W sobotę 11.05.2019 r. na terenach położonych wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyły się XXIII Wiosenne Biegi Przełajowe pod hasłem „Kto swoje zdrowie szanuje ten w wapnickich biegach startuje”.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Międzyzdrojów Pan Mateusz Bobek który wraz z Sekretarzem Miasta i Gminy Panem Adamem Szczodrym wzięli udział w Biegu Open na dystansie 3000 m. Podczas zawodów mogliśmy oglądać 16 biegów klasyfikowanych w różnych kategoriach wiekowych, oraz symboliczny „Bieg dla Ziemi”. Wśród osób biorących udział w zawodach obserwować mogliśmy zarówno 3 letnie dzieci, doświadczonych sportowców oraz początkujących biegaczy. Razem na starcie stanęło około 210 uczestników.

Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwała zgrana grupa organizatorów na czele z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy Iwoną Sołtysiak – oraz Panią Moniką Szumlewską – nauczycielem wychowania fizycznego SP nr 2. Oprócz zmagań sportowych organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji takich jak: pokaz umiejętności zapaśniczych Akademii Sportów Indywidualnych „Bielik” Międzyzdroje, „Kącik malucha”- zabawy edukacyjne dla najmłodszych w tym malowanie twarzy, ciepły posiłek i słodkie przekąski przygotowane przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy, stoisko edukacyjne z grami przygotowanymi przez Woliński Park Narodowy.

Współorganizatorami XXIII Biegów Przełajowych w Wapnicy byli: Miasto i Gmina Międzyzdroje oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Szczególne podziękowania komitet organizacyjny kieruje do osób, które pomogły w organizacji i przeprowadzeniu imprezy: Rada Rodziców przy SP nr 2 w Wapnicy, Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Międzyzdroje, OSP Lubin, Łukasz Szumlewski – KS Fala Międzyzdroje, Pan Piotr Wardziukiewicz, Pan Henryk Nogala, Pan Jarosław Tarnowski, Pan Jarosław Mazur, Państwo Katarzyna i Wojciech Ryfczyńscy, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, ZOŚ Międzyzdroje, Stadion Miejski Międzyzdroje, Firma „Navikon” Świnoujście, „Dom-Bud” Międzyzdroje, Woliński Park Narodowy, Nadleśnictwo Międzyzdroje, Kwiaciarnia „Tulipan” Międzyzdroje, Hurtownia warzyw i owoców „Solmar” Międzyzdroje, “Mróz” S.A. Hurtownia mięsa, wędlin i drobiu, J.B.B. „Joanna” Hurtownia mięsa, wędlin i drobiu, Pama-Pak Hurtownia opakowań.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Przedszkolaki młodsze dziewczęta: 1. Julia Trott -Daniluk – Międzyzdroje , 2. Pola Szablewska – Lubin , 3. Lena Kubasik – Wapnica

Przedszkolaki młodsze chłopcy: 1. Miłosz Caban – Wysoka Kamieńska , 2. Wojciech Borowy – Kamień Pomorski , 3. Szymon Ratajczak – Wapnica

Przedszkolaki starsze chłopcy: 1. Michał Ryfczyński – Wapnica , 2. Tymoteusz Auguścik – Wapnica , 3. Jan Bednarek – Międzyzdroje

Przedszkolaki starsze dziewczęta: 1. Izabela Filar – Wapnica , 2. Zuzanna Wrzosek – Wapnica , 3. Roksana Wożniak – Międzyzdroje

Dziewczęta 2010-2011: 1. Alicja Kozłowska – Międzyzdroje , 2. Martyna Paluch – Międzyzdroje , 3. Natalia Piela – Międzyzdroje

Chłopcy 2010- 2011: 1. Mikołaj Auguścik – Wapnica , 2. Paweł Halba – Szczecin , 3. Maciej Kwiecień – Izdebski – Gryfino

Dziewczęta 2008-2009: 1. Paulina Młyńska – Wysoka Kamieńska , 2. Paulina Błasiak – Wysoka Kamieńska , 3. Martyna Trojan – Wapnica

Chłopcy 2008-2009: 1. Kacper Caban – Wysoka Kamieńska , 2. Tomasz Wiśniewski – Międzyzdroje , 3. Mateusz Bochna – Międzyzdroje

Dziewczęta 2006-2007: 1. Martyna Muszyńska – Wysoka Kamieńska , 2. Marzena Radoń – Wysoka Kamieńska , 3. Klaudia Sawuła – Wapnica

Chłopcy 2006-2007: 1. Kacper Musialski – Wolin , 2. Cezary Muszyński – Wysoka Kamieńska , 3. Marcek Gondek – Międzyzdroje

Chłopcy 2004-2005: 1. Olaf Pawełczyk – Wysoka Kamieńska , 2. Dawid Buczek – Szczecin , 3. Szymon Błasiak – Wysoka Kamieńska

Dziewczęta 2004-2005: 1. Anna Rejchert – Międzyzdroje , 2. Nicola Musiał – Wysoka Kamieńska

Chłopcy Gimnazjum 2003: 1. Oskar Łużny – Wolin , 2. Artur Udycz – Międzyzdroje

Dziewczęta Gimnazjum 2003: 1. Sara Cisowska – Międzyzdroje

Bieg Open Kobiety od r. 2002: 1. Katarzyna Krogulec – Świnoujście

Bieg Open Mężczyźni od r. 2002: 1. Arkadiusz Borysiuk – Kamień Pomorski , 2. Rafael Pena – Wicko , 3. Bartłomiej Musiał – Wysoka Kamieńska

Nordic Walking: 1. Jarosław Kosoń – Kołczewo

Bieg Sprawnych Inaczej: 1. Dominika Mrówczyńska – Międzyzdroje

Bieg Rodzinny: 1. Bartosz Ślaski, Karolina Flacht, Mateusz Duczmański – Międzyzdroje , 2. Rodzina: Jakub Matuszczak, Klaudia Sawuła, Patrycja Jakubowska, Radosław Matuszczak, Anna Klimowicz – Lubin , 3. Rodzina Caban: Katarzyna, Tomasz, Kacper – Kozienice.

Galeria zdjęć – kliknij

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Monika Szumlewska – SP2 Wapnica




Dodaj komentarz


Dodając komentarz akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności

  1. Wspaniała impreza. Dobra organizacja, gastronomia palce lizać.

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...
  2. Wspaniała impreza i gratulacje dla uczestników

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...
  3. O pan Samolyk znów na czołówkach.?.

    Nie ma jeszcze głosów.
    Please wait...
    • gdyby się tobie tak chciało jak temu panu to też byś był

      Nie ma jeszcze głosów.
      Please wait...
      • Byłem i” nie celebruję “

        Nie ma jeszcze głosów.
        Please wait...
        • Smakołyyk na Burmistrza A co!!
          Pozdrawiam

          Nie ma jeszcze głosów.
          Please wait...