X Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach: transmisja na żywo

32

Porządek Sesji:

1.    Otwarcie X Sesji RM i stwierdzenie quorum.
2.    Wnioski do porządku  obrad.
3.    Uwagi radnych do protokołu z dnia 25.04.2019 r.
4.    Interpelacje i zapytania radnych.
5.    Informacja sołtysów w zakresie spraw związanych z sołectwami.
6.    Sprawozdanie Burmistrza Międzyzdrojów z prac między sesjami.
7.    Projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu i zmian w budżecie na rok 2019.
8.    Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr III/20/18 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 20 grudnia 2018 roku w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Międzyzdroje na rok 2019.
9.    Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr IV/23/11 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 4 stycznia 2011 roku w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyzdroje na lata 2019-2035.
10.    Projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
11.    Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia i realizacji Programu pn. Międzyzdrojska Karta Mieszkańca.
12.    Projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców Gminy Międzyzdroje.
13.    Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zasad i trybu przeprowadzenia na terenie Gminy Międzyzdroje konsultacji społecznych w sprawie Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.
14.    Projekt uchwały w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowe warunki częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również tryb ich pobierania.
15.    Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie aportem nieruchomości do spółki ,,Międzyzdrojskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Międzyzdrojach.
16.    Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Międzyzdroje, obejmującego obszar położony w części wschodniej miasta w obrębie geodezyjnym miasta Międzyzdroje, pomiędzy ulicami: Zwycięstwa, Tadeusza Kościuszki, Promenada Gwiazd, Ludowa.
17.    Przyjęcie protokołu Komisji Rewizyjnej z kontroli Zakładu Budżetowego – ZOŚ w zakresie wydatków na:
a) utrzymanie dróg – akcja zima rok 2018 i 2019 do czasu kontroli
b) dochody ze sprzedaży usług
18.    Informacja Przewodniczącego Rady w zakresie spraw wniesionych do Rady oraz o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
19.    Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
20.    Wnioski komisji i radnych.
21.    Wnioski i skargi mieszkańców.
22.    Zakończenie obrad.
Dodaj komentarz


Dodając komentarz akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności

 1. Anonimie z 21 06 2019 z godz 17.12:37.jak to dobrze że jesteś nie anonimowy i odważny i tak świetnie tłumaczysz. Cieszę się że uchwałą o podwyżce za odpady została zakwestionowana przez wyższe instancje. Ten bubel nie powinien być w ogóle przegłosowany. A firma wywozowa nadal robi co chce. Wczoraj był dzień wywozu papieru i nie wywieźli.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 2. Arytmetyka dla niektórych to jednak trudna dziezina matematyki.Na paluszkach jednej ręki można policzyć.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 3. Anonimie Rada nie daje się zastraszyć , burmistrz nie tupie nóżką tylko tłumaczy ,a ty co sobą reprezentujesz tupanie nóżkami i tchórzostwo

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 4. Prosba o informacje, czy w okresie lata w naszej gminie będą odbywać sie jakieś półkolonie dla dzieci?

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 5. Tylu inwestorów buduje w Miedzyzdrojach a ty bezradna energio masz problemy z pozyskaniem środków ? coś za coś a nie tylko drenować mieszkańców i lamentować że kasa pusta. Ukłonić się do budujących i inwestorów i przestać lamentować bo to bzdury i zganianie na poprzedników swojego nieudacznictwa.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 6. Cała RM dała się zastraszyć Burmistrzowi. Zatupał nóżką powiedział nie mamy wyjścia musimy podnieść ceny. I radni głosują za. Za interesem organu wykonawczego. A oni mają pilnować interesu swoich wyborców. Teraz jak zapytają burmistrza dlaczego podnosi ceny za odpady to może z czystym sumieniem powiedzieć to nie ja to radni tak zdecydowali. Gdyby się nie zgodzili sam musiałby podjąć decyzję. Został wybrany przez mieszkańców by im dobrze służyć a nie po to by drenować nasze kieszenie

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 7. I tak przechodzimy do porządku dziennego będzie i już oczywista oczywistość za przyzwoleniem w końcu to radni w większości mówią TAK wybrani w demokratycznych wyborach.

  Odbiegając, gdzie powstanie to osiedle, czy mowa o Lubiniu?

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 8. Dla kogo pani radna chce postawić te kontenery ?

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
  • jak dla kogo ? dla mieszkańców ! haha!!!! jeszcze można zadać pytanie gdzie niby miały by być stawiane?

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
 9. Znam gminy gdzie opłaty są dużo niższe. Nadal nikt nie odpowiedział na pytanie : Jedna osoba zużywa 3 m3 wody ile ma naliczonch śmieci?.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 10. W ościennych gminach opłata za śmieci jest dużo wyższa .

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 11. Anonimie jeżeli widzisz to od wielu lat to czemu nie zgłosisz tego odpowiednim służbą ? Najłatwiej zwalać winę na radnych a samemu umywać rączki.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
  • Zgłaszane było wiele razy i co służby 0 reakcji ZOŚ nawet zidentyfikował czyje to śmieci i cóż okazało się że to dobrego ciepłego człowieka i poszło pod dywan

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
 12. Zależy mi na ekologii więc uważnie segreguję śmieci i jak wymaga instrukcja myje brudny plastik i szkło, ergo zużywam jeszcze więcej wody. Czemu mam płacić jeszcze więcej za to, że wykonuję czyjąś pracę? Płacę za to, że pracuję, a teraz jeszcze więcej.
  Jakby tego było mało wystawiony zielony worek z wymytymi starannie butelkami stoi już przed domem od miesiąca, ważne jednak, że zużyłem wodę i swoje zapłaciłem.

  Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
 13. Aktywny handlowiec z budki na promenadzie deklaruje dwa worki odpadów reszta ląduje przy śmietniku ulicznym i tak od wielu lat. Te śmieci odbiera ZOŚ i to dodatkowy koszt dla nas bo za te śmieci dodatkowo płacimy wszyscy a powinien zapłacić aktywny handlowiec. Najprostszym rozwiązaniem jest podwyżka a wystarczyłoby uszczelnić system. No ale czego oczekiwać od radnych którzy nie mają bladego pojęcia jak ten system działa i znudzeni oczekują końca sesji

  Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
  • Czy mowa o pani N która czytała gazetę?

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
 14. Aktywny sportowiec (spożywa posiłki poza domem) kąpie się kilka razy dziennie ,więc zużywa więcej wody, czy produkuje więcej śmieci? Ilość zużytej wody w wielu przypadkach nie przekłada się na ilość wytworzonych odpadów.
  Teoretyzuję w przypadku hotelu bez basenu, zużycie wody jest niewielkie, natomiast zbelowane śmieci to tony nieproporcjonalne do zużytej wody.
  Jaki mamy rachunek zysku i strat?
  „Każdego dnia wydawało się , że gorzej już być nie może . Nazajutrz okazywało się jednak, że może”

  Ocena: 5.0/5. Z 2 głosów.
  Please wait...
  • W kieszeń mieszkanca gminy zaczyna sie drenaż .
   Pomysły Nowej energiiii i obietnice wybprcze kosztuja.
   Burmistrzuu a gdzie obiecany parking miejski.
   CZY TO plotka gminna ze juz jego nie będzie.
   Pozdrawiam.

   Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
   Please wait...
  • Ja z kolei staram się kupować jak najmniej w plastiku, organiczne śmieci lądują w kompostowniku, mam na tyle mało śmieci, że czasem nie wystawiam nawet kubła, bo jest w nim jeden worek a płacę za zużytą wodę, co ma się nijak do sąsiadów, ktorzy co tydzień wystawiają góry worków.

   Ocena: 3.0/5. Z 2 głosów.
   Please wait...
 15. Kto zna odpowiedź? Jedna osoba zużywa 3 m3 wody ile ma naliczonch śmieci?

  Ocena: 5.0/5. Z 1 głosu.
  Please wait...
 16. Na bramie wysypiska płaci się za kilogram , wstyd że niektórzy radni tego nie wiedzą.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
  • A za wywózki “szamb “to ile sie płaci??.
   Jakis gosciu z małą beczkę proponuję wywozke.

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
 17. A od nas opłatę pobierają za kg śmieci czy za m3. Zużywasz np 3 m3 wody za ile kg czy m3 śmieci płacisz?

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 18. Śmieci na bramie są rozliczane od kilograma a nie od metrów ,a kilogram śmieci sprasowanych czy nie sprasowanych to dalej tylko kilogram .

  Ocena: 4.0/5. Z 2 głosów.
  Please wait...
 19. to nie kobiałki!

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...
 20. Wprowadzanie nowych regulacji cenowych za odpady tuż przed wejściem ustawy która już jest przyjęta przez Sejm i która nakłada obowiązek segregacji jest wychodzenie przed szereg. Natomiast niektórzy radni powinni się mocno zastanowić czy m3 odpadów luzem waży tyle samo co m3 odpadów sprasowanych. Podpowiem m3 odpadów luzem waży od 130 do 250 kg w zależności od wilgotności a sprasowane od 700 do 1200 kg. Twierdzenie że m3 sprasowanych czy nie sprasowanych waży tyle samo jest bzdurą i wystawia świadectwo osobie tak Twierdzącej

  Ocena: 2.0/5. Z 4 głosów.
  Please wait...
  • Hotele opłatę ponoszą od zużycia wody, waga odpadów nie ma znaczenia.

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
   • Przykład hotel zużywa średnio 100m3 wody x 3 to znaczy że powinien produkować 300m3 odpadów załóżmy że segregowanych czyli x 4 zł to muszą zapłacić 4800 zł. Jeżeli przeliczymy to na wagę to jest to opłata za 54 000 kg śmieci (300m3 x 180 kg średnia cena śmieci luzem) za 54 tony zapłacić trzeba na składowisku? 54 t x 247 zł /t to daje 13 338 zł kto pokrywa różnicę? Jeśli jest błąd w wyliczeniach, proszę go wskazać.

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...
    • I podziel to przez 12 miesięcy i wyjdzie średnia miesięcznie !

     Nie ma jeszcze głosów.
     Please wait...
 21. Dlaczego burmistrz umarza długi dla tych samych osób co jego popdzednik

  Ocena: 5.0/5. Z 3 głosów.
  Please wait...
  • jedna Pani pracowała w Urzędzie a teraz w ZOŚ

   Nie ma jeszcze głosów.
   Please wait...
 22. Kiedy Promenada Gwiazd zostanie naprawdę Promenada. Gdzie teraz widzimy popękany asfalt z dziurami. Chodniki połamane Gdzie można sobie zrobić krzywdę. Przechodząc tamtędy.

  Nie ma jeszcze głosów.
  Please wait...