Na BIP Zakładu Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach ukazało się zapytanie ofertowe na usługi odkomarzania i deratyzacji. Między innymi przedmiotem zamówienia jest odkomarzanie, dezynsekcja i z tym związane poszczególne zabiegi na terenie Gminy Międzyzdroje.

Celem niniejszego zapytania ofertowego jest wyłonienie wykonawcy usług będących przedmiotem niniejszego zapytania w oparciu o najkorzystniejszą ekonomicznie i jakościowo ofertę z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji, efektywności, jawności i przejrzystości.

Komary

a) Odkomarzanie Gminy Międzyzdroje w zakresie trucia larw, odymianie, dezynsekcja obejmujące w szczególności tereny:

– rowy i bagna oraz skrzyżowanie (Szczecin-Świnoujście), rowy przy ogrodach działkowych, mokradła, tereny przy zrekultywowanym składowisku odpadów, ul. Nowomyśliwska, Usługowa, cała Promenada (tereny zielone), wydmy, Park wokół Międzynarodowego Domu Kultury, Park Zdrojowy, Park za Urzędem Miasta, wszystkie skwery zielone w centrum miasta (ul. Kolejowa, deptak od ul. Zwycięstwa itp.), Sołectwa przy przystankach autobusowych Wicko, Wapnica, Lubin, Rowy melioracyjne w Dolinie Trzciągowskiej.

Szczury

b) Deratyzacja (odszczurzanie) Gminy Międzyzdroje obejmującej w szczególności tereny publiczne:

– cała Promenada i wydmy: ul. Promenada Gwiazd, ul. Bohaterów Warszawy, chodniki (miejsca zapadnięte) na wszystkich ulicach, teren wokół zrekultywowanego składowiska odpadów, studzienki kanalizacyjne znajdujące się na terenie miasta Międzyzdroje, tereny zielone, kaplica cmentarna znajdująca się na cmentarzu komunalnym w Międzyzdrojach na ul. Cmentarnej, teren Stadionu Miejskiego przy ul. Gryfa Pomorskiego, teren Zamawiającego, dodatkowe miejsca wskazane przez Zamawiającego w trakcie trwania umowy.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo tu: http://www.bip.zos.miedzyzdroje.pl/dokumenty/204Dodaj komentarz

 1. Pytanie…gdzie będą walczyć z tymi komarami?

  Brak głosów
  Please wait...
 2. Kiedy beda jakies opryski bo komary juz tną.

  Brak głosów
  Please wait...
 3. Czyli w tym roku trzeba zrobić zapas Offa 🙂

  Brak głosów
  Please wait...
 4. A może zamiast truć iść w ślady Świnoujścia i zainstalować budki dla Jerzyków, czy może po prostu nie niszczyć gniazd jaskółek na własnych posesjach jak i na budynkach użyteczności publicznej.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Władze Międzyzdrojów,zamiast uczyć się na błędach Chińskiej Republiki Ludowej(rewolucja kulturalna),wolą iść na łatwiznę i stosować opryski chemiczne !!! W sezonie to “creme de la creme” dla spragnionych świeżego powietrza turystów.

   Brak głosów
   Please wait...
 5. O ile mi wiadomo tereny sołectw są objęte programem Natura 2000 a na takich terenach nie wolno robić oprysków, czy ktoś sprawdzi obowiązujące przepisy czy władze mają to w nosie i będą truły wszędzie i wszystko?

  Brak głosów
  Please wait...
 6. Super, będą lać chemię do rowów i gdzie popadnie, więc będą truć wszystkie owady w okolicy, ptaki będą zbierać zatrute owady, karmić nimi pisklęta a te będą padać. Im mniej ptaków, tym więcej wszelkiego robactwa, wiec zaraz będa lać kolejną chemię, bo gąsienice będą wpierniczac kwiatki i liście na drzewach. Ludzie, litości, wszystko chcecie pod siebie robić, dajcie żyć innym stworzeniom.

  Brak głosów
  Please wait...
  • Ogarnij się człowieku.
   Nie odkomarzają żle,odkomarzają żle.
   Proponuję Ci wizytę u psychiatry !

   Brak głosów
   Please wait...
   • Mi jest źle jak odkomarzają, bo trują przy okazji wszystkie inne owady a psychiatrę polecam ludziom z fobią na wszystko inne co żyje oprócz nich samych, coraz więcej takich samolubów na świecie.

    Brak głosów
    Please wait...
 7. Czas najwyższy na co czekamy?

  Brak głosów
  Please wait...
 8. Świnoujście: http://radioszczecin.pl/1,369471,jerzyki-pomoga-walczyc-z-komarami-w-swinoujsciu

  Brak głosów
  Please wait...
 9. Jerzyki na komary: http://mojafirma.infor.pl/nieruchomosci/ogrod/ciekawostki/319432,Jerzyki-ptaki-na-komary-Jak-zasiedlic-je-w-swoim-ogrodzie.html . Ponoć w Świnoujściu postawili na nie. Dobrze eksterminują wredne owady. I nie trzeba zawsze szkodliwej chemii stosować.

  Brak głosów
  Please wait...
  • u nas raczej tendencja do niszczenia gniazd jaskółek niż do ich wykorzystywania

   Brak głosów
   Please wait...
 10. W sprawie walki z komarami w ubiegłym roku pisałem jak mozna skutecznie zawalczyć szkodniki.
  Jest na to sposob ale gmine nie interesuje skuteczny sposob za nie wielka kase.

  Brak głosów
  Please wait...
 11. Walka z komarami przyniesie tyle efektu co pisanie tutaj komentarzy. Za dzień lub dwa temat przestanie być najświeższym i komentarze znikną z pola widzenia. I nawet wydarzy się coś nowego w temacie starym nie będzie można nic dopisać. Jestem przeciwnikiem hejtu i należy z nim walczyć. Jednak są też komentarze merytoryczne i mądre i one też znikną. Osobiście więcej czytam niż komentuję. Uważam że portal straci dużo że swej roli. Są tacy w naszym mieście którzy uważają ten portal za ostatni bastion obiektywnych relacji i pewnej społecznej kontroli władzy. Lecz czy tak pozostanie?

  Brak głosów
  Please wait...
  • Chciałem poczytać o kładkach , zabudowie i nic nie ma . Szczerz mówiąc to PAN DECYDUJE, ALE NA KAŻDYM Z SZANUJĄCYCH SIĘ PORTALI
   komentarze osób wyrażających swoje zdane sa zachowane.

   Brak głosów
   Please wait...
   • Ciekawe gdzie podziały się płyty granitowe z promenady

    Brak głosów
    Please wait...
 12. To będzie monopolizowanie rynku. Nie może wygrać jedna firma.

  Brak głosów
  Please wait...
 13. A ciekawe co to da,że odkomarzą w Wapnicy przy przystanku! To co my mamy komary nielot hehe dobre sobie. Musieli by łąki całe odkomarzyć

  Brak głosów
  Please wait...
 14. Tak jak rok temu😂😂

  Brak głosów
  Please wait...
 15. Dorosz zapoluje i wyłapie.

  Brak głosów
  Please wait...
  • I to ma być merytoryczna dyskusja? Przecież “ci” nie potrafią inaczej! A pan redaktor zapowiadał akceptowanie wpisów?!

   Brak głosów
   Please wait...
 16. Jestem przeciw zabijaniu !!! 🙁

  Brak głosów
  Please wait...
  • Od kilkunastu lat spędzam urlop w Miedzyzdrojach. Drodzy mieszkancy-albo chcecie byc eko-i nie mieć kasyluyb odkomarzyć imieć kase od wczasowiczow.Ja niemam zamiaru walczyć z komarami na urlopi(mogę to robić u siebie w domu)

   Brak głosów
   Please wait...
 17. No no szybko się obudzili larwy już się rozwijają, a oni dopiero wykonawcy szukają to tak jak z kwiatami powinny już kwitnąć w ziemi,a przetarg na kwiaty w marcu ogłoszony to jak ma być kwiatowo i bez komarów jak wszystko z takim opóźnieniem robione

  Brak głosów
  Please wait...
 18. Jeden jest na wydmie

  Brak głosów
  Please wait...