Zwierzęta, ptactwo, małe dzieci, starsi ludzie i wszyscy Ci, którzy nie przepadają za fajerwerkami, już w przyszłym roku będą mogli odetchnąć.

Tydzień temu podczas pierwszej wizyty u Wiceburmistrz Międzyzdrojów- Beaty Kiryluk, dowiedzieliśmy się, że najbliższy miejski Sylwester w Międzyzdrojach będzie ostatnim, podczas którego zobaczymy pokazy sztucznych ogni. Zakaz fajerwerków chcieliśmy wprowadzić już w tym roku, ale ze względu, że sporo hoteli itp. zakupiło już fajerwerki, więc taki zakaz wprowadzimy od 2019 roku. Petardy mogą urwać ręce, popatrzyć, wypalić dziury w odzieży, spowodować pożar oraz zaśmiecają miasto i las WPN. W 2019 roku planujemy w Międzyzdrojach pokazy laserowe, które w rytmie muzyki rozbłysną na całym międzyzdrojskim niebie — podsumowała Beata Kiryluk.Dodaj komentarz

 1. Eko swiry atakują ….

  Brak głosów
  Please wait...
 2. Promocja radnego?

  Brak głosów
  Please wait...
  • Pan radny nie potrzebuje promocji, nie startuje do UE i jest OK.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Skąd twoja pewność, chyba że jesteś tym, co wie wszystko i…..

    Brak głosów
    Please wait...
 3. Brawo dla Pani Kiryluk!
  Niestety, mój piesek już odszedł, ale to co przeżywał przez wszystkie witania nowego roku to był dla niego koszmar. Zadne tabletki nie były w stanie go uspokoić.
  Najgorsze jest to, że ludzie bez opamiętania rzucali petardami hukowymi nie tylko w sylwestra. Gdyby to było tylko w sylwestra i o północy, w odpowiednim miejscu, ale kto przyjezdnemu zabroni.
  MIeszkańcy też zabawiają się wesoło. Po co wychodzić gdzieś dalej, jak można uszczęśliwić wszystkich sąsiadów. Zabawa w najlepsze na ulicy Wczasowej, szeregowiec, wokoło zabudowania, głos niesie jak w studni, że latem słychać rozmowę na całą okolicę.
  Apartamentowiec Baltica tak samo. Ja się bawię to sąsiedzi też muszą.. Willa Richter, tak samo, jak by nie można wyło odejść kawałek na plażę. Bardzo się cieszę z podjętej decyzji też ze względu na kociaki które żyją w Lesie na Gryfa Pom. Przerażone, rozproszone, ale to przecież żywe zwierzęta i też się boją.

  Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 4. Szanowna władzo trzeba było zainteresować się fajerwerkani świetlnymi bez halasu.
  Jak już podjęto decyzje to należało również zakazać handlu tymi materiałami.?

  Ocena 4.0/5. z 3 głosów.
  Please wait...
 5. Pomimo że popieram wycofywanie fajerwerków z bardziej ogólnych powodów niż tylko dobro zwierząt. To cała ta akcja śmieszy mnie ze względu na swą spektakularność. Mówimy o dobru zwierząt i słusznie. A nie mówimy o ludziach. Przez co najmniej 180 dni w roku trujemy siebie i zwierzęta palonymi plastikamki i innymi śmieciami. A ta jedna noc w roku z fajerwerkami odbiera nam więcej życia niż te 180 dni. Wyrzucamy do mórz, jezior i rzek a także na plażę i do lasu i wszędzie gdzie się da tony śmieci trując środowisko, zwierzęta i ludzi przez 365 dni w roku i nikomu to nie przeszkadza bo przy takim truciu kochane psiaczki nie puszczą i nie są przerażone bo trute są bez hałasu.
  Dosiego Roku 2019

  Ocena 5.0/5. z 3 głosów.
  Please wait...
 6. Fajerwerki powodują wzrost koncentracji zapylenia do 1000 micro g na m3 , to oznacza , że w pierwszych godzinach Nowego Roku wdychamy 17 % rocznej dawki pyłu.
  Nie mam danych z Polski ,ale w Niemczech w ciągu niewielu godzin fajerwerki wytwarzają 5000 ton pyłu.Ten pył albo opada na dół i nadal jest przez nas wdychany, albo unosi się do atmosfery i powoduje tzw.efekt cieplarniany.
  Pozostałość to tony śmieci.
  Koszty fajerwerków w Niemczech (brak danych z Polski) to 137 milionów Euro.
  Te fakty pozostawiam bez moralizującego komentarza.

  Ocena 4.0/5. z 2 głosów.
  Please wait...
  • Niezdrowo to wogole, że oddychamy najlepiej przestańmy. Jeść też niezdrowo bo wszysyko genetyczniw modyfikowane. Takim rozumowaniem położyć się i czekać….

   Ocena 3.0/5. z 2 głosów.
   Please wait...
   • Nie należy wpadać w depresję tylko poprawiać błędy i pracować nad tym aby było lepiej.

    Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
    Please wait...
 7. Pokazy laserowe w rytmie muzyki -SUPER sprawa , dziękuję pani wiceburmistrz za ideę nowego wymiaru świętowania Sylwestra.

  Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
  Please wait...
  • Oszczędności dla gminy? Czy to tańszy sposób świętowania? Czy branie przykładów z innych jest, aż tak dobre? Pewne tradycje zanikają. To salwy na 11 listopada też nie powinny być oddawane? Z wielką przyjemnością oglądałem raz w roku taki pokaz sztuczne nie zastąpi prawdziwego.

   Ocena 3.7/5. z 3 głosów.
   Please wait...
 8. A mnie się ten pomysł bardzio podoba. Trzeba myśleć o wszystkich żywych istotach w naszym otoczeniu.

  Ocena 5.0/5. z 3 głosów.
  Please wait...
  • To czemu latem trujecie komary?

   Brak głosów
   Please wait...
   • Bo byś tu nie przyjechała tylko narzekała że nic nie robimy w tym kierunku.

    Brak głosów
    Please wait...
    • Jestem miedzyzdrojanka. Pytam czemu nie staniecie w obronie komarow? Też żywe stworzenia.

     Brak głosów
     Please wait...
     • Ela międzyzdrojanko , nie kupuj odstraszaczy komarów, one też chcą żyć a komarzyce muszą pić krew by wydać potomstwo. Wiosną latem i jesienią wystaw piękne swe ciało i oddaj honorowo krew komarom- wtedy udowodnisz swoje racje by nie truć komarów.

      Brak głosów
      Please wait...
 9. Wpadamy na pobyt Sylwestrowy.Czy właściciele kwater wypalili już wszystkie plastiki po sezonie letnim-bo w zeszłym roku o tej porze waliło nie miłosiernie…

  Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 10. Dziękuję radnym Międzyzdrojów.Już dawno zrezygnowałem ze zmywarki sokowirówki,robota kuchennego i odkurzacza żeby nie stresować zwierząt 😂

  Ocena 5.0/5. z 2 głosów.
  Please wait...
  • Sławomir, a służącą masz? Nie pytam o Żonę.

   Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
   Please wait...
 11. Tak mnie te brednie p. Kiryluk wkurzaja czy pani viceburmistrz ma sluzyc kotomn,psom i ptakom czy ludziomq kakretnie dla miasta,jak trzeba bedzie to pania wymienimy na,kota,,pozatym to prosze sie udac do gabinetu swojego meza ,moze on cos poni doradzi, ma dobra specjalizacje .Miedzyzdroje to okno na swiat i prosze podarzactak jak swiat a nie hak wiocha,, a zatem cd po swietach.teraz zdrowych i wesolych swiat zycze wszystkim. wyborca.

  Ocena 3.7/5. z 3 głosów.
  Please wait...
 12. Ja nie zapomniałem. Mam puszkę i karrbid i jak za młodych lat strzelanie spod nogi. Siarka z zapałek też była dobra. Dla zaawansowanych cukier puder i parę innych dodatków i własna konstrukcja. Za moich młodych lat nie było dostępnych fajerwerków

  Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 13. Pani Kiryluk jest wiceburmistrzem ludzi czy zwierząt?Zwierzęta od wieków pomagaly ludziom na polach bitew i jakoś nie umierały na zawały,strachliwe stały się dopiero w XXIw

  Ocena 4.0/5. z 4 głosów.
  Please wait...
 14. Zapomnieli jak to jest być młodym i czekać cały rok na ten dzień żeby sobie postrzelać teraz nawet w piłkę nie można kopać bo komuś przeszkadza jeszcze trochę trzeba będzie szeptem mówić żeby komuś nie przeszkadzac

  Ocena 4.0/5. z 2 głosów.
  Please wait...
 15. Pewne tradycje zaczynają zanikac? Czy szkoda pieniędzy? Czy my musimy tak jak inni?

  Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 16. Słuszna decyzja.

  Ocena 2.0/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 17. Znowu będą strzelać tydzień przed i tydzień po albo dłużej skoro to ostatni taki rok. Może Straż Miejska w końcu będzie trochę bardziej kontrolować punkty sprzedaży gdzie sprzedają nieletnim byleby zarobić. Szczególnie na Placu Neptuna, przy Biedronce. Później dzieciaki chodzą i rzucają gdzie popadnie balkony lub ludziom pod nogi. I może policja trochę więcej wystawi mandatów za strzelanie poza Sylwetrem wtedy może ten proceder się zmniejszy.

  Ocena 2.5/5. z 2 głosów.
  Please wait...
 18. Łukasz.M zakończy biznes fajerwerkowy może lepiej usunąć jego punkty sprzedaży fajerwerków i nie będzie problemu

  Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
  Please wait...
  • Porozkłada się po całych Międzyzdrojach i do tego sprzedaje nieletnim , Policja powinna się temu przyjrzeć

   Ocena 2.0/5. z 1 głosu.
   Please wait...
 19. oj ja juz taczke grzeję

  Ocena 3.0/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 20. Mieszkańcy, turyści, coroczni goście odwiedzający nasze miasto pokochali je “FAJERWERKI” w tym czasie , odkąd w latach 90. stały się bardzo popularne. Pojegyńcze odgłosy słychać je co najmniej tydzień przed sylwestrem, ale za to pozostały arsenał odpalamy na Nowy Rok.
  Coraz więcej jest jednak osób, które mają tego serdecznie dość. Jestem zdania że NIE MOŻEMY poddać sie “Baraniemu Pędowi” i ograniczyć tego – w tą noc. Bo inne miasta to wprowadziły.?!
  Ta noc jest szczególna – jedyna w roku , noc radości i życzeń i robić z niej szarą ciemną ponurą noc państwo DECYDENCI nie tędy droga.
  Argumenty przeciwników – przerażone psy, poparzone ręce kontra „nieodłączny symbol” . Cóż i na to jest rada nie wyprowadzać zwierząt w tym czasie, zamknąć je w miejscy gdzie nie dochodzą odgłosy, zorganizować na ten czas schronisko dla zwierząt w cichym miejscu. Rozwiązań jest wiele. Tylko chcieć a nie podążać za populizmem. Czy nie zauważacie Państwo ze ogranicza się wszystko nawet prawa obywatelskie. Więc kto jest za fajerwerkami niech napisze Chcemy FA-JER-WER-KI.
  A na koniec dla właścicieli czworonogów lepiej ograniczcie kupki waszych pupili na chodnikach . Wyjdzie to wszystkim na dobre. Najlepsze życzenia Świąteczne. Pozdrawiam

  Czytaj więcej:
  https://kurierlubelski.pl/fajerwerki-niezgody-swietowanie-bez-strzelania/ar/11640728

  Ocena 4.3/5. z 4 głosów.
  Please wait...
  • Nie życz nam tego czego nam nie życzysz!

   Brak głosów
   Please wait...
  • Chcę

   Brak głosów
   Please wait...
 21. Odetchniete mam nawet jak strzelaja jesli nie robia przypalu. Ewentualnie jade od ludzi i spokoj.

  Ocena 2.0/5. z 2 głosów.
  Please wait...
 22. Decyzje o zakazie fajerwerkow i grafitti w Miedzyzdrojach popieram .

  W poczatkowym okresie “wolnosci” naszej Ojczyzny strzelania i malunki na murach (grafitti)
  byly uzasadnione , teraz to niebezpieczne nawyki i otwarty wandalizm.

  Nasze Miedzyzdroje musza byc czyste i bezpieczne dlatego takie a nie inne decyzje .
  Wlasnie za wandalizm graficiarzy w Miedzyzdrojach odpowiada Pani Viceburmistrz Beata KI iryluk .

  Kiedy bedzie mianowany Architekt Miejski ? .

  Ocena 3.0/5. z 1 głosu.
  Please wait...
  • Cudownie jesteśmy już miastem tetryków. Jednak byśmy całkowicie nie zgnuśnieli – proponuję zamiast fajerwerków pokazy laserowe i muzykę typu Jean Michel Jarre na noc Sylwestrową w nowej interpretacji , jakiś cover wystarczy= będzie taniej bo na mistrza i tak nas nie stać.
   Panie, jeszcze pani wiceburmistrz nie zrobiła przeglądu graffiti a pan już soli, że Ona odpowiada za wczorajszy i sprzed lat wandalizm, czy pan się macał przez szybę z realiami?

   Brak głosów
   Please wait...
  • Zastępca burmistrza ma odpowiadać za wandalizm ? !
   Człowieku Ty chyba byle co jesz i byle co piszesz aby pisać.

   Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
   Please wait...
 23. Bardzo się cieszę, fajnie by jeszcze było, jakby straż łapała debili, którzy już teraz strzelają fajerwerkami i porządnie mandatowała, żeby im się odechciało. Ludzie, wydajecie takie koszmarne pieniądze na strzelanie przez kilka minut, oddajcie je na hospicjum, schronisko, zróbcie coś dobrego, coś dla innych.

  Ocena 3.9/5. z 7 głosów.
  Please wait...
 24. Bardzo dobrze ! dwa lata temu mało oka nie straciłam bo jakiś idiota rzucił petardą!

  Ocena 3.7/5. z 3 głosów.
  Please wait...
 25. Nie pisze sie ,popieram,, tylko podpieram sie,lub podcieram.

  Ocena 1.0/5. z 4 głosów.
  Please wait...
 26. Trzeba zrobic glosowanie w radzie miasta lub referendum, nie moze jedna baba decydowac,a wogole skad ta p.Kiryluk przybyla,won do Kamienia.Nowy Rok ma byc witany fajerwerkami i ,,basta,, jak na calym swiecie,psy i koty won z miasta.

  Ocena 4.3/5. z 6 głosów.
  Please wait...
  • Poczytaj sobie o tradycjach witania Nowego Roku na świecie później się wypowiadaj

   Brak głosów
   Please wait...
 27. Przerwa bo nie wiadomo czy sie nie zmieni za jakis czas a tutaj haslo po raz ostatni.

  Brak głosów
  Please wait...
 28. Popieram👌

  Ocena 3.0/5. z 4 głosów.
  Please wait...
 29. Tyle sobie przydzielą że napewno nie stracą 👉💰👈

  Ocena 3.5/5. z 2 głosów.
  Please wait...
 30. Cały rok kundle ujadają, srają po chodnikach i parkach. A ludzie mają rezygnować z jednego dnia w którym legalnie można nacieszyć oczy.. Paranoja.

  Ocena 4.1/5. z 9 głosów.
  Please wait...
  • ty też cały rok ujadasz i srasz 😀 Paranoja. Włącz sobie tv w Polsacie to zobaczysz fajerwerki

   Ocena 1.0/5. z 2 głosów.
   Please wait...
   • W Polsacie nie zobaczę bo akurat reklamy będą.

    Brak głosów
    Please wait...
  • To nie chodzi o kundle jak piszesz, ale o całokształt. Jest wielu starszych mieszkańców, którzy nie mają ochoty na fajerwerki. A dzika zwierzyna myślisz, że jej się podoba.

   Brak głosów
   Please wait...
 31. komisja mieszkaniowa nie ma diet

  Brak głosów
  Please wait...
 32. Radny to funkcja społeczna ,zlikwidować diety, starczy na fajerwerki.

  Ocena 4.3/5. z 6 głosów.
  Please wait...
 33. A może to dlatego że kasy szkoda ? W czwartek sesja i debata nad dietami radnych . Ciekawe ile sobie przydzielą ?

  Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 34. Tylko durny polaczek cebulaczek może to wymyślić tradycyje się podtrzymuję anie niszczy tempa dzido, i wszystkie te gimby co są przeciw fajerwerkom

  Ocena 3.0/5. z 6 głosów.
  Please wait...
 35. a kiedy będzie godzina policyjna co to komuna ??? gratulacje

  Ocena 3.0/5. z 6 głosów.
  Please wait...
 36. Super 👍

  Ocena 1.0/5. z 3 głosów.
  Please wait...
 37. Jesli lasery sa fajne to ok. Okaze sie.

  Brak głosów
  Please wait...
 38. gratuluje nowej władzy pierwszych durnych zakazów , następne będą karpie , a na koniec zakaz choinek bo one też cierpią

  Ocena 3.8/5. z 9 głosów.
  Please wait...
  • Bo cierpią, sadysto. One czują się tak wleczone w reklamówce jak ty byś się czuł wepchnięty pod wodę. To kręgowce, mają układ nerwowy u czują ból tak jak człowiek. Za komuny wymyślili sobie karpia na wigilię a ludzie się uczepili jakby to była wielowiekowa tradycja.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Pisałem o choinkach że cierpią czytamy ze zrozumieniem

    Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
    Please wait...
    • Czytam i z wpisu wynika, że jestem przeciwnikiem zakazu sprzedaży żywych karpi, podobnie jak fajerwerków.

     Brak głosów
     Please wait...
 39. Nie tylko Międzyzdroje- Szczecin i wiele innych dużych miast w Polsce rezygnuje z fajerwerków:

  http://radioszczecin.pl/276,7131,od-przyszlego-roku-sylwester-w-szczecinie-bez-fa

  Nie ma ich już we Wrocławiu i Krakowie, nie będzie w Warszawie, Częstochowie, Poznaniu, Gdyni i Gdańsku, Olsztynie i w przyszłym roku w Toruniu, tak jak w Szczecinie.

  Ocena 3.2/5. z 5 głosów.
  Please wait...
  • w artykule jest o tym że miasta rezygnują z pokazów , a nie o tym że zakazują puszczania fajerwerków to jest różnica .

   —————————————

   Zgadza się, ale nie będzie miejskich przy Amberze (zaznaczyła, że w tym roku hotele już kupiły i dlatego od 2019). Prywatne osoby najwyżej będą strzelać, chociaż rok temu tych rodzinnych było tyle, co nic. Koło Amberu było ostro i trochę w okolicach molo. Definicja jest prosta: jeżeli miasto rezygnuje, to w okolicach imprez masowych (Amfiteatr) na pewno będzie zakaz, ponieważ rzucanie petardami w tłum ludzi jest przesadą (grozi poważnym okaleczeniem), a tam się tak zdarzało. Tegoroczny Sylwester chyba będzie rekordowy pod względem najazdu turystycznego. Turyści szukają wolnych kwater i piszą, że nigdzie ma wolnych (wszystko zajęte).

   Ocena 1.0/5. z 1 głosu.
   Please wait...
   • ok miasto rezygnuje z pokazów , ale jeśli wprowadzą zakaz to ktoś musi to egzekwować od wszystkich , prywatne osoby też strzelają i to nie mało . Miasto nie chce strzelać to niech nie strzela , ale zakazy ? naprawdę ?

    Ocena 2.0/5. z 1 głosu.
    Please wait...
 40. Jeszcze trochę to nie będzie można pierdnąć 😅 A tak z ciekawości Pani Izo napisała pani cyt.”my mamy Burmistrza!” kto ma Pana Burmistrza?Co za my? Czyżby w Międzyzdrojach była jakaś wyższa władza🤔🤔

  Ocena 4.0/5. z 4 głosów.
  Please wait...
 41. Nowa miotła /władza/ -nowe porządki, idąc dalej tym rozumowaniem należy wysuszyć Bałtyk ,bo ludzie się topią ; ,w tym miescie zostaną koty,psy i starzy niemcy

  Ocena 2.7/5. z 7 głosów.
  Please wait...
 42. Bardzo się cieszę. Mój pies i inne zwierzaczki w Międzyzdrojach, będą szczęśliwe. 🙂

  Ocena 3.2/5. z 12 głosów.
  Please wait...
 43. Super! Bardzo mnie cieszy, że Międzyzdroje pod tym względem naśladują Warszawę. Niby małe miasteczko, a myśli po wielkomiejsku.

  Ocena 2.5/5. z 8 głosów.
  Please wait...
 44. hmmm… zakaz będzie dotyczył całego miasta? ciekawe jak Pani burmistrz wytłumaczy to przyjezdnym turystom, hotelarzom i wielu innym osobą. myślę, że to bzdura trudna do wyegzekwowania….

  Ocena 3.9/5. z 9 głosów.
  Please wait...
  • Bzdury to ty wygadujesz, to po pierwsze, po drugie my mamy Burmistrza !

   Ocena 2.8/5. z 5 głosów.
   Please wait...
   • wypowiedz była pani vice burmistrz , a po drugie to bzdurny zakaz odstraszający turystów , już widzę straż miejską wlepiająca mandaty za świętowanie nowego roku , masakra

    Ocena 4.0/5. z 4 głosów.
    Please wait...
    • Popieramy, od lat czekaliśmy na zakaz tego niebezpiecznego szaleństwa.

     Ocena 3.0/5. z 4 głosów.
     Please wait...
    • Jakoś Japonia, Chiny, Francja i wiele innych państw od dawna ma zakaz i też jest pięknie, i turystów nie ubywa. Można? Można. My mieszkańcy popieramy w pełni

     Ocena 5.0/5. z 1 głosu.
     Please wait...