W ostatnich dniach na terenie Zachodniopomorskiego odnotowano kilkanaście przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie groźnych dla zdrowia i życia substancji, tzw. dopalaczy.

Policjanci ostrzegają: ich producenci i sprzedawcy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej jest dokonywana poprzez sieć internetową. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.

W sprawie zatrucia dopalaczami w Trzebiatowie policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o ich wprowadzenie do obrotu. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Trwają dalsze intensywne czynności w tym postępowaniu.

Ostrzegamy:

– Dopalacze to substancje uzależniające. Już jednorazowe zażycie może być początkiem nałogu.

– Nie ma bezpiecznych dopalaczy! Ich zażywanie grozi utratą zdrowia, a często też śmiercią!

– Sprzedaż dopalaczy to przestępstwo! Grozi za to odpowiedzialność karna oraz wysoka grzywna.

Niezależnie od działań Policji, ważnym jest przede wszystkim uświadomienie szczególnie młodym ludziom, że dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może wiązać się z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem. Reagujmy, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy gdy nas do tego namawia.

Alarmujmy o tym pod nr 112!

(źródło: KGP)

fot. wpisowe Policja Kamień Pomorski

Sierż. Aleksandra Berenda – Kamień PomorskiDodaj komentarz

 1. Za tyle ludzkich nieszczęść żyje sobie bezkarnie dealer z ulicy Polnej!!!!!

  Brak głosów
  Please wait...
 2. No właśnie. Dlaczego nic się nie dzieje z panem z ulicy Polnej. Ile jeszcze dzieci ma zostać skrzywdzonych i ilu rodziców musi cierpieć. Całe miasto o tym wie…………………………………………….

  Brak głosów
  Please wait...
 3. Na własne życzenie. Nikt nikomu na siłę nie wtyka. A co do psów, czytaj Policyi. Niech się zajmą swoją pracą a nie ściemą. Panowie zapominają że są utrzymywani z naszych ciężko zarobionych pieniędzy, Oni są dla Nas, nie My dla Nich.

  Brak głosów
  Please wait...
 4. Legalizują w niektórych krajach niektóre rzeczy.

  Brak głosów
  Please wait...
 5. A czy diler z ul. Polnej został już zamknięty? Przez wiele lat był nietykalny, a policja szerokim łukiem omijała i okolicę, i temat. Przestałem śledzić sprawę jakiś czas temu.

  Brak głosów
  Please wait...