na początku uczestnicy zapoznali się z zasadami bhp, które przedstawił Andrzej Szymański, mieszkaniec miasta. Instruktorki opowiedziały jak przygotować drewno, które rodzaje są najlepsze do wypalania, oraz jak je zabezpieczyć po skończonej pracy. Pierwszego dnia warsztatów uczestnicy wypalali napis „Międzyzdroje” na brelokach w kształcie nut, gwiazd i rybek, które zostaną przekazane do Urzędu Miasta w Międzyzdrojach na promocję. Kolejnego dnia powstały wypalone obrazy na herbaciarkach, doniczkach, serwetnikach oraz deskach. Uczestnicy „malowali ogniem” ptaki, kwiaty, ważki, psy, sowy z książką, statki, jelenie, starodawne rzymskie gry, itp. Okazało się, że niektóre osoby miały styczność z pirografią i świetnie radziły sobie z wypalarką. Co niektórzy odkryli w sobie talent w tej technice rękodzielniczej, z czego należy się cieszyć. Można było spróbować samemu wyszlifować deskę i przetestować opalanie drewna palnikiem, co bardzo spodobało się uczestnikom. Radość tworzenia była tak ogromna, że grupa domagała się kolejnych takich zajęć. Instruktorki zapewniły, że za jakiś czas zorganizują kolejne „ogniste” warsztaty. Prace uczestników będzie można podziwiać na wystawie w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach już w najbliższym czasie.

Dziękujemy za współpracę Stowarzyszeniu Archeozdroje, które wzięło warsztaty pod swoje „skrzydła”. Jadwidze Bober z Urzędu Miasta w Międzyzdrojach za koordynację projektu i pracę merytoryczną. Słowa podziękowania należą się również Pracowni Rękodzieła Artystycznego „Impresje”, Kierownikowi i pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dyrektorowi i pracownikom Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Przede wszystkim dziękujemy samym uczestnikom za zainteresowanie, bo to dla nich powstał pomysł zorganizowania warsztatów z pirografii.

OrganizatorDodaj komentarz


Dodając komentarz akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności

 1. Pani OLU widzę Panią w doborowym towarzystwie gratulacje

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 2. Aniu i Moniko, dziękujęmy za warsztaty i za miłą atmosferę, pozdrawiamy.Uczestniczki.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 3. Witam panowie, jestem dojrzala, zadbana mezatka, jednak czegos w moim zwiazku brakuje, potrzebuje bliskosci, a tymczasem rutyna mnie doluje. Jestem drobna brunetka, 55 kg wagi, podobno ladna. Szukam dyskretnej znajomosci. Nie moge dodac fotki w komentarzu, ale jak chcesz zobaczyc jak wygladam, to mam profil tutaj: link.do/znudzonaa

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
  • mężatka 😀

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
   • Mężatko, zajmij się domem , mężem i dziećmi.

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...
    • To tak na temat.Mężatce wariatce pomyliły się rubryki.

     Nie ma jeszcze głosów.
     Please wait...
 4. Wspaniały pomysł na naukę ciekawej techniki zdobnictwa, pożyteczne spędzanie wolnego czasu i integrowanie międzyzdrojskiej społeczności.
  Skorzystałam z oferty wspaniałych organizatorek, nie żałuję poświęconego czasu, odważyłam się “przypiec” kontrolowanie kawałek wspaniale przygotowanego drewna.
  Brawo dla: Pani Jadwigi Bober za koordynację i pomoc, Stowarzyszenia Archeozroje, że wzięło warsztaty pod swoje „skrzydła” i pozostałych wspierających osób wymienionych w artykule.
  Dziękuję.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...