Czekaliśmy na kładkę w koronie wydm, która podniesie prestiż Międzyzdrojów. Po wielu latach oczekiwania w końcu za zgodą Rady Miejskiej udało się znaleźć brakujące środki na inwestycję, która była w znacznym stopniu dofinansowana.

Po około miesiącu użytkowania w wielu zielonych miejscach widać już butelki po piwie, napojach oraz rożne inne drobne śmieci. Nie jest to skarga, ale już dzisiaj trzeba pomyśleć o stałym opiekunie kładki, który codziennie od wiosny posprząta teren wokół niej i będzie systematycznie zgłaszał wszelakie usterki. Taki pracownik powinien godziwie zarobić, ponieważ patrząc na statystyki krajowe, to właśnie osoby dbające o wizerunek miasta sporo zarabiają za swoją ciężką pracę, a u nas podobno z tym nie jest aż tak kolorowo. Aktualnie na kładce nie pali się kilka lamp oświetleniowych i kładka jest już bardzo zniszczona wizualizacyjnie- czyli mocno popisana pisakami. Najwyższy czas uruchomić ten monitoring wiszących kamer.

fot. Czytelnik
Tekst: RedakcjaDodaj komentarz

 1. w nocy maja chodzic? zatrudnic sie w zos bedzie czysto.

  Brak głosów
  Please wait...
 2. lenistwo strazy miejskiej patrol pieszy a nie wozenie tylko samochodami i bedzie porzadek kiedys tak bylo i bylo OK.a teraz wygoda i paliwa pod dostatkiem

  Brak głosów
  Please wait...
  • No napewno jakiś śmiałek wyrzuci śmieci na oczach strażników…

   Brak głosów
   Please wait...
 3. zadamy czystosci a co porabia straz miejska wozi tylko tylki samochodem poslac ich na patrol pieszy jak bylo kiedys rozumiem wygoda

  Brak głosów
  Please wait...
 4. Kamery na kładce z założenia maja monitorować wejścia a nie całą kładkę. Jakoś nikt logicznie nie pomyślał ,że kamer do monitorowania całej kładki musiałoby być kilkadziesiąt/ Po za tym ktoś musiałby non stop obserwować monitory.To że jest tyle śmieci obok kładki to brak kultury .Koszy na śmieci jest wystarczająco.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Kamera z zoom za 4 tys. potrafi sporo wycisnąć na odległości. Potem wystarczy przejrzeć nagrania, w przypadku większych szkód. Skoro każdy komitet mówił o bezpieczeństwie miasta (monitoring), to ja nie widzę innej opcji niż kamery z zoom i ich zapis, a nawet jedna osoba dyżurująca na podglądzie na żywo (podział na dużym monitorze) najważniejszych miejsc w mieście. Albo robimy coś porządnie, albo wcale.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Po pierwsze tablice: NIE ZASMIECAJ !!! TEREN MONITOROWANY !!!
    Po drugie: Monitoring całej kładki, obojętnie czy z zoomem ( i człowiek do obsługi miejskiego monitoringu) czy wiecej kamer z zapisem ciągłym.
    Ludzie muszą miec bata nad głową niestety, jak jeden z drugim zobaczy filmik ze sobą w roli głównej to sie takich zachowań odechce co niektórym.

    Brak głosów
    Please wait...
    • I tu ma rację Boguś.
     Popieram.
     Proszę polać piędziesiątkę czystej wyborowej Bogusiowi.

     Brak głosów
     Please wait...
     • i co pojde z piwkiem i antyterorysci przyjada? bez zomu przynajmniej mozna sie bronic a tak za nic zlego taka niesprawiedliwosc. nie maja kogo juz lapac wiec tym ludziom zaczyna sie nudzic a przeciez poki co jeszcze nie moga pracowac gdzie indziej bez zgody przelozonego co jest ograniczajace.

      Brak głosów
      Please wait...
 5. Dorośli wyrzucają, mój syn zbiera. Za każdym razem ze spaceru czy to w lesie czy na plaży zbieramy średnio jeden worek śmieci. Przeraża mnie brak szacunku dla środowiska i brak interwencji ze strony ZOŚ, WPN i Nadleśnictwa

  Brak głosów
  Please wait...
 6. A nie mówiłem? Śmieciarze turyści!

  Brak głosów
  Please wait...
  • W listopadzie turyści 😀😀

   Brak głosów
   Please wait...
   • W sobotę byłem na promenadzie w pewnej restauracji i nie mogłem znaleźć wolnego miejsca, by usiąść. Ludzie odwiedzają nasze miasto cały okrągły rok (przeważnie w weekendy), inaczej już dawno by zamknęli restauracje.

    Brak głosów
    Please wait...
    • No własnie, nie ma już spokojnych Międzyzdrojów, odpoczynku od turystów, więc po co gadanie o wydłużaniu sezonu o tym, że niby teraz tylko liście fruwają po promenadzie, bzdury po prostu, sezon sam się wydłużył. teraz jest choć trochę spokojniej, można odpocząc od hałasu, zapchanych parkingów, gdyby cały rok było tak jak od czerwca do września to zwykli mieszkańcy powariowaliby. Pewnie strefa parkowania byłaby cały rok płatna. Dla zdrowia psychicznego potrzebny jest odpoczynek a nie dom wariatów cały rok.

     Brak głosów
     Please wait...
     • dziwnow, dziwnowek cisza spokoj. mielno tez o tej porze.

      Brak głosów
      Please wait...
     • skoro jestes mieszkancem to po co ci parking? przeciez tą mieścine zeby przejsc wystarczy 15 min. spacerkiem. a ty tak tesknisz za spokojem i naturą a chcesz jezdzic i smrodzic swoim matizem cala wioske.

      Brak głosów
      Please wait...