8 maja 2019 r. pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach zaprosili rodziny z dziećmi na niezapomniane „Pirackie warsztaty plastyczne”.

Impreza rozpoczęła cykl spotkań w ramach Tygodnia Bibliotek. Najmłodsi i ich opiekunowie przenieśli się na wyspę, gdzie zacumował statek z piracką załogą. Bibliotekarze jako piraci – Jose Czyściłapa, Simone Kudłaty, Jimmy Duża Chochla i Barbarossa Wielki Ster przygotowali dla dzieci wspaniałe atrakcje. Siedmiu ochotników wzięło udział w zabawie, polegającej na rozszyfrowaniu, ukrytych wśród morskich atrybutów, zagadek prowadzących do ukrytego skarbu. Najmłodsi nie mieli żadnych problemów z odgadnięciem, co to jest kotwica, wiosło, ster, kompas czy kamizelka ratunkowa. Odnaleziony klucz pozwolił im otworzyć piracką skrzynię z czekoladowymi monetami. Słodki skarb rozdzielono pomiędzy wszystkich uczestników warsztatów.

Następnie piraci zaprosili całe rodziny do zabawy plastycznej. Mali artyści z pomocą bibliotekarzy i opiekunów wykonali lampiony morskie ze słoików z wykorzystaniem farb, muszli i piasku. Powstały fantastyczne prace, które będą idealnym prezentem na zbliżający się Dzień Matki. Najmłodsi zrobili morskie stwory z papierowych talerzyków, bibuły i rolek po papierze toaletowym. Powstały zabawne kraby, ośmiornice, wieloryby czy groźne rekiny. Dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z piratami i morskimi atrybutami. Zabawa była cudowna zarówno dla tych młodszych, jak i starszych. Oczywiście nie obyło się bez pytania: Kiedy następne warsztaty? Bibliotekarze pozostają w gotowości i już szykują kolejne niespodzianki dla całych rodzin. Dziękujemy Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach za zakup części materiałów plastycznych na warsztaty w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach. Dziękujemy Andrzejowi Szymańskiemu za pomoc w przygotowaniu pirackich dekoracji. Piracki statek, wykonany przez Annę Piecyk, zawita do portu podczas miejskich Neptunaliów, na które zapraszamy 22 czerwca 2019 r.

BibliotekarzeDodaj komentarz


Dodając komentarz akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności