W dniu 7 czerwca 2019r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach obyło się wyjątkowe spotkanie. O godzinie 18.30 rozpoczął się wernisaż wystawy fotograficznej pn. „Międzyzdroje na archiwalnych kliszach Andrzeja Ryfczyńskiego 1967-2019”.

Wyjątkowe czarnobiałe, czy kolorowe fotografie opowiadają o tętniącym życiu gminy Międzyzdroje, obrazują wspomnienia i przeżycia Andrzeja Ryfczyńskiego. Podczas wernisażu każdy, kto podchodził z zaciekawienie do ekspozycji, mógł usłyszeć zapierające dech w sercu historie kryjące się a za każdym zdjęciem. Pan Andrzej opowiadał z przejęciem swoje losy, otwarcie dzielił się przeżyciami i ze wzruszeniem sięgał do najgłębszych wspomnień.  

Na wernisażu z serdecznością został powitany przez Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka, Wiceburmistrz Beatę Kiryluk i Dyrektora Międzynarodowego Domu Kultury Artura Duszyńskiego. 

Andrzej Ryfczyński, mieszkaniec Międzyzdrojów, pasjonat fotografii od 60 lat. Swoje przygody z fotografią rozpoczynał w kołach fotograficznych przy Zakładowym Domu Kultury „Odra” w Świnoujściu. Jako fotoreporter pracował i nadal pracuje dla prasy regionalnej i portali społecznościowych. Świadek wielu wydarzeń. W trakcie wieloletniej praktyki fotograficznej z zaangażowaniem wykonuje i dokumentuje obrazy, które stają się punktem wyjścia do refleksji na temat przemian społecznych, politycznych, ekonomicznych i kulturowych gminy Międzyzdroje.

Wystawa fotograficzna będzie dostępna do zwiedzania jeszcze przez miesiąc z Międzynarodowym Domu Kultury. Zapraszamy!


Międzynarodowy Dom Kultury i Urząd Miejski w Międzyzdrojach.
Dodaj komentarz


Dodając komentarz akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności

  1. Wystawa z pewnością jest interesująca dla osób takich, jak ja, którzy są miłośnikami miejscowości, a odwiedzają ją co jakiś czas. Zatem gratulacje dla pomysłodawców i organizatorów. Być może warto byłoby się zastanowić nad przedłużeniem ekspozycji o kilka tygodni, aby była dostępna w tzw. szczycie sezonu (lipiec, sierpień), o ile samorządowa instytucja kultury nie ma innych planów wystawienniczych. Szkoda natomiast, że na żadnym zdjęciu nie ma pokazanych prac autora, przynajmniej kilku. Natomiast nie zabrakło ujęć przedstawicieli władz samorządowych;-)

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...