Nad ranem ukończono wybieranie piasku, przygotowując miejsce pod mającą powstać opaskę brzegową. Opaska posłuży technicznemu zabezpieczeniu brzegu, ma zabezpieczyć powstający obiekt oraz istniejącą wydmę przed erozją.

Skrót:
➡ Wykopy pod budowę opaski brzegowej
➡ Piasek zostanie wykorzystany do poprawy zejść na plażę
➡ Prace potrwają do 15 czerwca
➡ Kładka w całości w koronie wydm

Urobek z dzisiejszych wykopów powinien już wkrótce zniknąć z okolic kładki. Aby nie ograniczać widoczności spacerowiczom, nasyp ma zostać częściowo rozplantowany już po weekendzie.

Projekt opaski brzegowej zakłada umiejscowienie ścianek szczelnych i wyłożeniu ich okładem kamiennym, całość zostanie zakryta ponownie wydmą. Pozostała część piachu uzupełni najbardziej newralgiczne miejsca przy zejściach na plażę, przywracając komfort korzystających z nich turystów i mieszkańców.

Według informacji uzyskanych z Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, Urząd Morski w Szczecinie wyraził już zgodę na planowane działania.

Prace potrwają do 15 czerwca.

Według najbardziej prawdopodobnych doniesień, kładka po zakończeniu inwestycji ma zostać przeniesiona wyżej, pozostanie więc zrównana z ubiegłoroczną inwestycją. Teraz kładka w całości ma przebiegać w koronie wydm i ostatecznie zostanie połączona z przyszłym wejściem na molo, omijającym pasaż handlowy.

fot. CzytelnikDodaj komentarz


Dodając komentarz akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności

 1. A do Wolińskiego Parku Narodowego zaczną zwozić deski. Niby zwykłe heblowane, zastanawiają się jedynie czy grubość ma być w calach angielskich, saskich czy francuskich.

  Ocena: 1.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
 2. Nareszcie będzie normalnie można wejść na molo w sezonie, bez przepychania się pomiędzy handlowcami i restauracjami w których ogródki rozrastają się jak grzyby po deszczu. Gdyby nie powstała ta kładka to chodzilibyśmy pomiędzy stolikami po to wąskie przejście też by zastawili stolikami

  Ocena: 2.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
  • Dużo chętnych do siedzenia więc co zrobić. Wejścia są jeszcze dwa przez plaże.

   Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
   Please wait...
 3. Zapowiada się dość nieciekawie-tyle inwestycji w tym miejscu i to na minimum 30 lat, a co jak się to okaże bublem architektonicznym ?????

  Ocena: 1.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
 4. Opaska powstanie na terenie inwestora bez wpływu na szerokość plaży

  Ocena: 5.0/5. Z 2 głosów.
  Please wait...
 5. Do 15 czerwca kładka nie powinna być na placu budowy umocnień. Miejscowi nie będą wchodzić pod maszyny ale inni, zechcą zobaczyć, co grozi omijaniem turystów slalomem i opóźnieniem prac.Taka jest prawda.

  Ocena: 3.0/5. Z 2 głosów.
  Please wait...
 6. Czyli …zwezka plazy w Miedzyzdrojach…hehehe co za leb to wymyslil …w takim miejscu?

  Ocena: 3.0/5. Z 2 głosów.
  Please wait...
 7. Coraz mniejsza ta plaża

  Ocena: 2.0/5. Z 4 głosów.
  Please wait...