“Witam.

Niepokoi mnie stan naszego placu zabaw. Fajnie, że wysypano piasek dla bezpieczeństwa i wygody dzieci jednak sam sprzęt jest mocno zaniedbany i plac jest ogólnie bardzo brudny. W wielu miejscach deski są połamane lub wyszczerbione. Wystają również gwoździe i drzazgi. Deski, które są połamane nie są zabezpieczone. Wszędzie leżą puszki i butelki (najczęściej po piwie). Potrzebny jest tam również lepszy monitoring, bo niestety wieczorami często przesiadują tam dorośli i młodzież spożywająca alkohol. Czy nasze władze mogą się tą sprawą zainteresować? Proszę o interwencję.”

Odpowiedź Urzędu Miasta:

Do Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach wpływają skargi od mieszkańców i turystów dotyczące złego stanu technicznego placu zabaw przy Alei Gwiazd. Obecny plac zabaw został wybudowany w 2008  roku, jest więc już mocno wyeksploatowany. Plac jest regularnie monitorowany a zgłaszane usterki sukcesywnie naprawiane.

,,Zdajemy sobie sprawy, że jeden plac zabaw w miejscowości wypoczynkowej szczególnie w okresie letnim jest niewystarczający. Teren obecnego placu zabaw został objęty projektem ,,Międzyzdroje morze zieleni”, który rusza  od jesieni 2019 roku. Dzięki realizacji tego projektu, w miejscu starego, powstanie nowy atrakcyjny plac zabaw. Dlatego nie angażujemy większych środków finansowych w obecny plac” – powiedział Burmistrz Mateusz Bobek.

Nowy plac zabaw powstanie w ramach zagospodarowania skweru rekreacyjnego przy promenadzie. Będą na niej strefa maluchów z huśtawkami, zjeżdżalnią, wigwamem, ścieżka zdrowia z podwieszanymi mostkami  oraz strefa dla dzieci starszych.

Podczas rozmów z mieszkańcami docierają do nas sygnały, że potrzebne są inne miejsca zabaw dla dzieci i w ramach budżetu obywatelskiego, który będzie realizowany w 2020 roku  plac zabaw jest jedną z inicjatyw, które planują wykonać mieszkańcy w innej części miasta.

 

Joanna Ścigała

Rzecznik Prasowy

UM w Międzyzdrojach
Dodaj komentarz


Dodając komentarz akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności

 1. Plac zabaw jest OK tylko korzystają osoby które nie powinny tam wchodzić dlatego wygląda tak jak wygląda. Stare konie fajki tam pala pija piwo i dewastują plac przeznaczony dla dzieci. Może od tego było by zacząć. Maluchy łańcuchów nie zrywają, nie łamią płotu itp.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 2. Obok tylko że zamknięta.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 3. Z naszych informacji wynika, że dzisiaj tj. 18.06.2019 miała być wizytacja Urzędu Miasta na tym placu zabaw.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
  • Wakacje jutro się zaczynają a oni z urzędu dopiero teraz będą wizytować plac zabaw czy go zamknąć ? bo na naprawę pieniędzy niema ? tak jak na naprawę fontanny od trzech lat brak pieniędzy ? i została zamknięta aby już nie ciekła

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...