Utrzymująca się wysoka temperatura powoduje wzrost zagrożenia pożarowego lasów państwowych i Wolińskiego Parku Narodowego.

Wstępne prognozy pogody wszędzie są zgodne, że gorące lato potrwa nawet do trzeciej dekady września. Dodatkowo na dniach istnieje zagrożenie gwałtownymi burzami połączonymi z silnym wiatrem. Silne wyładowania atmosferyczne mogą doprowadzić do pożarów lasów, a opady gradu do zniszczeń w uprawach. Z powodu wyjątkowo cieplej, słonecznej wiosny i gorącego lata, 24 lipca temperatura wody w Morzu Bałtyckim w Międzyzdrojach wzrosła aż do 24 st. C i niewykluczone, że przekroczy tę wartość.

fot. Oskar Przybyszewski, Api Connect Międzyzdroje (licencja na loty)Dodaj komentarz


Dodając komentarz akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności

 1. Właśnie nalaliśmy ptakom wody do pojemnika w ogrodzie. Rzuciły się do picia. Pamiętajcie o ptakach i zwierzętach. Miska z wodą to 2 minuty pracy, a może w ten sposób uszczęśliwimy parę wróbelków czy innych stworzeń. Miski z wodą dla psów przed np. sklepami też powinny stać w taki dzień

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
  • To prawda . U nas na posesji od wiosny do jesieni stoi poidełko dla ptaków. Korzystają z niego wróble i inne małe ptaki. Czasami też znacznie od nich większa wrona urządzi sobie w nim basen kąpielowy. W otworze wentylacyjnym przez pewien czas miał swoje gniazdo ten ptaszek: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopciuszek_zwyczajny . Nawet ładnie śpiewa: https://www.glosy-ptakow.pl/kopciuszek/

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
 2. Lesna,las bardzo blisko. Sucho jak djabli

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 3. Bedzie dobrze, pomogą technologie z syriusza, plejad (duch nikola tesli pochodzi z syriusza stad wgląd do technologi miał, niby przypadkiem pomysły). Wskazówki są na blogu krystal28. Piramidy bodajze w Gizie ustawione są idealnie na syriusza, etc.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 4. To anomalie klimatyczne spowodowane działalnością człowieka przez ostatnie dekady. Miliardy samochodów na całym świecie ,przemysł ,samoloty,przeludnienie – to wszystko ma wpływ na zmiany klimatyczne. Ekstremalne zjawiska pogodowe będą występować coraz częściej. Będzie coraz gorzej(topnienie lodowców czy zmarzliny syberyjskiej(wydzielanie metanu)).

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 5. Straż wyjechała do Szwecji i zaraz wyjadą do Grecji.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 6. Pada, żle. Nie pada, jeszcze gorzej.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...