UREGULOWNIE KOLIZYJNEGO PRZEWĘŻENIA ULICY PROMENADA GWIAZD W MIĘDZYZDROJACH NA WYSOKOŚCI DZIAŁKI nr 81

1. SYTUACJA ISTNIEJACA.

Ulica Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach jest w założeniach planistycznych miasta głównym ciągiem pieszo-jezdnym położonym w bezpośrednim sąsiedztwie plaży – łączącym wschodnie i zachodnie krańce miasta.

2. KOLIZJA.

Na wysokości prostopadłej do Promenady Gwiazd ulicy T. Kościuszki pomiędzy działkami 299 a 81 znajduje się kolizyjne przewężnie. Linia graniczna działki 81 na odcinku ok 50m przewęża ulicę Promenada Gwiazd na szerokość ok. 1,6m. Budynki obecnego domu wczasowego Fregata stoją w granicy działki. Ponadto czterokondygnacyjny budynek Fregaty ma najniższą przeznaczoną na stały pobyt ludzi kondygnację poniżej poziomu ulicy – okna wychodzące na ulicę są w zagłębieniu terenu oskarpowanym murkiem oporowym – przewężenie o kolejne ok. 2,2m.

Całość przewężenia ulicy to kolejno:

– uskok działki – ok. 1,6m

– przegłębienie + murek oporowy – ok. 2,2m

Razem ok. 3,8m.

Kolizja ta powoduje utrudniony ruch samochodowy i autokarowy dla jadących „ku morzu” od ulicy T. Kościuszki. Co ważniejsze w środkowej części spacerowej ulicy o charakterze nadmorskiego „deptaku” tworzy się „wąskie gardło” przez co ruch spacerowiczów, rowerzystów, i samochodów zostaje zakłócony. Powoduje to niebezpieczne sytuacje – konflikt pieszy/kierowca. Samo przewężenie i kolizja nie licuje wizualnie z charakterem Promenady Gwiazd jako głównej nadmorskiej reprezentacyjne ulicy miasta.

PRZEWĘŻENIE – WIDOK OD ZACHODU

PRZEWĘŻENIE WIDOK OD WSCHODU.
WIDOCZNY MUREK OPOROWY I ZAGŁĘBIENIE TERENU

PRZEWĘŻENIE WIDOK OD ZACHODU.
WIDOCZNY MUREK OPOROWY I ZAGŁĘBIENIE TERENU.
WIDOCZNY USKOK NA GRANICY DZIAŁKI 81.

3. ULICA PROMENAD GWIAZD W PLANACH INWESTYCYJNYCH MIASTA.

Standard, parametry i wygląd ulicy Promenada Gwiazd jest sukcesywnie podnoszony. Wymieniana jest nawierzchnia, powstaje „mała architektura”, poszczególne odcinki ulicy są porządkowane przez miasto oraz przez inwestorów budujących w linii zabudowy ulicy.
Docelowo ulica Promenada Gwiazd ma szansę stać się szerokim, nadmorskim „deptakiem”, komunikującym wschodnią i zachodnią część miasta, z funkcjami towarzyszącymi w parterach budynków w linii ulicy, z uprzywilejowanym ruchem pieszych i spacerowiczów, o nawierzchni „bez progu” – i „bez barier” – co pozwoli korzystać z ulicy rolkarzom, wrotkarzom, osobom korzystającym z wózków inwalidzkich, rowerzystom oraz pieszym w sposób bezpieczny, bez zagrożeń, w sposób satysfakcjonujący. Byłby to ciąg pieszo-jezdny o charakterze deptaku.

4. PLANY INWESTYCYJNE AMW REWITA.

Starania o możliwość zabudowy działek numer 80 i 81 trwają od roku 2013. Plany przewidują budowę hotelu o wysokim standardzie dla gości AMW Rewita. Z analiz wynika że jest to jest to inwestycja możliwa do realizacji, a przemawia za tym:
– obecny rozwój miasta
– bardzo dobre skomunikowanie drogą S3 z Wielkopolską i Dolnym Śląskiem
– po przekroczeniu przez drogę S3 Przełęczy Lubawka najszybsze skomunikowanie z Czechami
– coraz szybsze i wygodniejsze połączenia PKP z resztą kraju
– mnogość atrakcji turystycznych w mieście i okolicach
– potrzeba wysokiej klasy hotelu w mieście
– zapytania wieloletnich gości Rewity o obiekt odpowiedniej klasy nad Bałtykiem

Koncepcja przewiduje budowę części podziemnej hotelu z funkcjami pomocniczymi, podium na terenie z funkcjami towarzyszącymi – otwartymi na ulicę Promenada Gwiazd [kawiarnia, sklepy], lobby hotelowym z podjazdem, jadalnią, salami konferencyjnymi, bazą zabiegową, saunami, i basenem hotelowym.
Nad podium koncepcja zakłada budowę trzech wież mieszkalnych z pokojami dla gości.

Dla spółki AWM Rewita forma wieży pozwala na dobre wykorzystanie miejsca, widok „na Bałtyk” z większości pokoi, ergonomię konstrukcji i powtarzalność, możliwość etapowania inwestycji.

Dla miasta forma wieży tworzy charakterystyczny znak widoczny z molo, z samego morza, i z miasta, przestrzeń między wieżami daje wgląd na morze, forma trzech wież rozdziela niezbędną użytkowo kubaturę hotelu na trzy części – lżejsze w odbiorze wizualnym.

5. PLANY INWESTYCYJNE AMW REWITA I USUNIĘCIE KOLIZJI .

\
LIKWIDACJA PRZEWĘŻENIA I KOLIZJI
Po przystąpieniu do prac przy budowie hotelu wyeksploatowany technicznie, wielokrotnie przebudowywany, pozbawiony cech stylowych budynek Fregaty zostanie rozebrany – co pozwoli na likwidację przegłębienia terenu i poszerzy pas ruchu na Promenadzie Gwiazd o ok. 2,2m.

Koncepcja zakłada wyprostowanie linii zabudowy – tak że zostanie zlikwidowany uskok na elewacji [ok. 1,6m]. Ten teren obecnego uskoku AMW Rewita jest gotowa przeznaczyć dla mieszkańców i odwiedzających miasto na uzupełnienie ciągu pieszo-jezdnego na zasadach ustalonych z władzami miasta.

Koncepcja zakłada cofnięcie się podium budynku w parterze od granicy na 4-5m, górna część podium jest nadwieszona do granicy [słupy lub klastyczne nadwieszenie]. Nadwieszenie tworzy naturalne schronienie w cieniu, przed deszczem dla spacerowiczów i przyjeżdżających gości hotelu. To cofnięcie pozwala na stworzenie podjazdu hotelowego odpowiedniego dla obiektów tej rangi.

Wszystkie opisane powyżej działania zlikwidują uciążliwą kolizję, nadadzą odpowiednią rangę środkowej części ulicy Promenada Gwiazd, pozwolą stworzyć odpowiednie miejsce dla mieszkańców i gości miasta Międzyzdroje i co najważniejsze co nie koliduje z planami miasta i współgra z planami inwestycyjnymi AMW Rewita.

Opracował
Marcin BartzDodaj komentarz

 1. Hmm

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wynajem-krotkoterminowy-airbnb-hotele,32,0,2407712.html

  Brak głosów
  Please wait...
  • Bezwarunkowy dochod bo tak to ciagle gdzies tylko nowy problem. Jak widać najczęściej ekonomiczny. M.in. miejscowi maja problemy gdyz opieka 380zl na miesiac. Ciekawe czy doloza cos chociaż tylko na mieszkanie.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Żeby tobie dołożyli innym muszą zabrać!

    Brak głosów
    Please wait...
 2. ja to tutaj tylko zostawię
  https://szczecin.tvp.pl/37465781/10618

  Brak głosów
  Please wait...
  • Jak dziennikarz może kłamać, że burmistrz po rozmowie z dziennikarzami wystąpił do konserwatora o stwierdzenie czy obiekt “Fregaty” nie jest zabytkiem?!
   Takie pytanie zadano 2 miesiące temu po wniosku jednego z radnych, który wskazał, że w materiałach archiwalnych jest to hotel “Strand”! Jeden z najstarszych w Międzyzdrojach!

   Brak głosów
   Please wait...
  • To właściwie o co chodzi ?
   Burmistrz chce pięciu gwiazdek – będzie miał.
   Widzę na filmie że Fregata po spotkaniu z radnymi i podobno konstruktywnej rozmowie z przedstawicielami mieszkańców robi dwie wieże, a nie trzy jak chciała wcześniej – wyobrażacie sobie takie zejście z metrażu u prywatnego ?

   Widzę i słyszę głos mieszkańców.
   Lato to lato – jest wszędzie niestety tak tłoczno – bez nowego hotelu czy z nim.
   Hotel to nie tylko lato, dużo gości “co mają już więcej czasu” woli nawet jesień czy wiosnę. Materiał ciekawy. Każdy mógł się wypowiedzieć.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Dzięki za link do audycji. Pytania o zabytki… hmm ciekawe, od 70 lat nikt tego nie wpisał do rejestru a Bałtyk dawnego WDW wpisano.

    Brak głosów
    Please wait...
   • Jeżeli rzeczywiście dwie wieże to zupełnie inaczej będzie to wyglądać, zarówno od strony morza jak i z promenady.

    Brak głosów
    Please wait...
 3. Hotel tak ,ale żadnego apartamentowca!

  Brak głosów
  Please wait...
  • Patrzyłem w najnowszą mapę do studium i tam już na terenie od Amberu, Fregata, Pomerania jest teraz zapis UTH,U. Jeszcze w listopadzie było tam M (apartamentowiec możliwy). Zmienili to architekci na UTH, U – teraz tylko hotel, nie ma szans na apartamentowiec – podatki.

   Brak głosów
   Please wait...
   • apartamentowiec może powstać i kilka powstaje przy zapisie UT! płacą tylko wyższe podatki i wynajmują!!

    Brak głosów
    Please wait...
    • eeeee tam….. było wałkowane sto razy, powstają przy zapisie UT i M, M oznacza mieszkaniową i korzystają z tego. Zapłacą 22zł jak zgłoszą – a kto zapłaci trzy razy więcej jak może mieć na siebie i wynajmować sam. Tam już może powstać tylko hotel – nic więcej. Przy zapisie UTH, U tylko hotel. A kto wybuduje hotel – na pewno nie developer, nie jest zainteresowany – bo on sprzedaje dziurę w ziemi zaraz po rozpoczęciu budowy i potem biorąc kasę transzami od kupujących idzie w górę.

     Brak głosów
     Please wait...
     • usługi hotelarskie możliwe przy UTH i UT tzw. kondo hotel lub aparthotel czyli apartamentowiec! wcale nie jest potrzebny zapis o M!!!!!!

      Brak głosów
      Please wait...
      • “usługi hotelarskie możliwe przy UTH i UT tzw. kondo hotel lub aparthotel czyli apartamentowiec! wcale nie jest potrzebny zapis o M!!!!!”

       Serdeczne dzięki za wyjaśnienie wszystkim jak robieni są mieszkańcy i miasto “w konia” na zapisach w regulacjach planistycznych.
       Hotel 22zł/podatku > condohotel lub aparthotel 7zł/podatku.

       Jakieś inne “myczki”-śmiało-proszę się podzielić.

       Brak głosów
       Please wait...
      • Ale na terenie od Amberu do Pomeranii włącznie nie ma żadnego zapisu o aparthotelu ani o condohotelu. W listopadzie zeszłego roku był taki zapis, teraz go nie ma. O to właśnie te mętne zapisy >hotel czy mieszkaniówka< tak się dopytywał architekt z wojska. Teraz w trzecim wyłożeniu studium nie ma tam ani M, ani condohotelu, ani aparthotelu.

       Brak głosów
       Please wait...
     • nie może budować za pieniądze od przyszłych właścicieli – ustawa to reguluje! nie pisz bzdur!

      Brak głosów
      Please wait...
      • Masz rację, developer najpierw cały budynek buduje, calusieńki aż po dach, sadzi kwiatki dookoła, i wtedy sprzedaje. Wcześniej – ani nic, ani mieszkanka. Przecież – ustawa to reguluje!

       Brak głosów
       Please wait...
      • Znawco od wszystkiego czyli od niczego nie klep jęzorem BO JUŻ NIKT TOBIE NIE UFA myślę że namaszczony już nie może na Ciebie patrzeć.
       ZERWAŁEŚ SIĘ Z ŁAŃCUCHA I MASZ PROBLEM BO NIKT JUŻ CIEBIE NIE POTRZEBUJE!!!

       Brak głosów
       Please wait...
 4. WOJNA O APARTAMENTOWCE W MIĘDZYZDROJACH.
  ————————————————————————————-
  W materiale poniżej “zajawka” programu.
  https://szczecin.tvp.pl/37383344/wojna-o-apartamentowce-w-miedzyzdrojach
  ————————————————————————————-
  Reportaż pt: „Równi i równiejsi?” o inwestycji Rewity w Międzyzdrojach będzie miał emisję w piąte o g. 17.30 na antenie TVP 3 Szczecin w ramach cyklu interwencyjnego „Wokół nas”.

  Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia.
  z Pozdrowieniami
  M>B

  Brak głosów
  Please wait...
 5. A miejsce na zieleń się znajdzie jeszcze?

  Brak głosów
  Please wait...
  • Znajdzie się. Będzie zielen z korzeniami w gruncie. Proszę o chwilę cierpliwości – zagadnienie zostanie objasnione i rozwinięte wkrótce.
   z Pozdrowieniami
   M>B

   Brak głosów
   Please wait...
 6. KRÓTKIE OŚWIADCZENIE

  dotyczy:
  post z forum:
  rafal z napisał(a):
  24 maja 2018 o 21:57

  1. Nie znam pana “rafal z”.
  2. Nie mam pojęcia kto to jest pan “rafal z”.
  3. Niektóre wypowiedzi z postu pana “rafala z” mogą wprowadzać w błąd czytających. Patrz pkt.1 i pkt.2

  Z poważaniem
  dla Wszystkich
  M>B

  Brak głosów
  Please wait...
  • Nierozumiem Pana oswiadczenia MB.
   Natomiast czytając treść postu rafala z podzielam w części jego zdania znajac realia życia

   Brak głosów
   Please wait...
  • Podpisuje się Pan MB a pod zdjęciem jest napisane….. “Marcin Bartz”. W dodatku pisze p. językiem technicznym. Ot, taka dedukcja.

   Tak czy siak firma powinna sobie przekalkulować co się bardziej opłaca. Opcja otwartego konkursu prawdopodobnie obniży koszty lub podwyższy wartość inwestycji przy tych samych nakładach.

   Brak głosów
   Please wait...
 7. @M>B

  Panie Marcinie?

  Firma Rewita ma trochę skomplikowaną sytuację w tym przedsięwzięciu inwestycyjnym. W zasadzie jesteście między młotem a kowadłem. Z jednej strony urząd, który nie poinformował Was o powstaniu wysokiej zabudowy tuż obok a z drugiej strony mieszkańców mających dość wieżowców w wykonaniu “Wielkiego Architekta”.

  Zrozumiałe jest dlaczego próbujecie za wszelką cenę udobruchać mieszkańców… Paradoksalnie powstała dosyć nietypowa sytuacja i być może również nietypowe korzyści o ile ją wykorzystacie.

  Firma Rewita jak każda inna kieruje się racjonalnością i o sukcesie ów inwestycji decydują określone parametry ilościowe i jakościowe, ekonomiczne i pozaekonomiczne. Jeśli Wy jako firma jesteście w stanie dokładnie wypunktować te determinanty i określić punktację od 0 do 10 dla każdej to wówczas otrzymamy fundament do oceny… innych pomysłów dla Waszej inwestycji.

  Sęk w tym, że Pan oczekuje poprawy projektu za darmo… Niestety, nie tak to działa w szarej rzeczywistości. Spółka przy takiej inwestycji może zaoferować różne rzeczy np nagrodę 50.000 lub dzierżawę lokalu w nowym hotelu w przystępnej cenie etc. Znając troszkę ów branżę wiem, że to są “drobne” przy tego typu inwestycjach. Drobne, które mogą okazać się niezłą dźwignią.

  Te “drobne” pozwolą Wam osiągnąć dwa cele:
  a) poprawę projektu zgodnie z oceną opłacalności wg Waszych determinant i punktacji
  b) osiągnięcie olbrzymiej partycypacji mieszkańców w projekcie co miarodajnie może spowodować, że to nie Wy będziecie przekonywać mieszkańców do wybudowania kompleksu ale to mieszkańcy będą prosić Was o zrealizowanie inwestycji

  Sam chętnie wziąłbym udział w takim konkursie… Myślę, że mam kilka ciekawych pomysłów… pzdr

  Brak głosów
  Please wait...
 8. Rewita przedstawiła dobrą koncepcję zabudowy ścisłego centrum hotelarskiego i za razem turystycznego w tym rejonie. Ciekawy projekt, budynki zabierają mało miejsca a jako hotel mają rację bytu. Przy jednym właścicielu i zarządzającym nie ma szans na hałas , bałagan czy robactwo.

  Brak głosów
  Please wait...
 9. Gdzie się podział, kandydat na Burmistrza, Pan Namaszczony . Chciałbym poznać jego opinie na temat wysokiej zabudowy w naszym mieście.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Jak to gdzie ,,Pod Molem,, Stały bywalec.

   Brak głosów
   Please wait...
   • No nie żartujesz?

    Brak głosów
    Please wait...
    • Tego zwolnię z tym zrobię porządek , niektórym do głowy uderza bo myślą ,że już są Burmistrzem. Jednak daleka droga, nigdy Panu Leszkowi do pięt nie dorośnie,a to co gada po alkoholu to przechodzi ludzkie pojęcie. Najlepszy Burmistrz to Obecny .Możecie pisać o Nim co chcecie ale tyle zrobił dla Międzyzdrojów (hala stadion drogi promenada i wiele więcej). Żaden poprzedni Burmistrz tyle nie zrobił. Niestety Pan namaszczony nie nadaje się na to stanowisko, więc trzeba zmienić kandydata. Nie ma żadnych szans, a te lansowanie tylko mu szkodzi .

     Brak głosów
     Please wait...
     • Wg mnie nie nadaje sie to fakt lepiej niech pozostanie przy swoim.Co do inwestycji dotacje unijne zrobily swoje.Kazdy rządzący w tym czasie korzystal w mniejszym lub większym stopniu w zaleznosci od mozliwosci finansowych.Czas ten sie skonczy w 2020r i inwestycje na taka skale.

      Brak głosów
      Please wait...
     • Widze ze sodowka uderza do głowy.
      Elektoratu pod Molo poszukuje??..
      Co do obecnego Burmistrza-normalnej sesji w Maju nie ma a nadzwyczajna bedzie.
      Jak to wrobelki cwierkaja kasa pusta i brak srodkow na zielen oraz ratownictwo.
      Ciekawe komu zabiorą ??Dla dobra ratownictwa??Komu uszczupla dla zieleni ktos sie nie doliczył??Czy słaby z matematyki jest??.
      A co dalej bedzie??.
      -ratusz
      -oczyszczalnia
      -remont drug.
      Czym teraz Burmistrz radnym oczy przyproszy.??
      Jakie obietnice beda.

      Brak głosów
      Please wait...
      • Najpierw szukał elektoratu w Wapnicy, przy okazji otwarcie drogi Małej , potem nastał czas na morsów, teraz na tancerzy z pod pola. Tonący brzytwy się chwyta.
       Mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą a nie jak zaczynają.
       Kolega miał falstart …….. i to go przekreśliło w biegu po stołek.

       Brak głosów
       Please wait...
       • A może tak chciał? kto wie?

        Brak głosów
        Please wait...
 10. Lokalizacja placówki- obiektu hotel w tym obszarze wskazana.Moim skromnym zdaniem to poprawa wizerunku i nadanie prestiżu gminie.

  Brak głosów
  Please wait...
 11. Jeszcze chwila i nabierze wszystko wyglądu.Na byłej Pomeranii zaraz wyrosną 2 drapacze chmur,obok Rewita postawi 3 „kołki” i ładnie się wszystko skomponuje.A co do betonu jak jest go za dużo to zieleń trzeba sadzić na tych wieżowcach.

  Brak głosów
  Please wait...
 12. do MB,zgadzam się,że takie są gabaryty,ale te gabaryty zniszczyły wizualność promenady.już Wechta przytłacza,teraz ten olbrzym,po nim następny i urok naszego miasta ginie.to nie Świnoujście,tam są od lat punktowce,wysokie bloki,a u nas zawsze było miasteczko,które ożywiało się na kilka miesięcy.bogaci kupią apartamenty,ale stale w nich nich nie mieszkają i mają w nosie to,jak wygląda promenada.nie mam nic przeciw wysokiej zabudowie,ale wszystko z głową.infrastruktura miejska nas nie rozpieszcza,troszkę rozwagi

  Brak głosów
  Please wait...
 13. do MB,nie jestem mocna w matematyce,ale patrzę i co widzę? olbrzymie gmaszysko przytłaczające wszystko obok.ten ,,budyneczek” na starych kortach zabija promenadę,nie pasuje tam.coś,nawet i wysokiego,ale o lżejszej konstrukcji,może i by się obroniło,ale to jest stwór_potwór

  Brak głosów
  Please wait...
  • Z wypowiedzi nie wiem co jest opisane jako “stwór_potwór”.

   Ale co widzę – budynek powstający po południowej stronie Promenady Gwiazd ma:
   – elewację od Promenady 60m długa, 38m wysoki [pom. techniczne do 40m]
   – elewację od Kościuszki ma 56m długa 38m wysoki [pom. techniczne do 40m]
   Są to gabaryty – proszę ocenić samemu.

   Ponieważ ma wyniesiony ponad teren garaż podziemny – zajmuje praktycznie cały teren swojej działki. Brak zgody najbliższego otoczenia, brak zawiadomienia stron postępowania, brak woli mieszkańców miasta, brak zgodność z analizami urbanistycznymi, brak analiz urbanistycznych, wydane decyzje o WZ bez wyznaczenia stron postępowania – “urbanista mi tutaj tak namalował”, wydane pozwolenie na budowę bez sprawdzanie czegokolwiek, i co najważniejsze – prawdziwy “wyłom” w harmonijnej urbanistyce miasta – i łatwo i trudno to skomentować. Komentuje się samo.

   Po drugiej stronie ulicy czynione są jawne i transparentne staranie o możliwość zabudowy, co więcej są to starania od roku 2013 – “ale nie szło, cały czas coś skrzypiało i haczyło”. Zamieszczona koncepcja jak najbardziej “domaga się” głosu mieszkańców.

   Podium zamyka pierzeję ulicy – oferując miastu i mieszkańcom poszerzony deptak. Wieże są rozstawione – tak aby był pomiędzy nimi prześwit, widok z miasta na morze i z morza na miasto. Każda wieża ma średnicę ok. 30m co przy okrągłym kształcie – bez narożników – w odbiorze będzie dużo mniej niż np. kwadrat/słupek 30x30m z narożnikami.

   Proszę pisać, dyskutować, krytykować, wyrażać opinię – to przywilej dla projektanta słuchać co sądzą inni. Nie jest to ostatnie słowo w temacie – w przygotowaniu jest korekta koncepcji.

   Z pozdrowieniami
   M>B

   Brak głosów
   Please wait...
   • w 2013 wystąpili o warunki zabudowy i takie otrzymali!

    Brak głosów
    Please wait...
   • Ha ha steropian ile to razy w roku 2016 dostapiono zmian? Niewątpliwie tempo eksternistyczne!Odsylam na bip tam znajdziesz szczegółowe informacje,ktore to i ja znalazlem.

    Brak głosów
    Please wait...
    • Mowa o Rewicie, która twierdzi, że ktoś jej przeszkadza! a to nie jest prawda bo otrzymali tyle o ile wnioskowali! teraz chcą więcej i to razy trzy!

     Brak głosów
     Please wait...
     • WZ dla Rewity – wniosek o WZ złożony w Urz. Miasta – luty 2013.
      Decyzja o WZ ostateczna z Urz. MIasta- grudzień 2016.
      Podobno radni dostali jakiś dokładny spis tych działań na połączonych komisjach – może warto zapytać i poczytać.

      Brak głosów
      Please wait...
      • wniosek o 19,5 metra październik 2013, protest Siemaszki – procedura odwoławcza- WZ styczeń 2016 (prawomocne) – 19,5m!!!

       Brak głosów
       Please wait...
       • Wniosek 55m – luty 2013.
        Pismo burmistrza – zmniejszyć do 19,5m – sierpień 2013.

        Procedura odwoławcza – SKO uznaje że błędy Urzędu Miasta – do ponownej analizy. I już w grudniu 2016 – wydane i prawomocne – długo nie to trwało.

        Chcieli 55m. Nie wyszło z analizy. Grzecznie uznali że jedna “diamentowa wieża” wystarczy. Biedzili się ze swoją WZ dalej. Nagle patrzą nad nimi wyrasta – centralnie w słońcu od południa – “magiczna podkowa”.

        Proszę się nie krępować – i zapodać – utartą formułkę – cytuję:
        “to nie Urząd Miasta decyduje o wysokości zabudowy – nie sprawdza wysokości zabudowy, pozwolenie starosta wydaje”

        Brak głosów
        Please wait...
        • kłamstwo!!! nigdy rewita nie wystepowała o 55m! nawet teraz! w styczniu tego roku wystąpiła o 40 metrów! nie klamać bo nic wam to nie da!

         Brak głosów
         Please wait...
         • Czyli masz dostep do dokumentacji a wiec wszystkich radnych wprowadzona w bład???.
          Osoba ktora nic nie ma do powiedzenia w sprawie naszej gminy zawsze duzo mowi.

          Brak głosów
          Please wait...
          • jestem z Międzyzdrojów! a to, że kłamano radnych przy każdym spotkaniu to fakt! przodował w tym architekt rewity!!!

           Brak głosów
           Please wait...
          • PPZ.6730.7.720.2013.SJ
           Numer sprawy pierwszy wniosek.

           Brak głosów
           Please wait...
         • “kłamstwo!!! nigdy rewita nie wystepowała o 55m! nawet teraz! w styczniu tego roku wystąpiła o 40 metrów! nie klamać bo nic wam to nie da!”

          TEATRZYK NADMORSKIE ZWYCZAJE
          MA ZASZCZYT PRZEDSTAWIĆ
          SZTUKĘ
          “W 5 LATACH”
          występują
          ZAPYTUJĄCY
          WYDAJĄCY
          URZĘDNIK 1
          URZĘDNIK 2

          AKT 1

          URZĘDNIK 1
          – Panie kierowniku a on mi wyrwał tego kurczaka!

          URZĘDNIK 2
          – Wz, Wz mi wyrwoł/pokazał – moje narzędzie pracy

          ZAPYTUJĄCY
          – no, niech Pan sam osądzi – czy to jest w porządku?

          WYDAJĄCY
          – od tego są Wz żebyśmy ich nie sprawdzali….

          ZAPYTUJĄCY
          – podstawowe zasady higieny…

          WYDAJĄCY
          – podstawowe zasady higieny są takie że jak się wchodzi to puka, a Pan wchodzi bez pukania, z WZ co się podobają.

          AKT 2
          NASTĄPI
          BEZ KURTYNY

          Brak głosów
          Please wait...
          • Dawno mówiłem, ze aktor w roli glownej i niezły spektakl. Widocznie zadiadajacy w piereszym rządzie sa zauroczeni takim wykonaniem. Coz pazdziernik pokze czy dalej bedziemy mieć okaxje oglądać

           Brak głosów
           Please wait...
     • Czyli jedni po trzech latach cos dostaja a inni w 2016 roku” eksternistycznie”dostaja czysty “Przypadek”..
      Od teraz bedzie nowa nazwa “Przypadek Miedzyzdroiski”.😂😂.
      A swoja droga “bukiet zapachow “juz wita gosci udajacych sie do Miedzyzdrojow.

      Brak głosów
      Please wait...
      • Jeden tryb eksternistyczny drugi ustawowy

       Brak głosów
       Please wait...
 14. moze zamiana dzialki i postawienie tego w innym miejscu? wybrzeze szerokie a w takie miejsce zawsze przyjda ludzie zobaczyc co slychac.

  Brak głosów
  Please wait...
 15. Zrobi sie. Rezydenci podatkowi sie pojawia.

  Brak głosów
  Please wait...
 16. Nierozgarnięci decydenci nie zbilansowali dla nowych inwestycji zapotrzebowania na wodę i możliwości śmierdzącej oczyszczalni na wjeździe do miasta. Za parę lat będzie jak w Kuwejcie woda droższa od paliwa !!!

  Brak głosów
  Please wait...
  • W takiej oczywistej sprawie wody i sciekow Radny Pilat nie widzi zagrozenia ??.
   Dla Mieszkancow Miedzyzdroi nie jest potrzebna nowa oczyszczalnia .
   Potrzebna jest dla nowych aparthoteli i apartentowcow i oni za to nie zapłaca .
   Zaplacimy My stali mieszkancy a inni beda kase trzebac z wynajmu.

   Brak głosów
   Please wait...
 17. Z PKP to pojechali, ostatnie wydarzenia pokazały jak dobra jest komunikacja kolejowa z południem kraju.

  Brak głosów
  Please wait...
 18. Otrzymaliśmy plik na e-mail: usunięcie-kolizja-grafika.pdf

  Redakcja

  Brak głosów
  Please wait...
  • AMW REWITA bardzo “ładnie” pokazuje, jak jest gotowa przeznaczyć dla mieszkańców i turystów teren na uzupełnienie ciągu pieszo-jezdnego, po uzgodnieniach z miastem.
   Zachwala jak to dobrze będzie się nam spacerowało pod podcieniami. Jest jedno ale, jak się przyjrzy koncepcji. Ciąg pieszy, pod podcieniami, zajmują stoliki z krzesełkami oraz autokary przywożące turystów.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Integralną częścią koncepcji jest rysunek: usunięcie-kolizja-grafika, zamieszczony w linku przez “Redakcje” wyżej. Proszę na niego spojrzeć.

    Kolizję zna każdy – gość i mieszkaniec. Na zdjęciu/rysunku widać wyraźnie – murek, przegłębienie, uskok granicy z budynkiem Fregaty – usunięcie samej tej kolizji to ok. 4m szerokości więcej niż dotychczas. Na rysunku wyraźnie widać że teren o szerokości 1,6 do 2,3 m na długości 50m – zajmują obecne wielokrotnie przebudowywane, pozbawione cech stylowych zabudowanie Fregaty.

    Ciąg pieszy pod podcieniami ma szerokość 4-5m – zmieści się tam autokar na czasowy na czas odjazdu/przyjazdu gości. Na pewno nie będzie tam stał tydzień/dwa – przyjazd – “wyładunek” -odjazd.

    Restauracja ma być bardziej przy wejściu głównym w podcieniu z okrągłym patio. Tam ma być większość stolików. Na rysunku z poziomu ziemi widać wyraźnie że pas stolików to szerokość ok. 2m pozostałe 2-3m są przeznaczone na ciąg pieszo-jezdny.

    Docelowo: od dzisiejszego betonowego murku szkarpującego przegłębienie terenu byłoby do fasady nowego hotelu w parterze szerzej ok. 8-9m. I byłby to teren otwarty – deptak.

    Z pozdrowieniami
    M>B

    Brak głosów
    Please wait...
 19. zawsze tak było,że w sezonie nasze miasto tętniło życiem 24 godziny.zgadzam się z opinią,że 1 lub 2 luksusowe hotele dodadzą miastu sznytu,ale nagromadzenie tylu apartamentowców spowoduje,że miasteczko zamiast tętnić życiem zwyczajnie się udusi.gdzie tą gromadę ludzi pomieścić,gdy wszędzie już teraz ciasno.co z wodą?ze śmieciami,które latem nas zasypują?a co z autami?,gdy przejście 300m na plażę stanowi wielki problem.prywatny kwaterodawca zawsze zareaguje na niewłaściwe zachowanie,apartamenty są wynajmowane w Polsce i ,nawet opiekun budynku,nie wie kto tam jest.przerabiałam to w majówkę.od kilku lat pytam się,czy nasze miasto jest naprawdę takie biedne,że nie może zatrudnić miejskiego urbanisty lub architekta?

  Brak głosów
  Please wait...
  • Szanowna Pani
   jaki architekt lub urbanista zatrudniłby się w Międzyzdrojach żeby firmować swoim podpisem działania Wielkiego Urbanisty ?

   Żeby pisać jak obecnie jest napisane bardzo pięknie w projekcie studium – o zabytkach, o mieście w ogrodzie, o niskiej rozproszonej zabudowie. A następnie na jednym oddechu pisać że za !!! płotem-szerokość 10cm!!! jest intensywna zabudowa usługowo-turystyczna – żeby podfirmować działania Wielkiego Urbanisty.

   Żeby robić takie rzeczy codziennie w biurze – trzeba by mieć uszy głuche, usta nieme, oczy z bielmem. Może miasto powinno ogłosić konkurs i dać takie warunki naboru.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Ta Wielki Urbanista zaprojektowal tak ,aby promenada byla betonowa.Zasadnicze pytanie kto w takiej nefralgicznej czesci Międzyzdrojow dla ZGODE na budowę takiego wiezowca apartamentowca??Proszę przeliczyć jaka wynegerowana zostala wartosc gruntu? Pytam kto zakceptowal takie jak dla mnie pudelko, ktore nie wkomponowuje sie w krajobraz PROMENADY,czy stanowi spójność artystyczna????

    Brak głosów
    Please wait...
   • chyba ma Pan rację,bo co innego plany,a co innego jest.

    Brak głosów
    Please wait...
    • Gdyby przy decyzji o warunkach zabudowy, gdzie nie ma planu, opracowujący ją architekt bardziej kierował się tym co jest w otoczeniu działki, a nie co chce inwestor, nie byłoby takich “kwiatków budowlanych”, jak realizowany obecnie na promenadzie budynek.
     Burmistrz umywa ręce, że on przecież nie ma nic do tego, ale architekt działa na jego zlecenie. Winę ponoszą też radni, którzy zatwierdzają plany zagospodarowania przestrzennego poszczególnych fragmentów miasta.
     “Miami” z naszych Międzyzdrojów się nie zrobi, bo otoczeni jesteśmy Parkiem Wolińskim. Wysoka zabudowa hoteli, oczywiście nie przekraczająca 40 m, winna być ewentualnie tylko po stronie zachodniej.
     Promenada po stronie wschodniej jest za wąska, by przy niej budować wieżowce, usytuowane jeszcze do niej, stroną frontową. Już w tej chwili przechodząc obok Wechty wyczuwa się silny ciąg powietrza.

     Brak głosów
     Please wait...
     • Procedury które prowadziło miasto przy wydawaniu WZ dla tego wysokiego powstającego obecnie przy Promenadzie Gwiazd budynku nie zasługują na tak delikatne określenie “kwiatków budowlanych”.

      Brak głosów
      Please wait...
      • W pełni się z tym zgadzam.

       Brak głosów
       Please wait...
       • Szanowna Anko!
        Zachodnia część promenady niech zostanie taka jaka jest. Natomiast wysoka zabudowa w zachodniej części miasta już jest na Gryfa Pomorskiego las. I tam ewentualnie niech budują wśród lasu a nie budynków mieszkalnych. Cień drzewom nie przeszkadza. Uznając, że wschodnia część promenady została niepotrzebnie zabudowana wysokimi zabudowaniami, nie próbujmy tego błędu ponownie popełniać w zachodniej części promenady. Niech chociaż coś niespapranego zostanie

        Brak głosów
        Please wait...
        • Gościu nie zrozumieliśmy się. Ja również jestem za tym aby wysoka zabudowa ewentualnie była tylko po stronie zachodniej, chociaż i tam niespecjalnie mi się podoba. Widok z mola na powstający po stronie zachodniej wieżowiec z nóg nie powala.
         Pisząc o zachodniej stronie miałam na myśli ul. Gryfa Pomorskiego las.
         Mnie dziwi tylko jedno. Taka wysoka zabudowa po stronie zachodniej, wg starego studiu, miała być tylko realizowana na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego PSS.

         Brak głosów
         Please wait...
     • Szanowne Koleżanki i Koledzy

      No to napisze tak. Jestem pod wrażeniem. I to dużym wrażeniem. Sprawy wizualne są kwestią gustu i generalnie zawodowego skrzywienia “ja bym to zrobił inaczej”. Sprawa jasna.

      Ale paragraf 13 i 60 warunków technicznych, wykresy, długości geograficzne, kąty nachylenia, linijki słońca, – to czysta matematyka i geometria. Tu nie ma miejsca dywagacje – tylko wykresy-cyfry-wyniki-wnioski.

      A tu czytam jakieś – nie wiem sam – odnaleziony rękopis S. Lema – “fakt spłaszczenia orbity ziemi”, “ruch słońca na nieboskłonie” ? ? Komandorze Prix ?

      A może pisze to biometerolog amator – “refrakcą atmosfertczną, jest zależne od wysokości kątowej słońca oraz aktualnego stanu atmosfery – w tym ciśnienia, wilgotności czy zapylenia”

      Jakby barkowało konkretów – wykresów-cyfr-wyników-wniosków- do analizy nasłonecznienia i przesłaniania do kolejnych “pism w odpowiedzi” – uwaga – podaje dwa niezbijalne argumenty:

      Na analizowanym terenie:
      1/ “zaobserowaneo tam magnetyzm ziemi który ma niewątpliwy wpływ na fale spektrum” – co przedstawiona przez wnioskodawcę analiza powinna uwzględniać.

      2/ jak powszechnie wiadomo w przebywał tam na rekonwalescencji kapitan Hans Kruger który przywiózł ze sobą z Tybetu tajemnicze zawiniątko, z którym mimo magliny nigdy się nie rozstawał. Ale gorączka go już nie opuszczała, a małe plamki krwi na wykasłanej husteczce nie pozwalały co wrażliwszym i młodszym pielęgniarką spojrzeć mu prosto w oczy. W ostania noc przez swoim odejściem do wieczności Hans wyszedł w maglinie do ogrodu i wrócił z rękoma pobrudzonymi ziemią. Wśród rzeczy oddanych do depozytu po zwolnieniu łóżka przez Hansa Krugera nie było tajemniczego zawiniątka. Odtąd wiadomo że malachitowa czaszka “Chi Pu Tei” musi być ukryta gdzieś w ogrodzie”- i na pewno promieniuje tybetańską siłą “Chi Pu Tei” co przedstawiona przez wnioskodawcę analiza powinna uwzględniać.

      Brak głosów
      Please wait...
      • Historia Dropa nie należy do szczęśliwych.
       W dziwnej matematyce – jak kto woli arytmetyce naszego życia bywa tak … , że czasem w dodawaniu dużego minusa z małymi plusami wyjdzie jednak wyraźny plus wymierny lub niewymierny… ot to wnioski.
       Reasumując punkt widzenia z punktu siedzenia.

       Brak głosów
       Please wait...
      • I to jest problem obecnych uczelni… jak by architekt nie liczył… geometrię, kąty nachylenia etc to na końcu równania przeważnie wychodzi mu… Beton

       Brak głosów
       Please wait...
 20. Roszady deweloperów .

  Brak głosów
  Please wait...
  • ???
   Revita to deweloper ?

   Brak głosów
   Please wait...
 21. spadac z tymi hotelami, pomyslal ktos o zacienieniu plazy w miesiacach od wrzesnia do marca??
  radni zgoda na ten szit bedzie waszym koncem, my mieszkancy nie chcemy juz wiecej tego typu inwestycji, nie po to was wybierano zeby sluzyc deweloperom i nieodwracalnie niszczyc urok naszego miasta, takie wieze niech sobie stawiaja w duzych miastach, chociaz tam juz zmadrzeli a wam mamona slepia zaslania, nazarliscie sie juz naszym kosztem, nie podejmujcie zadnych decyzji przed wyborami, miejcie choc tyle honoru na koniec i tak zapamietani zostaniecie jako ci ktorzy zabetonowli miasto i zadluzyli je na lata, pomimo wyprzedazy niemal; calego majatku

  Brak głosów
  Please wait...
  • …..daj już temu Siemaszce spokój…

   Brak głosów
   Please wait...
 22. Mirko, zauważ że działki sprzedane i mające już plan zabudowy nikt nie jest w stanie zmienić. Ja już pisałem wcześniej że mamona oslepila…. Szkoda bo, jedynymi atrakcjami jakie nam potrafi zafundować Urzad, Radni , Burmistrz to Wysoka zabudowa, beton i apartamenty. Nikt nie pomyślał o Atrakcjach całorocznych, i o tym że w tym mieście są jeszcze jego MIESZKAŃCY!!! To jest największy wstyd dla urzedujacych że nie mają żadnych pomysłów!!! ŻADNYCH.

  Brak głosów
  Please wait...
  • a kto ich wybiera?? i kto tylko na forum narzeka??

   Brak głosów
   Please wait...
   • Kto od lat zasiada?

    Brak głosów
    Please wait...
 23. Dalej dalej Urzędzie “Miejski” czyń dewastacje starej poniemieckiej zabudowy miasta, realizując wysokościowe zabudowy, które nie licują, z charakterem miasta. Które przed laty okrzykniętym było “Perłą Bałtyku”
  Jakkolwiek patrząc miasto znanym z czasów niemieckich jako kurort, przestaje nim być, z powodu “naszych” przedstawicieli samorządowych.
  Czy “ta nasza” władza pod uwagę wzięła zwiększone zapotrzebowanie na tysiące hektolitrów wody konsumpcyjnej,a co za tym idzie zwrot tej wody, w postaci “ściekowej?” Co sprawi wybudowanie Nowej Oczyszczalni ścieków, z miasta?
  Inną sprawą jest swoista “degrengolada” społeczna mieszkańców Międzyzdrojów, którzy z godnie z art. 4 pełnią władzę bezpośrednią, lub przez ich przedstawicieli wybranych, przez nich.
  Niestety ignorancja przepisów Konstytucyjnych przez mieszkańców, sprawia, że samorządowcy sprawiają swoiste miasta samobójstwo.
  Pogoń za pieniądzem łatwym, do zdobycia w okresie letnim, przyczynia się do swoistej ślepoty mieszkańców, na potrzeby miasta.
  Międzyzdroje stoją na wydmie, pod którą znajduje się “podskórna” woda.
  Także zabudowywanie miasta wysokimi budynkami, sprawi anomalie w strefie wody podziemnej.
  Poprzez ten list zwracam się, do mieszkańców Międzyzdrojów, o pełne decydowanie o przyszłości, i rozwoju miasta.

  Brak głosów
  Please wait...
 24. Już nigdy Międzyzdroje nie będzie tym urokliwym miasteczkiem z przed lat. Wysoka zabudowa gdzie popadnie, i wyprzedaż gruntów spowodowały nie odwracalne szkody…o tym gdzie jest Urbanista w tym mieście nie wspominam.

  Brak głosów
  Please wait...
 25. Niszczymy nasze miasto. Dlaczego nie bierzemy przykładu z niemieckich miasteczek takich jak Alhbeck czy Herringsdorf. Okropne molochy do nas nie pasują. To nie jest Nowy York czy Londyn.

  Brak głosów
  Please wait...
  • A ja myślałem że będziemy brać przykład ze Świętością. Sama zieleń, las i 1 sklep… przepraszam kontener z chipsami. Albo idziemy w miasto turystyczne które ma w ofercie wszystko to co sensowne konkurencyjne miasta rosnące w Polsce, albo za 15 lat Świnoujście, Kołobrzeg, Sopot będą miastami całorocznymi, a my będziemy do nich jak Wisełka do Międzyzdrojów. Nie wstrzymacie tego rozwoju, natomiast można go regulować poprzez akceptację i korygowanie architektury, a także uchwalenie planu zagospodarowania.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Panie Karolu zupełnie sie z Panem nie zgadzam.Osobliwość miasta to coś co je bardzo wyróżnia dokad mozna przyjechsc odpoczac odetchnac świeżym powietrzem.Miadto wyriznia sie tym czego nigdzie spotakac nie mozna .Wyjatkowa stara architektura ktora zupelnie wygasa.To ze Pan prowadzi taki a nie inny biznes i patrzy przez pryzmat rozumiem.

    Brak głosów
    Please wait...
   • Jestem ZA i w zupełności popieram !!!!

    Brak głosów
    Please wait...
  • ….”takich jak Alhbeck czy Herringsdorf”
   byłem, bardzo ładne, urokliwe ale…..
   bardzo senne, nie ma na kim oka zawiesić, i nudne troszkę.

   Jednak nasze wybrzeże to kipiący żywioł.
   Kończy się to różnie ale nudzić się nie sposób.

   Jedyne co bym stamtąd przeniósł ścieżkę rowerową pieszą.
   Łączy ona te wszystkie te miejscowości.
   Taką do Świnoujścia na prom Warszów – ile ludzi by nas odwiedziło.

   Hotel duży by się przydał – jak ma być basen to obiekt robi się całoroczny.
   Na jesień czy wiosnę przyjeżdżali by tacy “już bardziej dorośli”
   Spacerowali po bukowych lasach, nad zalew.

   I tego “molocha” Rewity od miasta już nie zobaczysz-
   – już jest od południa zasłonięty rewelacyjnym handwitem,
   a od wschodu ma być zasłonięty zjawiskowym siemaszko.

   Brak głosów
   Please wait...
   • …gdyby zmieniono koncepcje zabudowy….. ?Moze należy pochylić sie na tematem? Na budowa czegis co przyciagnie i ” pozwoli zawiesic oko”?

    Brak głosów
    Please wait...
 26. “Mnogość atrakcji turystycznych w mieście i okolicach” ,czyli gra w 3 kubki,plaga komarów,lody i gofry 😁

  Brak głosów
  Please wait...
 27. Tego typu budynki nie są konkurencja dla Międzyzdrojskich kwaterodawców. Jednak bajki o Hotelu w takiej kubaturze to komedia.Z pewności będzie to aparthotel.

  Brak głosów
  Please wait...
 28. Międzyzdrojscy kwaterodawcy idą na zasiłek do OPS,dziękujmy panie burmistrzu .

  Brak głosów
  Please wait...
 29. Dzisiaj hotel jutro aparthotel ,po co to ściemnianie ?

  Brak głosów
  Please wait...
 30. Naprawdę jest to super rozwiązanie !!!

  Brak głosów
  Please wait...
 31. Trochę inna zabudowa i jest ok!Hoteli nam trzeba bo stad pieniadze nie apartamenty!

  Brak głosów
  Please wait...
 32. Jak to się dzieje,że radni są przeciwko wysokiej zabudowie a ana powstaje.
  Czy radni są potrzebni? Jeżeli nie mają wpływu na to co się dzieje.

  Brak głosów
  Please wait...
 33. Moloch molocha pogania ,paskudztwo !!!

  Brak głosów
  Please wait...
 34. wygląda to strasznie

  Brak głosów
  Please wait...
  • właśnie – najwyższy czas coś tym zrobić. I wtedy Promnada Gwiazd nie będzie się kończyła na Fregacie ale będzie łączyć wschód z zachodem miasta.

   Brak głosów
   Please wait...
 35. Jednak baniaki kolidują z Gazoportem.

  Brak głosów
  Please wait...
 36. jestem za takim rozwiązaniem! Niech ta część miasta do Amberu, będzie wyglądała jak polskie Miami 😉

  Brak głosów
  Please wait...
 37. Ulica przy samej plaży powinna być wyłączona z ruchu samochodowego. Szeroka promenada staje się wręcz koniecznością przy takiej rozbudowie hoteli. Wczasowicze pozabijają się na tych wąskich chodnikach.W tej chwili już jest duże zagrożenie przy takim tłoku.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Kto zasponsoruje Strażakom tako wysoko drabine z podnośnikiem? A staż jak dojedzie?

   Brak głosów
   Please wait...
  • Ja się zgadzam w 100%

   Brak głosów
   Please wait...
  • Taka szeroka Promenada jest wizytówką dla miasta. Jak ktoś idzie spacerkiem nie powinien oglądać się trwożnie czy jadą za nim samochody, piesi powinni być ważniejsi od samochodów – tak jest wszędzie gdzie spacerują ludzie. A to przewężenie aż się prosi o interwencję. I wyraźnie dzieli Promenadę. Jeżeli te trzy wysokie budynki mają tam powstać powinien być taki oddech dla dobra wszystkich.

   Brak głosów
   Please wait...
 38. Miasto powinno sie na to zgodzic. Dobre rozwiazanie dla miasta.
  Nie mozna tez traktowac spolki Handwit lepiej niz AMW Rewita.

  Brak głosów
  Please wait...
 39. Inwestor budując na swojej działce, chce zmieniać istniejącą zabudowe na dziace sąsiedniej oddzielonej jezdnią, bo nie wpisuje się w wizerunek powstającego obiektu? Takie rzeczy tylko w Polsce.

  Brak głosów
  Please wait...
 40. Projektując nie brano pod uwagę ogródków piwnych, więc teraz Fregata musi się przesunąć dla lepszego wizerunku Rewity.

  Brak głosów
  Please wait...
  • co mądrzejsi i ostoznijsi zauważyli ze chodźcie z fałszywą monetą w kieszeni się brało monetę – było zębami gryźć. Ale nie – sami mennice ” sprowadziliscie na zła droge”.

   Brak głosów
   Please wait...
 41. Hotelbjak najbardziej.Zmienilbym troche ksztalt na bardziej unikatowy.Slusznie napisane rozpoznawalny.Tego czegoś mi tu brakuje.

  Brak głosów
  Please wait...
 42. Pomysł likwidacji przewężenia i kolizji wart zastanowienia i przychylnego potraktowania przez radnych i pana Burmistrza.

  Brak głosów
  Please wait...
 43. Dwukondygnacyjny taras i dachy 3 obiektów do zmiany… Przeróbka tych dwóch elementów pozwoliłaby stworzyć autentycznie unikalny i bardzo rozpoznawalny hotel na świecie.

  Brak głosów
  Please wait...